Zespoły weselne, wodzireje i oprawa muzyczna
Szukaj zespołu, wodzireja, DJ'a:
‹  lista aktualności

Jaki powinien być ślubny wodzirej?

2016-03-19
Chociaż wodzirej może kojarzyć się z zamierzchłą przeszłością, to jego obecność staje się trendem na nowoczesnych weselach. Coraz częściej uważa się, że zabawa weselna będzie udana, jeśli zostanie odpowiednio wcześniej zaplanowana, a goście będą "pod opieką specjalisty”. Wymagające grono weselników trudno jest zadowolić, już nie wystarczy dobry zespół, aby przyjęcie można było uznać za udane.

Co innego, kiedy mamy do czynienia z dobrym wodzirejem. Zainspiruje on wszystkich do tańców, zaproponuje ciekawe układy, zintegruje gości i wciągnie ich w ciekawe weselne zabawy. Będzie przyjemnie, atrakcyjnie, a przy tym z klasą. Jednak, aby tak się stało, trzeba zatrudnić odpowiedniego wodzireja. Jakimi cechami odznacza się prawdziwy fachowiec w tej branży?

Czy w ogóle warto zatrudniać wodzireja? Sprawdź!


Profesjonalizm

Czy wodzirej to „wyluzowany” zawód? Choć niektórym tak może się wydawać, to prawda jest inna. Za przygotowaniem do każdego wesela stoi wiele pracy i wysiłku. Przede wszystkim wodzirej musi odpowiednio wyglądać, a to oznacza posiadanie dobrego garnituru, a nawet fraka. Musi być reprezentacyjny, aby nie zawstydzić młodej pary, dla której to bardzo ważna uroczystość. Jednak profesjonalizm jeszcze bardziej niż w wyglądzie powinien przejawiać się w zachowaniu wodzireja. Nie ma mowy o dziwnych, dwuznacznych żartach, czy komentarzach, które mogłyby kogoś urazić, wodzirej powinien zawsze trzymać klasę. Dobry wodzirej nie pozwala sobie też na picie alkoholu, nie „znika” podczas imprezy na długi czas, ale stara się ciągle przebywać na parkiecie, do dyspozycji gości. Dobry wodzirej jest też świetnym mediatorem i potrafi sobie poradzić z nietypowymi sytuacjami. Jeden z gości przesadził z alkoholem i zaczepia innych? Wodzirej na pewno znajdzie sposób, aby wybrnąć z tej sytuacji, tak, aby nikomu, a szczególnie młodej parze nie pogorszył się nastrój.

DJ i wodzirej na wesele w jednym - Willy

 

„Dusza towarzystwa”

Nie mniej ważny niż profesjonalizm jest charakter osoby, która sprawuje rolę wodzireja. Musi to być człowiek, który po prostu lubi ludzi i dobrze czuje się w towarzystwie. Wodzirej musi nie bać się przebywać w centrum uwagi, powinien być sympatyczny, być typem osoby, którą „wszyscy lubią”. Ta ostatnia cecha bardzo pomaga w wykonywaniu tej pracy, bo jeśli goście poczują sympatię do wodzireja, to nie będą chcieli zejść z parkietu przez długi czas. Bardzo dobrą cechą jest umiejętność opowiadania żartów, chociaż wodzirej nie powinien jej nadużywać. W końcu to nie na tym ma polegać weselna zabawa. Liczy się także umiejętność wznoszenia toastów, które powinny być krótkie, treściwe, czasem nawet dosadne. Ważne, aby wodzirej nie „przegadywał” imprezy i nie rozwlekał swoich przemówień, co wiąże się z poprzednią cechą, profesjonalizmem. 

Poczytaj więcej o opcji zatrudnienia DJa i wodzireja w jednym!


Improwizacja

Wesele to bardzo dynamiczna impreza i każde jest inne. Może dojść także do nieprzewidzianych sytuacji, na które trzeba odpowiednio zareagować. Dlatego, choć wodzirej musi być dobrze przygotowany, to z drugiej strony powinien być gotowy na rezygnację ze swojego planu. Jeśli fachowiec zobaczy, że goście bardzo dobrze czują się bez jego ingerencji, powinien nawet odsunąć się od zabawy, dając gościom wolną rękę w organizowaniu jej samemu. Jeśli widzi, że pewne „triki” nie działają na publiczność, to powinien szukać innych możliwości zaangażowania gości, tak aby udało mu się doprowadzić do zapełnienia parkietu. Improwizacja i umiejętność szybkiego reagowania na nieprzewidziane sytuacje ma wielkie znaczenie w pracy wodzireja i każdy prawdziwy fachowiec się nią odznacza.

Dj i wodzirej na wesele w jednym

Piotr - wodzirej weselny z Gdańska

 

Doświadczenie

Jak najlepiej upewnić się, że wybrany przez nas wodzirej będzie posiadał wszystkie te cechy? Najlepiej zatrudnić osobę, która ma doświadczenie, bo tego zawodu najlepiej uczy się poprzez praktykę. Przynajmniej rok lub dwa lata w branży i wypełniony kalendarz to zwykle dobra rekomendacja wodzireja, bo to wystarczający czas, aby poprowadzić sporą liczbę wesel i zdobyć odpowiednie umiejętności. Choć oczywiście można ryzykować i zatrudniać nowicjuszy w tej branży, to lepiej zdać się zdrowy rozsądek i jednak wybrać wodzireja z doświadczeniem.

Jakie zabawy można wykorzystać na weselu

 

Polonez prowadzony przez wodzireja - Arek

 

Te punkty oczywiście nie kończą listy cech, jakimi powinien odznaczać się dobry wodzirej, ale stanowią pewne minimum, bez którego wodzirej może po prostu się nie sprawdzić. Dlatego podczas rozmowy, czy wyszukiwania komentarzy o wybranym profesjonaliście, dobrze jest zwrócić uwagę, czy osoba spełnia te wymagania. Jeśli tak, to spokojnie można się na nią zdecydować, serwując gościom świetną weselną zabawę!

 

Gdzie znaleźć dobrego wodzireja? Sprawdź!

Wodzireje na wesele – Warszawa
Tani wodzirej – Kraków
Usługi wodzireja na wesele – Wrocław
DJ i wodzirej w jednym – Gdańsk
Zespoły weselne – Poznań

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza zespołów weselnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems