Zespoły weselne, wodzireje i oprawa muzyczna
Szukaj zespołu, wodzireja, DJ'a:
‹  lista aktualności

5 cech idealnego zespołu weselnego

2016-03-30
Mimo rosnącej popularności DJów to zespoły weselne wciąż sa najczęściej wybierane jako muzyczna oprawa wesela. Czy powinno to dziwić? Wcale nie, bo dobry zespół zapewni gościom zabawę na najwyższym poziomie! Jak jednak go wybrać? Na co zwrucić uwagę i czym się kierować przy podejmowaniu tej ważnej decyzji?

Znalezienie dobrej orkiestry weselnej nie jest łatwe, wymaga długich poszukiwań i dokładnego zastanowienia. Dobrze, jeśli mamy zespół z polecenia, ale jeśli nie, to musimy sami znaleźć odpowiednich muzyków. Szukając w Internecie zwracamy uwagę przede wszystkim na umieszczone tam nagrania, ale to nie wszystko. Nie mniej ważne jest pierwsze spotkanie z zespołem i ocenienie, jaki charakter ma grupa. Ważne, żeby szukać w niej cech, które zagwarantują odpowiednie podejście do swojej pracy. Jakie to cechy? Oto lista pięciu najważniejszych!

Wyszukaj zespół muzyczny z Katowic!


1. Profesjonalizm

Klient płaci, klient wymaga – taka postawa jest dziś naturalna, choć dawniej wcale nie była oczywista. Członkom weselnych zespołów zdarzało się przesadzić z alkoholem i sprawiać niezbyt przyjemne wrażenie. Trudno to sobie wyobrazić, ale nawet teraz zdarzają się grupy, które traktują występ na weselu jako sposób na dorabianie i nie mają za grosz profesjonalizmu. Wybór takiego zespołu może poważnie zagrozić jakości weselnej zabawy i powinniśmy tego unikać, jak ognia. Dobry zespół weselny traktuje swoją pracę bardzo odpowiedzialnie, profesjonalnie podchodzi do funkcji, jaką pełni na weselu i zależy mu głównie na zadowoleniu klientów. Członkowie takiego zespołu są zawsze odpowiednio ubrani, stronią od alkoholu i nie zdarza im się zachowywać w niewłaściwy sposób. Nie trzeba się martwić, że coś pójdzie nie tak, a zespół w jakiś sposób nas zawstydzi.

Nie wiesz jak wybrać muzyków? Oto 10 pytań, które musisz zadać na pierwszej rozmowie!

Profesjonalni muzycy weselni na scenie

Krzysztof - zespół weselny z Poznania


2. Talent

Podczas gry na żywo najważniejsze są… umiejętności muzyczne. Niby wydaje się to oczywiste, ale słuchając niektórych zespołów można bardzo się zaskoczyć. Fałszujący wokal, niezgrane instrumenty, źle ustawione głośniki, które powodują pogłos – to najczęstsze problemy, jakich można doświadczyć, zatrudniając słabą orkiestrę weselną. Choć na nagraniu wszystko wydaje się w porządku, brak przesłuchania grupy na żywo, często prowadzi do takich sytuacji. Słabi muzycy próbują czasem się ratować, grając z playbacku, ale jest to poniżej wszelkiej krytyki. Nie po to para płaci więcej za muzykę na żywo, żeby słuchać jej z odtwarzacza. Najlepszym sposobem, aby przekonać się o talencie grupy, jest umówienie się na próbne przesłuchanie, wtedy wszystko będzie widać, jak na dłoni. Jeśli zespół nie chce się na to zgodzić, nie można rezygnować. Uczyńmy z tego warunek, który muszą spełnić. Lepiej poszukać trochę dłużej, ale upewnić się, że muzycy mają talent, którym tak się chwalą.


3. Pozytywna energia

Udana zabawa to zabawa energiczna. Liczy się pozytywne nastawienie i szybkie rytmy, które wprawią gości w dobry nastrój i utrzymają na parkiecie. Jednak trudno o stworzenie takiej atmosfery, jeśli samym muzykom jej brakuje. Jeśli na scenie występują „mruki”, które grają jedną piosenkę za drugą, nawet bardzo poprawnie, ale bez polotu, to nie ma co oczekiwać, że goście będą dobrze się bawić. Zespół powinien autentycznie lubić swoją pracę, a także ludzi, dla których gra. Grupa musi dzielić się dobrą energią z tancerzami, a wtedy cała impreza układa się w bardzo pomyślny sposób. Jeśli na weselu występują zabawy, tym ważniejsze jest nastawienie osoby, która je prowadzi. Aby otworzyć i zintegrować gości, potrzebne jest świetne podejście do ludzi, które może mieć tylko osoba towarzyska i energiczna.

Jaką muzykę wybrać na poprawiny? Sprawdź!

Ela - zespół weselny z Bielska-Białej

4. Spontaniczność

Wesele to skomplikowana impreza, w każdej chwili wydarzyć się może coś nieprzewidzianego. Zespół weselny, który jest na świeczniku, powinien umieć sobie z tym radzić, a więc musi być elastyczny i spontaniczny. Nie inaczej sprawa ma się z doborem repertuaru. Każdy zespół z góry zakłada, jakie piosenki zagra, para młoda zwykle życzy też sobie konkretnych gatunków muzycznych. Jednak mimo tego planu zespół powinien na bieżąco reagować na potrzeby weselników. Jeśli widać, że goście bawią się lepiej przy danym gatunku muzycznym, to warto grać więcej piosenek, które do niego pasują. W ten sposób zabawa na pewno będzie udana.


5. Pracowitość

Zatrudniając zespół na wesele, musimy wiedzieć, że jego członkowie poważnie podchodzą do swoich obowiązków, a nie przyszli na imprezę, aby się „obijać”. Nie ma nic gorszego niż orkiestra, która urządza sobie zbyt częste przerwy i większość wesela spędza na jedzeniu i piciu zamiast na graniu. Choć muzycy muszą sobie odpocząć, to nie można pozwalać, aby odpoczynek zajmował większą część wieczora. W końcu para płaci za ich usługi spore pieniądze i nie powinna tego żałować. Ilość przerw warto uzgodnić na samym początku, to od razu pokaże, jak grupa podchodzi do swoich obowiązków.

Nie chcesz przepłacać? Sprawdź, jak obniżyć koszty muzyki weselnej!

Profesjonalny zespół na wesele z Żor

Marcin - zespół weselny z Żor

Znalezienie zespołu weselnego, który posiada wszystkie wymienione cechy może nie być łatwe. Jeśli jednak się uda, to można być pewnym, że ma się do czynienia z najlepszymi w tym fachu, którzy nie pozwolą, by wesele było nieudane. Profesjonalne podejście i starania, a przy tym dobry humor i energia sprawią, że goście będą zachwyceni i uznają wesele za  wielki sukces!


Szukasz zespołu weselnego? Sprawdź!

Muzycy na wesele – Zielona Góra
Orkiestra weselna – Dąbrowa Górnicza
Zespół na wesele – Konin
Oprawa muzyczna ślubu i wesela – Olkusz

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza zespołów weselnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems