Zespoły weselne, wodzireje i oprawa muzyczna
Szukaj zespołu, wodzireja, DJ'a:
‹  lista aktualności

Muzyka na poprawiny

2016-03-23
To czy para organizuje poprawiny po weselu nie jest już takie oczywiste, jak jeszcze kilkanaście lat temu. Coraz częściej narzeczonym zależy na eleganckim i wystawnym przyjęciu weselnym, a na organizację poprawin nie starcza im funduszy. Duża liczba par zwyczajnie nie życzy sobie takiej imprezy, ponieważ przyjęcie weselne jest dla nich wystarczające. Ale jeśli decydujemy się na zorganizowanie poprawin, co zrobić z muzyką?

Dwie noce hucznej zabawy do rana pod rząd to wyzwanie dla większości osób. Jednak wciąż organizuje się poprawiny, na których goście bawią się przy muzyce na żywo i które wyglądają nie inaczej niż samo wesele. Czy warto? Czy rzeczywiście jest to konieczny wydatek? Może lepiej postarać się o tańszy odpowiednik?


Gdzie zorganizować poprawiny?

Wszystko zależy od tego, gdzie organizujemy poprawiny i w jak huczną imprezę chcemy je przekształcić. Duże, trwające dwa dni wesela należą w naszym kraju do rzadkości, szczególnie w większych miastach, gdzie wynajęcie lokalu może naprawdę sporo kosztować. Mimo wszystko można spokojnie umówić się z domem weselnym/hotelem/restauracją i zarezerwować termin także na poprawiny. Zwykle wiąże się to ze zniżką, mimo tej samej obsługi „talerzyk” kosztuje przynajmniej kilkadziesiąt złotych mniej, więc nie trzeba się obawiać, że z powodu poprawin koszt weselna wzrośnie prawie dwukrotnie. Mimo wszystko, będzie to spory wydatek, dlatego można go ograniczyć, urządzając mniejszą imprezę i zapraszając gości np. na obiad do restauracji. Można też to przedłużyć i kontynuować zabawę do około północy, w każdym razie, koszt będzie niższy niż w przypadku domu weselnego, a wciąż para będzie mogła pochwalić się organizacją poprawin. Jeśli zależy nam na obecności niewielkiej grupy najbliższych nas osób, to poprawiny można zorganizować nawet w domu! Jeśli dysponujemy ogródkiem, można zorganizować grilla lub niewielkie przyjęcie. Bardziej zwariowane pary mogą się nawet zdecydować zaprosić niewielkie grono gości do parku albo na wycieczkę poza miasto.

Nie wiesz, jak wybrać zespół na wesele i poprawiny? Sprawdź!

wpis na forum,własna muzyka na poprawinach

Własna muzyka na poprawinach - wpis na forum.gazeta.pl


Dobranie muzyki w zależności od miejsca poprawin

To, gdzie organizujemy poprawiny, będzie wyznaczało ich charakter, a przy tym najlepszą oprawę muzyczną, jaką możemy wybrać. Oczywiście w przypadku przyjęcia w ogrodzie, czy pikniku w parku, nie musimy martwić się o profesjonalną oprawę muzyczną, dobrym pomysłem będzie za to zabrać z sobą wytrzymałe radio, z którego możemy odtwarzać muzykę lub wykorzystać w tym celu samochód. Jeśli mamy do czynienia z poprawinami w restauracji, wszystko zależy, jaką przestrzeń mamy do dyspozycji. Niektóre restauracje posiadają wystarczająco dużo miejsca, aby zorganizować parkiet, a nawet miejsce dla weselnej orkiestry. Czy jednak jej zatrudnianie ma sens? Przyjęcia w restauracji są z reguły bardziej stonowane i nie można spodziewać się szaleństwa na parkiecie. Wystarczy zatem muzyka odtwarzana z komputera, można poprosić także właścicieli o zapewnienie podkładu muzycznego, który umili gościom czas i rozmowy. Największy problem jest w przypadku poprawin w domu weselnym. Wybranie takiego miejsca jasno świadczy, o tym, że liczymy na dobra zabawę na parkiecie. Zatem oczywistym wyborem jest zatrudnienie zespołu lub DJ-a, który występował dzień wcześniej. Można jednak zmodyfikować nieco ten plan i jeśli na wesele zatrudniliśmy zespół, na poprawinach może wystąpić DJ, co będzie ciekawym urozmaiceniem i kompromisem, jeśli nie wiemy, który ze specjalistów lepiej się sprawdzi. W przypadku poprawin w domu weselnym, można także skorzystać z muzyki z komputera, dobrze przy tym zatrudnić do jego obsługi znajomego, który ma do tego „smykałkę”, co będzie sporą oszczędnością. Jest to jednak ryzykowny krok, bo dla niektórych może się to wydawać niepoważne.

Jaka muzyka najbardziej podoba się gościom weselnym? Sprawdź! 

Zespół na poprawinach - sala weselna

Marcin - zespół weselny z Wrocławia


Koszty muzyki na poprawinach

Jeśli zdecydujemy się na zatrudnienie na poprawiny DJ-a lub zespołu, z ekonomicznego punktu widzenia, najlepiej poprosić o występ tych samych muzyków, którzy grają na weselu. Większość z nich ma pakiety wraz z poprawinami i za drugi dzień występów żądają znacznie mniejszej kwoty niż za samo wesele. Wybranie innego specjalisty np. DJ-a zamiast zespołu spowoduje, że będziemy musieli zapłacić więcej, choć również nie tak dużo, jak w przypadku ślubu. Coraz mniej osób decyduje się zorganizować huczne poprawiny, dlatego większość DJ-ów i zespołów ma wolne niedziele, w związku z czym spokojnie można negocjować zaproponowaną kwotę. Najtaniej wyjdzie oczywiście zapewnienie sobie muzyki z odtwarzacza. Nawet jeśli zatrudnimy w tym celu znajomego-amatora, to wydatek nie przekroczy kilkuset złotych.

Sprawdź cenniki zespołów i DJ-ów! Od czego zależą? 

Cennik z występem na poprawinach

Cena występu na poprawinach - Ela - zespół weselny z Bielska-Białej

Huczne poprawiny wydają się odchodzić w przeszłość, dlatego też pary nie odczuwają presji ich organizacji. Jeśli jednak marzymy o dwudniowym weselu, powinniśmy upewnić się, że muzyka na poprawinach będzie nie gorsza niż na weselu, nawet jeśli wiąże się to ze sporymi wydatkami.


Gdzie znaleźć muzyków na poprawiny?

Zespoły muzyczne na wesele – Tarnów
Orkiestra weselna – Bydgoszcz
DJ na poprawiny – Lublin
Muzyka na wesele – Olsztyn

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza zespołów weselnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems