Zespoły weselne, wodzireje i oprawa muzyczna
Szukaj zespołu, wodzireja, DJ'a:
‹  lista aktualności

Akustyka sali weselnej

2015-08-31
Każda młoda para marzy o tym, aby dzień ich ślubu był doskonały. Oprócz świetnej zabawy jaką zapewni dobry zespół lub DJ, ważne jest też pyszne jedzenie, a także piękna i funkcjonalna sala weselna. Czy nie mając specjalistycznej wiedzy można dokonać odpowiedniego wyboru?

Rynek ślubny jest bardzo bogaty. Sale weselne prześcigają się w coraz to korzystniejszych ofertach. Menu + nocleg dla gości, menu + samochód do ślubu, menu + nielimitowane alkohole - opcji jest cała masa. Takimi propozycjami udaje się przyciągnąć największą rzeszę klientów, którzy nie zdają sobie sprawy z wielu innych czynników, które mogą znacząco wpłynąć na weselną zabawę. 

Po zarezerwowaniu sali narzeczeni muszą podjąć decyzję o wyborze oprawy muzycznej. W tym celu warto skorzystać z baza muzyków weselnych serwisu muzyka-wesele.pl. Umożliwia on wyszukanie usługodawców według lokalizacji, ceny, czy pozytywnych opinii par, które wcześniej skorzystały z usług danego specjalisty.

Opcje wyszukiwarki na podstawie bazy muzyków ślubnych z Lublina

Pomocne opcje wyszukiwania serwisu na przykładzie bazy muzyków weselnych z Lublina

 

Miejsce dla muzyków

Jeśli planujecie zatrudnić pięcioosobowy zespół, który posiada bogate instrumentarium dobrze jest się rozejrzeć, czy w ogóle znajdzie się dla nich kawałek podłogi. Lokale weselne często już na poziomie projektu nie myślą o miejscu, czy scenie dla zespołu. Brak przestrzeni może być dla nich bardzo uciążliwy. Zwróćcie też uwagę, czy miejsce dla muzyków nie znajduje się zbyt blisko wejścia do kuchni. Kelnerzy pokonujący autostrady kabli również nie będą zadowoleni z takiego rozwiązania. W takim wypadku zapytajcie, czy zespół może rozstawić się w innym miejscu sali, albo poproście o podest, który przynajmniej odrobinę ich oddzieli.

Bardzo ważne jest również umiejscowienie muzyków względem gości. Jeśli DJ, lub konferansjer w zespole nie ma kontaktu wzrokowego z gośćmi, to mimo szczerych starań mu się nie udać zachęcenie ich do interakcji. To niezwykle istotna kwestia, o której należy pamiętać wybierając lokal, a następnie decydując o ułożeniu stołów.

muzycy ślubni grający na instrumentach

Zdjęcie pochodzi z profilu Tomasza - zespół weselny z Radomia

 

Wystrój sali, a prawidłowa akustyka

Zwróćcie też uwagę na to, jakimi materiałami jest wykończone pomieszczenie, w którym odbywać się będą tańce. Terakota, gładzie, wysoki sufit, szkło – to wszystko sprawi, że dźwięk nie będzie selektywny, goście narzekać będą na hałas, a słuchanie muzyki prezentowanej przez zespół czy Dja zamiast być przyjemnym, szybko stanie się uciążliwe.

Najbardziej przyjaznym miejscem do grania oraz odtwarzania muzyki są wszelkiego rodzaju karczmy, ze względu na zastosowane we wnętrzach grube drewniane bale. Jeśli jednak karczmiany klimat Wam nie odpowiada, sprawdźcie czy na innej sali weselnej są elementy, które sprawią, że akustyka pozwoli na swobodną zabawę.

Drewniany parkiet, ceglane ściany, załamania sufitu, niezbyt wysokie stropy, zasłony w oknach – jeśli te i inne szczegóły pojawiają się na Waszej sali marzeń to możecie spać spokojnie – Wasze wesele będzie niezapomnianą imprezą!

perkusista na weselu

Fotografia z profilu Rafała - zespół weselny z Sosnowca

 

Salę weselną możecie natomiast znaleźć na portalu lokale-wesele.pl. Serwis posiada wiele udogodnień, na przykład możliwość wyszukiwania sali według jej typu, lokalizacji, czy liczby gości jaką może pomieścić. 

 

Bazy muzyków ślubnych:

Warszawa, Kraków, Wrocław, Katowice, Poznań, Kielce, Łódź, Gdańsk, Rzeszów, Lublin, Toruń, Opole.

 

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza zespołów weselnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems