Zespoły weselne, wodzireje i oprawa muzyczna
Szukaj zespołu, wodzireja, DJ'a:
‹  lista aktualności

Harmonogram wesela - dlaczego warto omówić go z muzykami?

2015-09-16
Organizacja ślubu oraz wesela to niełatwe i czasochłonne zadanie. Aby uniknąć przykrych niespodzianek w trakcie tego wyjątkowego wydarzenia warto stworzyć harmonogram całego dnia. Będzie on bardzo pomocny zarówno dla pary młodej, ale również dla zatrudnionych usługodawców.

Znalezienie dobrych muzyków nie jest łatwym zadaniem, dlatego warto rozpocząć poszukiwania od specjalistycznych portali internetowych, jak na przykład muzyka-wesele.pl, który daje możliwość porównania oraz wyboru najlepszego zespołu lub DJa. Dobra oprawa muzyczna to gwarancja udanego wesela.

 

Jak przygotować harmonogram?

Przygotowania do wesela należy rozpocząć z minimum rocznym wyprzedzeniem, aby móc bez problemu zarezerwować salę, czy zespół muzyczny w ustalonym terminie. Kiedy już wszystko będzie uzgodnione, warto kilka tygodni przed weselem ustalić przebieg zabawy. Para młoda powinna wiedzieć ile czasu będzie trwała ceremonia zaślubin i dodatkowo warto doliczyć do tego około 30 minut na składanie życzeń. Następnie trzeba ustalić o której godzinie nowożeńcy wraz z gośćmi przybędą i kiedy odbędzie się pierwszy taniec.

Jeśli w trakcie przyjęcia są planowane oczepiny oraz jakieś dodatkowe atrakcje, to informacje o nich również powinny znaleźć się w harmonogramie. Dokładny plan przyjęcia weselnego pozwoli nowożeńcom w pełni panować nad jego przebiegiem. Będzie on także pomocny dla wszystkich osób, które są zaangażowane w wesele, np. fotograf, obsługa sali oraz muzycy.

Goście weselni w trakcie zabawy

Zabawa weselna organizowana przez Marka - DJ na wesele Łęczna

 

Dlaczego warto przedstawić harmonogram wesela muzykom?

Omówienie planu przyjęcia weselnego z zespołem muzycznym jest bardzo ważną kwestią. Młoda Para powinna spotkać się z muzykami mniej więcej na 2 tygodnie przed weselem i ustalić wszystkie istotne szczegóły. Dzięki temu uniknie się nieporozumień na linii kuchnia-orkiestra-fotograf-kamerzysta. Często bowiem zdarza się, że orkiestra zaczyna grać w środku posiłku, goście zostawiają niedokończone jedzenie i idą tańczyć, a gdy wracają do stołu zastają puste talerze. Ponadto pozwoli to na dokładne przygotowanie potrzebnego osprzętu.

Muzycy muszą wiedzieć kiedy zaprosić wszystkich gości na pierwszy taniec oraz kiedy rozpocząć zabawy weselne. Przedstawienie harmonogramu zespołowi da mu możliwość przygotowania się do poprowadzenia przyjęcia w sposób jak najbardziej profesjonalny. Pamiętajmy, że trzeba na bieżąco informować muzyków o wszelkich zmianach. Dobra komunikacja z zespołem jest podstawą udanej zabawy. Ponadto profesjonalna oprawa muzyczna powinna współpracować także z fotografem oraz kamerzystą - jeśli organizują oni zabawę z fotobudką, czy pokaz slajdów lub teledysków to zespół może pomóc zachęcić gości do zabawy.

Karaoke prowadzone przez wodzireja weselnego

Karaoke organizowane przez Piotra - wodzireja weselnego z Gdańska

 

O czym należy poinformować zespół?

Jak już wcześniej było wspomniane zespół muzyczny lub DJ powinien zostać poinformowany o godzinie pierwszego tańca i rozpoczęciu oczepin. Musimy jednak pamiętać aby utwór, do którego będzie tańczyć Młoda Para uzgodnić wcześniej, a w razie potrzeby przesłać go muzykom w pliku, w odpowiednim formacie.

Jeśli nowożeńcy życzą sobie aby na weselu pojawiła się dodatkowo kapela ludowa lub inna atrakcja muzyczna, to również należy o tym powiedzieć zespołowi weselnemu. Może się okazać, że osoby te będą chciały skorzystać ze sprzętu i nagłośnienia wynajętego przez nas zespołu. Musi więc on być przygotowany na taką ewentualność.

Pamiętajmy także, że dobry zespół lub DJ to nie tylko muzyka i ciekawe zabawy weselne. Większość z nich oferuje również dodatkowe efekty specjalne, jak np. stroboskop czy lasery. Warto zatem dowiedzieć się czy można z nich skorzystać, a następnie ustalić plan działania.

Dekorowanie sali weselnej światłem

Dekoracja sali światłem - Sebastian, DJ na wesele Bielsko-Biała

 

Baza muzyków z największych miast w Polsce:

Kraków, Wrocław, Poznań, Warszawa, Łódź, Katowice, Lublin, Gdańsk, Kielce, Rzeszów, Opole

 

 

 

 

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza zespołów weselnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems