Zespoły weselne, wodzireje i oprawa muzyczna
Szukaj zespołu, wodzireja, DJ'a:
‹  lista aktualności

5 pytań do DJ-a weselnego przed jego zatrudnieniem

2016-05-26
Dawniej zawód DJ-a utożsamiany był wyłącznie z dyskotekami, natomiast wesele z muzyką graną na żywo. Trendy jednak się zmieniają i obecnie coraz więcej par decyduje się na zatrudnienie DJ-a. Warto się do tego dobrze przygotować, żeby już podczas pierwszego spotkania wyjaśnić wszystkie ważne kwestie.

To, że decydujemy się na wybór DJ-a, a nie zespołu weselnego, nie znaczy, że nie musimy pochylić się nad znalezieniem odpowiedniej osoby. Musimy wiedzieć, na czym nam zależy i sprawdzić potencjalnych kandydatów, aby nie okazało się, że na weselu zagra nam kompletny amator. Wbrew pozorom dobry DJ to coś więcej niż muzyka z konsoli, warto się upewnić, że właśnie taką osobę zatrudniamy.


1. Jakie masz doświadczenie?

Niektórym młodym, imprezowym ludziom wydaje się, że zawód DJ-a to sprawa prosta i nie wymaga zbyt dużo pracy, a można dobrze zarobić. Dlatego para musi uważać, kogo zatrudnia, bo na rynku aż roi się od nieprzygotowanych amatorów, którym wydaje się, że nie muszą się nawet starać. Dlatego warto zapytać DJ-a, od kiedy działa w branży, na jakich imprezach i jak często występuje. Profesjonalista powinien mieć także dowody na swoją działalność, czyli filmy i zdjęcia z innych imprez, a najlepiej stronę internetową, na której je znajdziemy. To dowód na to, że traktuje to zajęcie poważnie. Poza tym, duże doświadczenie to także gwarancja, że dobrze odnajduje się na takich imprezach, potrafi działać spontanicznie i reagować na potrzeby gości, a także dobrze się sprawdza, bo w tej branży długo przetrwają tylko specjaliści.

Lepszy zespół weselny, czy DJ? Dowiedz się więcej!

DJ weselny przy pracy

Mirosław - DJ na wesele z Chorzowa


2. Jakim sprzętem się posługujesz?

Skoro szukamy DJ-a profesjonalisty, to musi się on odznaczać dobrej jakości sprzętem. W grę wchodzi tylko profesjonalna konsola, ale i ona sama zwykle nie wystarczy. Jeśli DJ chce uatrakcyjnić imprezę powinien bez wątpienia mieć na wyposażeniu światła, które migając, będą stwarzać atmosferę dyskoteki i zabawy. Dużą zaletą jest posiadanie sprzętu do tworzenia dymu. Taki gadżet świetnie sprawdza się np. podczas pierwszego tańca, a i potem, gdy zabawa rozwinie się na dobre.


3. Jaki jest koszt usługi?

Koszty są zawsze bardzo ważne i na pewno żadna para nie zapomni o to zapytać, ale warto pamiętać, że ważna jest nie tylko cena całości usługi, ale i dokładne wskazanie, co jest w nią wliczone. Czy DJ sam zadba o swój transport, czy może musimy dostarczyć go na miejsce albo za to zapłacić? Czasem DJ może chwalić się ciekawym sprzętem np. urządzeniem do tworzenia dymu, ale potem żądać za to wyższej zapłaty. Dlatego koniecznie powinniśmy podpisać z nim umowę, gdzie byłyby dokładnie określone wszystkie elementy, które są wliczone w cenę. Wtedy nie będzie żadnych problemów, a sytuacja stanie się jasna.

Jak obniżyć koszt muzyki weselnej? Sprawdź!

przykładowa oferta dja na wesele

Przykładowa oferta - Robert - DJ na wesele z Warszawy


4. Czy pełnisz rolę konferansjera/wodzireja?

Pamiętajmy, że oprócz muzyki potrzebujemy kogoś, kto poprowadzi wesele. Będzie mówił o kolejnych jego etapach, wznosił zdrowie Państwa młodych itd. Nie ma sensu zatrudniania do tego specjalnej osoby, bo zwykle DJ świetnie daje sobie z tym radę. Co jest bardzo częste, DJ-e występują wręcz w dwóch rolach: DJ i wodzireja. To znaczy, że oprócz zapewniania muzyki, są osobami, które zabawiają gości, proponują ciekawe weselne zabawy, a nawet spędzają sporo czasu na parkiecie. Technicznie jest to możliwe, a w praktyce świetnie się sprawdza, dlatego jeśli wybrany DJ oferuje taką opcję, warto się na nią zdecydować.

Jak działa taki DJ/wodzirej w jednym? Sprawdź!


5. Jaki repertuar preferujesz?

Wielką zaletą DJ-a jest to, że mamy do dyspozycji ogromną bazę piosenek i jeśli powiadomimy DJ-a o swoich preferencjach odpowiednio wcześnie, to spokojnie zdąży się do tego dostosować. Nie zmienia to faktu, że każdy ma swój własny styl i preferencje i lepiej wyjaśnić to już przy pierwszym spotkaniu. Może DJ stawia na utwory disco polo, których nie lubimy? Albo używa przeróbek popularnych przebojów, co bardzo nas drażni? Z tych własnie powodów koniecznie trzeba zapytać o jego repertuar i dowiedzieć się, czy jeśli zajdzie taka potrzeba, byłby w stanie zmienić co nieco specjalnie dla nas. Mówienie wprost o swoich oczekiwaniach popłaca i pozwoli urządzić przyjęcie, o jakim marzymy!

Jaka muzyka najbardziej sposoba się gościom weselnym? Sprawdź!

DJ- wordzirej na parkiecie

Piotr - wodzirej na wesele z Gdańska

Przy wyborze DJ-a musimy pamiętać, że mamy konieczność sprawdzenia kandydatów nie gorzej niż w przypadku weselnych zespołów. W końcu zależy nam na tym, żeby wszystko było idealne, a taką gwarancję daje tylko wybranie osoby, która na 100% spełnia nasze oczekiwania.


Znajdź najlepszego DJ weselnego w Twoim mieście!

DJ-e na wesele – Gorzów Wielkopolski
Muzyka weselna – DJ – Łódź
DJ na weselu - Sosnowiec

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza zespołów weselnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems