Zespoły weselne, wodzireje i oprawa muzyczna
Szukaj zespołu, wodzireja, DJ'a:

Muzyka na wesele – artykuły i porady

O TEMATYCE ŚLUBNO-WESELNEJ

Muzyka weselna kiedyś i dziś – co się zmieniło?

Muzyka weselna kiedyś i dziś – co się zmieniło?

2016-04-23
Często lubimy sięgać do naszych wspomnień z dzieciństwa, a w wielu przypadkach dotyczą one także ślubów i wesel. Często powoduje to, że mamy mylne wrażenie tego, jak wygląda i co oferuje branża obecnie. Największe różnice między wyobrażeniem, a rzeczywistością występują w przypadków filmów ślubnych, ale w kwestii muzyki również wiele się zmieniło. Jak wyglądała oprawa muzyczna wesela kiedyś, a jak dziś?
czytaj więcej
Jaka muzyka na wesele bez tańców?

Jaka muzyka na wesele bez tańców?

2016-04-19
Wielka sala z mnóstwem gości, zespół z muzyką na żywo i tańce do białego rana – tak wygląda tradycyjne polskie wesele. Większość osób idzie właśnie w tym kierunku, organizując spore wesele i oczekując hucznej zabawy. Jednak coraz częściej zdarza się, że ktoś chce wyłamać się z tego schematu i zorganizować wesele bez tańców. Co w takim razie zrobić z muzyką?
czytaj więcej
Najlepsze piosenki na pierwszy taniec

Najlepsze piosenki na pierwszy taniec

2016-04-08
Ślub i wesele to wydarzenia wyjątkowo stresujące, a w przypadku niektórych ich części, młode pary z nerwów nie mogą spać po nocach! Co uchodzi za moment, który budzi najwięcej emocji? Zdecydowanie jest to przysięga małżeńska, ale co ciekawe pierwszy taniec również potrafi wielu osobom „podnosić ciśnienie”. Te emocje można jednak złagodzić dobrze przygotowanym układem i odpowiednią melodią. Jak ją wybrać?
czytaj więcej
5 cech idealnego zespołu weselnego

5 cech idealnego zespołu weselnego

2016-03-30
Mimo rosnącej popularności DJów to zespoły weselne wciąż sa najczęściej wybierane jako muzyczna oprawa wesela. Czy powinno to dziwić? Wcale nie, bo dobry zespół zapewni gościom zabawę na najwyższym poziomie! Jak jednak go wybrać? Na co zwrucić uwagę i czym się kierować przy podejmowaniu tej ważnej decyzji?
czytaj więcej
Muzyka na poprawiny

Muzyka na poprawiny

2016-03-23
To czy para organizuje poprawiny po weselu nie jest już takie oczywiste, jak jeszcze kilkanaście lat temu. Coraz częściej narzeczonym zależy na eleganckim i wystawnym przyjęciu weselnym, a na organizację poprawin nie starcza im funduszy. Duża liczba par zwyczajnie nie życzy sobie takiej imprezy, ponieważ przyjęcie weselne jest dla nich wystarczające. Ale jeśli decydujemy się na zorganizowanie poprawin, co zrobić z muzyką?
czytaj więcej
Jaki powinien być ślubny wodzirej?

Jaki powinien być ślubny wodzirej?

2016-03-19
Chociaż wodzirej może kojarzyć się z zamierzchłą przeszłością, to jego obecność staje się trendem na nowoczesnych weselach. Coraz częściej uważa się, że zabawa weselna będzie udana, jeśli zostanie odpowiednio wcześniej zaplanowana, a goście będą "pod opieką specjalisty”. Wymagające grono weselników trudno jest zadowolić, już nie wystarczy dobry zespół, aby przyjęcie można było uznać za udane.
czytaj więcej
Jak nie wybierać weselnej orkiestry?

Jak nie wybierać weselnej orkiestry?

2016-03-12
Marzy wam się przyjęcie weselne mile wspominane przez gości po latach? Chcecie zorganizować huczne wesele, na którym wszyscy będą bawić się do samego rana? W takim razie musicie przede wszystkim zainwestować w dobrą oprawę muzyczną! Zespół lub DJ, który potrafi rozbawić gości to najważniejszy element udanego wesela. Sprawia to, że jego wybór jest jedną z najtrudniejszych decyzji, jakie mają do podjęcia narzeczeni.
czytaj więcej
Disco polo na weselu

Disco polo na weselu

2016-02-26
Mówi się, że muzykę disco polo albo się kocha, albo się jej nienawidzi - nie ma wariantów pośrednich. Rzeczywiście ten gatunek muzyczny jest bardzo kontrowersyjny, a dyskusja o nim budzi spore emocje. Hit lat 90., potem na długo zapomniany znów wraca na salony, bo imprezy disco polo to już nie domena wiejskich remiz, ale także popularnych klubów w największych miastach w Polsce. Czy zatem warto decydować się na granie disco polo na weselu?
czytaj więcej
10 podstawowych pytań do zespołu ślubnego

10 podstawowych pytań do zespołu ślubnego

2016-02-22
Wybór ślubnej orkiestry jest bardzo trudnym zadaniem dla wielu par młodych. Niełatwo przewidzieć, co najbardziej spodoba się obecnym na weselu gościom, a w większości przypadków jest to główne kryterium wyboru oprawy muzycznej. Żeby ten wybór ułatwić, przygotowaliśmy zestaw 10 pytań, które trzeba zadać zespołowi weselnemu, aby decyzja była łatwiejsza i miała większe szanse na sukces.
czytaj więcej
DJ i wodzirej w jednym, czyli nowoczesna oprawa muzyczna wesela

DJ i wodzirej w jednym, czyli nowoczesna oprawa muzyczna wesela

2016-02-17
Choć weselna muzyka na żywo wciąż króluje na większości wesel w naszym kraju, to coraz popularniejsze staje się zatrudnianie DJa. Jego usługi są w większości przypadków tańsze niż zespół ślubny, a jednocześnie pozwala to na organizację nowoczesnego przyjęcia, co jest bardzo kuszącą perspektywą dla coraz większej ilości młodych par.
czytaj więcej
Wykonanie: DigiHex Systems