Zespoły weselne, wodzireje i oprawa muzyczna
Szukaj zespołu, wodzireja, DJ'a:
‹  lista aktualności

Jak wybrać oprawę muzyczną na wesele?

2015-09-01
Zorganizowanie udanego wesela wiąże się z wyborem odpowiedniej oprawy muzycznej, czyli zespołu muzycznego lub DJa. Biorąc pod uwagę różne potrzeby oraz możliwości finansowe narzeczonych, warto rozpocząć poszukiwania muzyków nawet na rok przed planowaną datą ślubu.

Zespołów, DJów i wodzirejów na rynku ślubnym jest bardzo dużo. Można się o tym przekonać odwiedzając największą bazę muzyków z Polski, czyli portal muzyka-wesele.pl. Wśród wielu ofert trudno znaleźć tę najbardziej odpowiednią, ale nie jest to niemożliwe. Ostateczna decyzja będzie łatwiejsza, jeśli wcześniej przemyśli się kilka kwestii. Warto przed wyborem wypytać znajomych o rekomendacje, dobrze jest także prześledzić fora internetowe i opinie zawarte na różnych portalach ślubnych. Serwis muzyka-wesele.pl umożliwia wyszukiwanie usługodawców według ceny, lokalizacji, a także opinii nowożeńców, którzy korzystali z usług specjalisty. Pomocna jest również opcja terminarza (ikonka zegarka), umożliwia sprawdzenie wolnych terminów usługodawcy.

Screen bazy muzyków ślubnych z Wrocławia

Pomocne funkcje serwisu muzyka-wesele.pl na przykładzie bazy muzyków ślubnych z Wrocławia

 

Budżet weselny

Pierwszym czynnikiem, który pomoże we wstępnej selekcji usługodawców jest ustalenie ceny jaką mogą zapłacić narzeczeni za interesujące ich usługi. Jeżeli możliwości finansowe konkretnej młodej pary nie są zbyt duże, warto przemyśleć zatrudnienie DJa. Jego usługi są znacznie tańsze, czasami tego typu wydatek jest kilkakrotnie mniejszy, niż wynajęcie profesjonalnego zespołu. Należy jednak dokładnie przemyśleć, czy muzyka odtwarzana z płyt spodoba się wszystkim gościom. Pomocny w podjęciu tej decyzji będzie artykuł: Zespół muzyczny, czy DJ?.

Ceny za oprawę muzyczną różnią się od siebie w zależności od liczby członków zespołu, wykonywanego repertuaru, używanych instrumentów oraz dodatkowych atrakcji. Niektóre grupy oferują organizowanie przeróżnych gier i zabaw tanecznych.

przykładowy cennik oprawy muzycznej z serwisu muzyka-wesele.pl

Przykładowy cennik DJa w serwisie muzyka-wesele.pl.

 

Przykładowy koszt wynajęcia zespołu muzycznego + dodatkowe usługi

Przykładowa oferta zespołu muzycznego z portalu muzyka-wesele.pl. 

 

Pierwsze spotkanie z muzykami

Udane wesele jest zależne przede wszystkim od dwóch czynników - smacznego jedzenia oraz dobrej muzyki. Bez powyższych filarów żadne przyjęcie się nie powiedzie, dlatego bardzo ważne jest zaufanie do wybranych muzyków. Para młoda powinna być pewna, że zespół lub DJ zna dokładnie jej potrzeby i rozumie upodobania gości.

Przed dokonaniem wyboru trzeba koniecznie spotkać się z muzykami. Dzięki temu narzeczeni od razu będą wiedzieć, czy z danym usługodawcą potrafią nawiązać wspólny język. Najlepiej, jeśli para od razu polubi członków grupy i będzie w stanie z nimi współpracować. 

Ponadto w trakcie spotkania warto zapytać o kilka kwestii:

 • wykorzystywany sprzęt, instrumenty, itp.,
 • doświadczenie - ilość obsłużonych imprez,
 • szczegóły dotyczące oferty i cen,
 • postępowanie w przypadku sytuacji kryzysowych (wymienić kilka przykładowych).

Pytania o najciekawsze wspomnienia z wykonanych zleceń, czy najzabawniejsze sytuacje z pewnością rozluźnią atmosferę. 

 

Umowa ze specjalistami

Jeżeli narzeczeni zdecydują się na konkretny zespół lub DJa powinni jak najszybciej podpisać umowę z usługodawcą. Nie należy z nią zwlekać, ponieważ może okazać się, że muzycy nagle zrezygnują z grania na weselu. Na kilka miesięcy przed ślubem trudno będzie znaleźć zastępstwo.

Umowa powinna zawierać zakres wszystkich obowiązków zespołu, czy DJa. Można w niej ująć wiele szczegółów, na przykład konkretny repertuar, ilość instrumentów, a także scenariusz zabaw i gier. Warto także dopisać adnotację odnoszącą się do działań w wypadku zdarzeń losowych. Dzięki temu, jeżeli z jakiegoś powodu zespół nie dojedzie na wesele, państwo młodzi będą zabezpieczeni.

 

zespół muzyczny na weselu

Zdjęcie pochodzi z profilu Piotra, zespół muzyczny Gierałtowice

 

Warto pamiętać, że muzyka weselna powinna sprawiać przyjemność wszystkim gościom. Przyjęcie nie może być zorganizowane z przebojami znanymi tylko młodzieży. Trzeba zadbać o to, by repertuar był jak najbardziej bogaty, dzięki czemu wszyscy będą mogli dobrze się bawić.

 

Baza muzyków z największych miast w Polsce:

Kraków, Wrocław, Poznań, Warszawa, Łódź, Katowice, Lublin, Gdańsk, Kielce

 

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

  Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

  Poniżej baza zespołów weselnych z największych miast:

  ‹  lista aktualności
  Wykonanie: DigiHex Systems