Zespoły weselne, wodzireje i oprawa muzyczna
Szukaj zespołu, wodzireja, DJ'a:
‹  lista aktualności

Jaka muzyka na wesele bez tańców?

2016-04-19
Wielka sala z mnóstwem gości, zespół z muzyką na żywo i tańce do białego rana – tak wygląda tradycyjne polskie wesele. Większość osób idzie właśnie w tym kierunku, organizując spore wesele i oczekując hucznej zabawy. Jednak coraz częściej zdarza się, że ktoś chce wyłamać się z tego schematu i zorganizować wesele bez tańców. Co w takim razie zrobić z muzyką?

Przyjęcia weselne, które składają się głównie z obiadu i które kończą się jeszcze przed północą to standard na Zachodzie, ale w Polsce uznawane są raczej za nieodpowiednie. Większość osób na myśl o weselu nastawia się na zabawę z tańcami i sporą ilością jedzenia, a zwykły obiad nie spełnia tych wymogów. Polacy są bardzo konserwatywni w tej kwestii i stawiają na tradycyjne rozwiązanie, ale to nie oznacza, że nie można zorganizować wesela w inny sposób. Jeśli para nie lubi tańców i nie chce mieć dużego wesela, nie ma sensu poddawać się presji, lepiej zaplanować zabawę według własnego uznania.


Organizacja wesela bez tańców

Organizacja wesela bez tańców może wynikać z różnych względów. Niektóre pary źle czują się w centrum uwagi i nie lubią tańczyć, dlatego wybierają spokojniejsze formy świętowania, takie, które nie narażają ich na czucie się nieswojo. Czasem taka decyzja wynika z chęci zaoszczędzenia na organizacji przyjęcia, bo nie będzie trzeba pokrywać kosztów zespołu weselnego, który może sięgać kilku tysięcy złotych. Poza tym, wesele bez tańców trwa zwykle krócej, a więc mniej wydamy na jedzenie, alkohol i inne elementy. Wreszcie za organizacją wesela bez tańców mogą przemawiać inne sytuacje np. żałoba, w której znajduje się jedna z rodzin. Niezależnie od powodu, warto uszanować decyzję młodej pary. W końcu to narzeczeni powinni zdecydować, jak będzie wyglądać ich „wielki dzień”.

wpis na forum o weselu bez tańców

Wesele bez tańców - wpis na forum.gazeta.pl

Krótkie przyjęcie weselne najlepiej zorganizować w klimatycznej restauracji. Jeśli lokal nie ma takich możliwości, można samemu zatroszczyć się o sprzęt, z którego zostaną odtwarzane piosenki. Miła atmosfera i przyjemna muzyka sprawią, że goście łatwo się zrelaksują i będą dobrze się bawić. Skoro rezygnujemy z tańców, warto więcej zainwestować w inny ważny element wesela, czyli w menu. Świetnym pomysłem jest duży wybór nietypowych dań, co sprawi, że goście będą mogli cieszyć się smacznym poczęstunkiem.

Poczytaj także o muzyce na poprawinach!


Muzyka na weselu

Muzyka pełni bardzo ważną rolę w naszym życiu i towarzyszy nam w najważniejszych momentach. Wzrusza, poprawia humor lub sprawia, że myślimy o rzeczach ważnych. Jest istotna także podczas ślubu, kiedy to może wywrzeć silne wrażenie na gościach oraz podczas wesela, kiedy towarzyszy nam w zabawie. Ale co jeśli decydujemy się na krótkie przyjęcie weselne bez tańców? Czy to oznacza, że nie ma miejsca dla muzyki? Niekoniecznie, bo ludzie lepiej bawią się, jeśli choćby w tle gra przyjemna melodia. Sprawia to, że nie zapadnie moment „niezręcznej ciszy”, a goście będą bardziej zrelaksowani i bardziej chętni do rozmów. Muzyka może przełamać bariery między nieznającymi się ludźmi i lepiej ich zintegrować. Jak widać, ma sporo zalet, dlatego nie wolno zapomnieć o niej podczas organizowania przyjęcia.

Jaka muzyka jest najlepsza na wesele? Sprawdź!

Zespół muzyczny jazzowy na wesele

Krzysztof - zespół weselny z Poznania 


Muzyka na wesele bez tańców

Brak tańców nie oznacza automatycznie, że będziemy korzystać z odtwarzacza. W dobrym tonie byłoby wynajęcie muzyków lub zapłacenie takim, którzy regularnie koncertują w danej restauracji. Wbrew pozorom „muzyka do kotleta” grana na żywo znacznie podnosi klasę spotkania i sprawi, że goście na pewno nie będą myśleć o młodej parze, jak o skąpcach, a po prostu o osobach, które nie lubią tańczyć. Zespół może grać klimatyczne utwory jazzowe, swingowe lub inne, stanowiące subtelne tło do rozmowy. Jeśli jednak taka opcja odpada, trzeba przygotować sprzęt oraz playlistę, z której skorzystamy. Lepiej, żeby były to utwory spokojne, stonowane, utrzymane w klimatycznym nastroju. Zaserwowanie gościom energetycznych i znanych przebojów, a przy tym alkoholu może spowodować, że będą chcieli zatańczyć, a brak takiej możliwości (np. z powodu niewystarczającej przestrzeni dla tańca) może sprawić, że wyjdą z wesela zawiedzeni, a nawet obrażeni. Zresztą i tak może się zdarzyć, że goście będą chcieli poszaleć na parkiecie i jeśli tylko znajdzie się trochę miejsca, nie wolno im takiej przyjemności odbierać. W końcu robią to, bo cieszą się szczęściem młodych małżonków i chcą w odpowiedni sposób to świętować.

Sprawdź, jak zaoszczędzić na muzyce weselnej!

rady na temat urządzenia wesela bez tańców

Wesele bez tańców - wpis na forum wizaz.pl

Często istnieje obawa, że wesele bez tańców może być po prostu… nudne. Aby tak się nie stało, warto zapewnić gościom dodatkowe atrakcje np. ciekawie zaserwowany tort lub pokaz slajdów i przemówienia. Wraz z klimatyczną muzyką w tle, te elementy na pewno sprawią, że wesele będzie udane, a goście będą dobrze się bawić.


A może jednak wynająć muzyków na wesele? Szukaj w całej Polsce!

Orkiestra weselna – Kraków
Zespół na wesele – Grudziądz
Muzycy weselni tanio – Katowice

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza zespołów weselnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems