Zespoły weselne, wodzireje i oprawa muzyczna
Szukaj zespołu, wodzireja, DJ'a:
‹  lista aktualności

Muzyczne gusta weselników

2015-09-10
Wesele to nie wyjście do klubu, w którym grają Waszą ulubioną muzykę. Nie jest to rónież prywatka u znajomych, gdzie każdy ma możliwość przedstawienia swoich ostatnich muzycznych odkryć. Wesele to mieszanka wybuchowa pod wieloma względami i dobrze jest o tym pamiętać, aby uniknąć rozczarowań i problemów.

Kluczem do sukcesu każdego wesela jest zatrudnienie profesjonalnej oprawy muzycznej. Nie jest to jednak łatwe zadanie, dlatego warto rozpocząć poszukiwania od portalu muzyka-wesele.pl, gdzie można porównać usługodawców z całej Polski i wybrać najlepszych. Ponadto serwis umożliwia przeszukanie ofert według ceny, lokalizacji, czy pozytywnych opinii par młodych. 

 

Goście weselni

Typowe polskie wesele wiąże się między innymi z zaproszeniem dużej liczby gości. Zazwyczaj liczba ta waha się od 100 do 200 osób. Wśród nich będą ludzie starsi, w średnim wieku, młodzież oraz dzieci. Dla każdej grupy wiekowej powinny znaleźć się utwory odpowiadające im pod względem stylistyki i tempa. Wasze babcie i dziadkowie chętnie wyjdą na parkiet słysząc piosenkę ze swojej młodości. Zrobi im się niezwykle miło, jeśli pośród zagranicznych hitów oraz najnowszych przebojów polskiego disco-polo pojawi się Irena Santor lub Wojciech Gąssowski.

Zwróćcie uwagę na to, z jakich obszarów geograficznych przyjeżdżają Wasi goście. Jeśli wśród zaproszonych pojawiają się górale dobrze jeśli na weselu pojawi się jakaś góralska przyśpiewka lub piosenka zespołu Golec uOrkiestra, czy Brathanki. Dla gości z Mazur oraz Pomorza można przygotować szanty i wspólnie je odśpiewać. Starsi goście ze Śląska chętnie pobawią się do biesiady. Najlepiej jeśli w zespole jest osoba grająca na akordeonie, wtedy biesiadę można przeprowadzić przy stołach - w takiej formule sprawdza się najlepiej. Dobrym pomysłem jest też rozeznanie się w temacie przyśpiewek regionalnych. Wystarczy poprosić jedną osobę o przygotowanie śpiewnika z tekstami, powielić go i rozdać gościom na weselu. Wtedy w przerwach od grania zespołu czy DJa goście będą mogli zachęcić resztę do wspólnej zabawy i zaznajomić z lokalnym folklorem.

zespół weselny z Warszawy z portalu muzyka-wesele.pl

Piotr - zespół weselny Warszawa

 

Wasze ulubione piosenki

Na pewno są takie piosenki, bez których nie wyobrażacie sobie swojego wesela. Takie, przy których po raz pierwszy się pocałowaliście, albo przypominają Wam jakąś inną ważną chwilę. Można zatańczyć przy nich pierwszy taniec lub poprosić aby były zagrane podczas krojenia przez Was ślubnego tortu. Możecie je rónież zadedykować sobie nawzajem lub gościom. Wasi najbliżsi będą wiedzieli jak wiele znaczy dla Was ta chwila i będą cieszyć się razem z Wami. 

 

Gusta i guściki

Chcielibyście zorganizować wesele w rockowym stylu, bo jesteście ogromnymi fanami właśnie tej muzyki? To może się udać, jeśli większość Waszej rodziny i przyjaciół również lubi mocniejsze brzmienia. Zespół czy DJ dobierze utwory taneczne, a wszyscy będą się doskonale bawić. Jeśli zaś towarzystwo jest mieszane, lepiej zrezygnować z takiego pomysłu. Postarajcie się o to, aby każdy z gości podczas Waszego wesela znalazł coś dla siebie. Przy planowaniu set listy pomocny będzie artykuł: 

Para młoda bawiąca się na weselu

Zdjęcie pochodzi z profilu Ewy - zespół weselny z Krakowa

 

W tym dniu to Wy jesteście szefami

Zarówno obsługa sali weselnej jak i zespół, czy DJ pracują w tym dniu dla Was. To Wasze zdanie jest najważniejsze i to Wasze decyzje te osoby będą wcielać w życie. Pamiętajcie też, że mają oni dużo większe doświadczenie w prowadzeniu oraz obsłudze tego typu imprez. Bądźcie otwarci na ich propozycje, ale nie bójcie się też przedstawić własnej wizji. Jeśli zastosowaliście się do porad dostępnych w artykule: Jak wybrać oprawę muzyczną to na pewno wesele okaże się sukcesem. 

Nie dajcie się też zmanipulować gościom, którzy będą uporczywie prosić o zmianę stylistyki granej muzyki. Nigdy nie uda się Wam zadowolić 100 % przybyłych gości. Jeśli jednak widzicie, że większość bawi się świetnie to nie zwracajcie uwagi na malkontentów i bawcie się świetnie z tymi, którzy również chcą się bawić i cieszyć Waszym szczęściem.

 

Pomocne treści:

Oprawa muzyczna podczas ceremonii ślubnej w kościele.

Harmonogram wesela - dlaczego warto omówić go z muzykami?

Tematyczne sety muzyczne na weselu.

Akustyka sali weselnej.

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza zespołów weselnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems