Zespoły weselne, wodzireje i oprawa muzyczna
Szukaj zespołu, wodzireja, DJ'a:
‹  lista aktualności

Podziękowanie dla rodziców – piosenki

2016-05-20
Ślub oraz wesele to wyjątkowy czas dla młodej pary, ale także dla jej bliskich. Ważne, żeby się o nich zatroszczyć i pokazać, że również mają swoją rolę w tym wydarzeniu. Szczególnie warto uhonorować rodziców, którzy nas wychowali, pomagali i wspierali podczas organizacji wesela. Jak powinno wyglądać takie podziękowanie i jaka muzyka najlepiej się do tego nadaje?

Organizowanie podziękowań dla rodziców podczas ślubu stało się tradycją, z której trudno zrezygnować. I nie ma powodu, aby to robić, bo takie uhonorowanie matki i ojca to bardzo piękny gest. Będziemy mieli okazję wyrazić wdzięczność za wszystko, co rodzice dla nas zrobili, co jest dla nich bardzo ważnym i wzruszającym momentem. Ten gest wymaga jednak odpowiedniej oprawy. Oto nasz przepis, jak zrobić to odpowiednio.

 

Podziękowanie dla rodziców na weselu – jak zorganizować?

Jeśli chcemy okazać naszą wdzięczność dla rodziców przy świadkach, najlepiej zorganizować je na weselu. Można wybrać na to moment po oczepinach, co jest symbolicznym momentem przechodzenia młodej panny „pod opiekę” męża, czyli wchodzenia do jego rodziny i opuszczania rodzinnego domu. Wszystkim kieruje orkiestra/DJ weselny, który zaprasza rodziców na środek, a potem oddaje głos młodej parze. Bardzo dobrze, jeśli powiemy kilka słów do mikrofonu, tak aby wszyscy mogli usłyszeć nasze słowa. Jeśli nas to krępuje, można po prostu przekazać swoje podziękowania i życzenia bezpośrednio. To też moment, w którym wręcza się rodzicom prezent, co jest okazją na kolejny piękny gest. Można podarować np. album ze wspólnymi zdjęciami albo własnoręcznie zrobioną ozdobę, co na pewno przypomni rodzicom czasy naszego dzieciństwa i głęboko ich wzruszy. Potem zawsze następuje moment wspólnego tańca. Najczęściej wszyscy tańczą wspólnie w kółku, chociaż można pomyśleć także o innych konfiguracjach.

A może zorganizować na podziękowanie niespodziankę muzyczną? Sprawdź, na czym to polega!

Za co podziękować rodzicom? Ta para zrobiła porządne podsumowanie:

Monika i Marcin - kreatywne podziękowanie dla rodziców


Najlepsze piosenki na podziękowanie dla rodziców

Skoro jest wspólny taniec, to wypada, żeby wybrana do niego piosenka była odpowiednio dobrana. Zwykle kończy się na utworze „Cudownych rodziców mam” Urszuli Sipińskiej, ale nie musi być to wcale reguła. Piosenkę można dobrać w zależności od własnych preferencji. Opcji do wyboru jest naprawdę wiele, nie trzeba ślepo naśladować tego, co robi większość.

Generalnie można podzielić piosenki do wyboru na dwie kategorie. Pierwsza to utwory, które w bezpośredni sposób dotyczą rodziny. I tak może to być wspomniana już piosenka „Cudownych rodziców mam”, ale także inne podobne kawałki np. „Moi kochani rodzice” Bernadety Kowalskiej, czy „Dziękuję rodzicom” zespołu Jack, który wręcz idealnie nadaje się na weselne podziękowanie. Podobnie sytuacja wygląda z zespołem Bajery i ich utworem „Tylko Wy rodzice”. Opcji jest znacznie więcej, wystarczy tylko wybrać taką, która zgadza się z naszym gustem albo o której wiemy, że spodoba się naszym rodzicom. Zaletą wybrania jednej z tych piosenek jest to, że wprost mówią o wdzięczności i mogą wyrazić to, co czujemy, bez konieczności przemawiania (ważne dla osób, które nie lubią wystąpień publicznych lub mówienia o uczuciach).

Drugą kategorią piosenek są utwory niezwiązane z wdzięcznością i rodziną, a po prostu takie, które są miłe dla ucha i przy których dobrze się tańczy. To dobry pomysł w przypadku, gdy uznajemy poprzedni typ piosenek za nieco kiczowaty lub zbyt poważny i chcemy zorganizować wszystko po swojemu. Jeśli już decydujemy się na taką kategorię piosenek, warto wybrać utwór, który jest dla rodziców ważny albo o którym wiemy, że się im podoba. Przykładami takich kawałków są: „Dni, których jeszcze nie znamy” Marka Grechuty, „Radość najpiękniejszych lat” Anny Jantar, czy „What a wonderful world” Luisa Armstronga.

Jak podziękowania mogą wyglądać w praktyce? Oto bardzo kreatywny przykład:

Kasia i Mateusz - kreatywne podziękowanie dla rodziców


Piosenki na podziękowanie dla rodziców – przykłady

Aby ułatwić wybór idealnej piosenki, przedstawiamy kilka tytułów, z którymi warto się zapoznać.

Piosenki o rodzicach i rodzinie:

1. „Cudownych Rodziców mam” Urszula Sipińska,
2.  „Dziękuję rodzicom” Jack,
3. „Podziękowanie dla Rodziców” Cliver,
4. „Walc dla Rodziców” Bayer Full,
5. „Kochani Rodzice” Kumpliki,
6. „Rodzicielska miłość” Jacek Kierok,
7. „Kochani Rodzice” Dwa Kamraty,
8. „Dla mamy i taty” Janusz Żyłka,
9. „A ja wolę moją mamę” Majka Jeżowska,
10. „Dzięki Wam” Mały Chór Wielkich Serc.

Inne piosenki:

1. „What a Wonderful World” Louis Armstrong,
2. „Can You Feel The Love Tonight” Elton John,
3. “Ktoś mnie pokochał” Skaldowie,
4. “Najlepsze pozostanie” De Mono,
5. „She’s Leaving Home” The Beatles”
6. “Kiedy już będę dobrym człowiekiem” Chłopcy z Placu Broni
7. „W życiu piękne sa tylko chwile” Dżem,
8. „Wonderful life” Black,
9. „Forever young” Alphaville,
10.  „The Way You Look Tonight” Frank Sinatra.


Znajdź idealną orkiestrę weselną!

Muzyka na wesele – Kielce
Zespoły weselne – Białystok
DJ na wesele – Gdynia

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza zespołów weselnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems