Zespoły weselne, wodzireje i oprawa muzyczna
Szukaj zespołu, wodzireja, DJ'a:
‹  lista aktualności

Karaoke na weselu

2017-02-03
W dzisiejszych czasach pary młode stają na głowie, aby umilić zabawę gościom weselnym. Także w ofertach restauracji, DJ-ów czy zespołów możemy spotkać coraz więcej rozrywek. Pokazy sztucznych ogni, pokazy barmańskie czy kulinarne czy efekty świetlne. Jednym z nowych trendów jest karaoke na weselu.

Jak zorganizować karaoke na weselu?

Organizację karaoke ma w swojej ofercie już prawie każdy DJ. Także zespoły coraz częściej proponują tego typu rozrywki. Koszt organizacji zależy oczywiście od wybranego zespołu czy DJ-a, choć zwykle taka atrakcja jest już wliczona w cenę. Urządzenie takiej zabawy, nawet na własną rękę wcale nie jest takie trudne. Właściwie wystarczy nam tylko podkład muzyczny i kartki z wydrukowanym tekstem. Prawda, że proste?

Zdarza się również, że DJ-e, którzy organizacją karaoke zajmują się tym już od dłuższego czasu, posiadają specjalne projektory do wyświetlania tekstów. Jeśli szukacie muzyki na wesele, np. w Lublinie, na pewno znajdziecie tam kilka DJ-ów i zespołów oferujących karaoke. Karaoke na weselu może mieć formę zwykłej zabawy lub konkursu z nagrodami. Jeśli wybierzemy drugą opcję, oczywiście musimy przygotować odpowiednie upominki. Może to być coś słodkiego lub standardowo - flaszka wódki weselnej.

Para młoda pozuje z członkiem zespołu weselnego przebranego za Elvisa.

Zjęcie pochodzi z profilu Sylwestra - zespół weselny Białystok

 

Dlaczego warto zainwestować w taką formę rozrywki?

Przede wszystkim musimy pamiętać, że karaoke sprawdzi się tylko wówczas, jeśli zarówno rodzina pani młodej i pana młodego jest w miarę wyluzowana. Chyba nie chcemy sytuacji, że organizujemy karaoke i nikt nie zgłosi się na ochotnika. Ewentualnie opcja druga jest taka, by zabawę urządzić stosunkowo późno. Po kilku głębszych nawet najbardziej poważne osoby będą miały ochotę pośpiewać i zapewniamy, że może być bardzo zabawnie. 

Karaoke na weselu jest świetną formą rozrywki, w którą włączyć się może każdy - zarówno młodzież, jak i dorośli. Wystarczy dobór odpowiednich piosenek. Przede wszystkim nie chodzi tutaj o jakąś formę rywalizacji i pokazanie swoich wokalnych talentów, ale przede wszystkim o bezstresową zabawę. Taka atrakcja może urozmaicić każde wesele - sprzyja nie tylko integracji gości, ale także wpływa na poprawę atmosfery wesela. Sprawdzi się zarówno na dużych weselach, jak i tych kameralnych z małą ilością gości. Bo śpiewać każdy może.

DJ grający muzykę na eleganckim weselu

Fotografia z profilu Mateusza i Pawła - DJ na wesele Warszawa

 

Jaki repertuar wybrać na karaoke?

Musimy wybrać takie kawałki, które będą znane wszystkim. Karaoke to zabawa dla osób w każdym wieku, więc i repertuar musi być zróżnicowany, tak by przypadł do gustu każdemu i nikt nie miał problemu ze znajomością jakiejś piosenki. Postawmy na najbardziej znane piosenki, zarówno polskie jak i zagraniczne. Z rodzimych zespołów polecamy Perfect, Lady Pank, Dżem, Bajm czy Maryla Rodowicz. Utwory tych zespołów na pewno znane będą zarówno starszym, jak i młodszym gościom.

Z zagranicznych kawałków możecie postawić na Modern Talking, ABBA czy Queen. Warto też wybrać kilka utworów, które są obecnie na topie, a także kilka klasyków polskiego disco polo. Jeśli nie wiecie, jakie hity mają największe wzięcie na weselach, uzgodnijcie swoją playlistę z DJ-em, który ma już doświadczenie na tym polu i z pewnością Wam coś doradzi.

Zespół muzyczny przebrany w meksykańskie kapelusze

Zabawa weselna organizowana przez Aleksandrę - oprawa muzyczna Katowice

 

Szukasz DJa lub zespół muzyczny na wesele? Zobacz oferty w następujących miastach:

DJ na wesele - Warszawa

DJ na wesele - Kraków

DJ na wesele - Poznań

DJ na wesele - Gdańsk

DJ na wesele - Katowice

DJ na wesele - Lublin

DJ na wesele - Wrocław

DJ na wesele - Łódź

 

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza zespołów weselnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems