Zespoły weselne, wodzireje i oprawa muzyczna
Szukaj zespołu, wodzireja, DJ'a:

Jarek - dj na wesele Bielsko-BiałaJarek
Bielsko-Biała
CENA: 3000 ZŁ / USŁUGA
ODSŁON: 3952
POLECEŃ: 14
ZADAJ PYTANIE

W tym krótkim tekście spróbuję wyjaśnić, jakie są podstawowe różnice pomiędzy muzyką serwowaną przez DJ-a, a tą graną na żywo przez kapele weselne.
Kapela to obowiązkowy punkt każdego tradycyjnego wesela. Bez zespołu grającego na żywo ani rusz. Do dziś wiele osób podziela takie poglądy. Prawda wygląda jednak trochę inaczej – o dobry zespół weselny bardzo trudno, a nawet ten najlepszy niekoniecznie sprawdzi się na każdej imprezie.
Zacznijmy od zalet muzyki granej na żywo. Po pierwsze, autentyzm. Kiedy możemy osobiście widzieć wykonawcę, obejrzeć go, niemalże dotknąć, odbiór muzyki jest z reguły zdecydowanie lepszy.
Po drugie, pewne rodzaje muzyki nieporównywalnie lepiej brzmią na żywo. Dotyczy to nie tylko muzyki klasycznej czy jazzu. Czasem nawet dość przaśne biesiadne granie da się zaakceptować, jeśli poda je nam na tacy sympatyczny muzykant.
Teraz przejdźmy do wad zespołów weselnych. Po pierwsze, znalezienie takiej ekipy, o której była mowa w poprzednich akapitach, graniczy z cudem. Najczęściej w internecie można znaleźć oferty pseudograjków, często grających z playbacku. Fałszujący wokaliści, słabo brzmiące instrumenty, a do tego wątpliwej jakości konferansjerka to niestety wciąż przykre standardy.
Dobre zespoły weselne należą do rzadkości – terminy u najlepszych muzyków musimy rezerwować czasem nawet z dwuletnim przyprzedzeniem. Warto też przygotować się na niemałe koszty. Wynajęcie naprawdę profesjonalnego zespołu na wesele to minimum 5000zł.
Oprócz długich terminów i wysokiej ceny, kapele weselne mają też inną, niebagatelną wadę. Otóż, nawet te o najbardziej szerokich horyzontach muzycznych nie są w stanie zapewnić nam tak szerokiego repertuaru, jaki bez problemu zaserwuje DJ.
DJ na wesele
Główna różnica pomiędzy DJ-em a kapelą weselną, to jakość muzyki i dostępny repertuar. Muzyka puszczana z płyt CD lub z komputera pozwala nam na niemalże dowolny dobór piosenek, a jednocześnie (przy przyzwoitym nagłośnieniu) gwarantuje dobrą jakość dźwięku.
DJ jest tańszy niż zespół. Z bardzo prostego powodu – po prostu najczęściej występuje sam. Zespoły liczą od dwóch osób w górę, a każda chciałaby z tego interesu parę złotych wydobyć.
DJ nie jest w stanie zepsuć samej jakości muzyki, ale może zawieść przy doborze konkretnych piosenek oraz przy konferensjerce. Na wszelki wypadek warto wybrać się na imprezę prowadzoną przez danego człowieka. Tylko odsłuch na żywo zagwarantuje zminimalizowanie ryzyka wpadki.
Niezależnie od tego czy zdecydujemy się na muzykę z płyt czy na żywo, musimy pamiętać o kilku podstawowych sprawach.
Po pierwsze, zawsze warto brać czynny udział przy wyborze repertuaru na wesele. To w końcu nasza impreza i to my powinniśmy mieć wpływ na to, co będzie wydobywało się z głośników.
Po drugie pamiętajmy o tym, że przy muzyce bawić muszą się wszyscy goście. Gusta muzyczne mamy oczywiście różne, ale wesela to imprezy wielopokoleniowe, w czasie których nikt nie powinnien czuć się zapomniany. Dlatego też warto postawić na muzykę w miarę uniwersalną tzw. „przeboje, które wszyscy lubią”, co najwyżej częściowo przeplatając ją nieco bardziej ekstrawaganckimi numerami, na specjalne zamówienie gości lub pary młodej.

Instrumenty i sprzęt:

Inne
Mikser
Cd/mp/sd player

Gatunki muzyki:

Weselna - standardowa
Góralska
Nowoczesna
Inna

Formularz kontaktowy

Dane zostaną przekazane muzykowi.

ZDJĘCIA - DJ NA WESELE

muzyka na ślub - Moszna + Bielsko-Biała - zdjęcie z wesela 1259
0
dj na wesele - Częstochowa + Bielsko-Biała - zdjęcie z wesela 1129
0
wodzirej - Wisła + Bielsko-Biała - zdjęcie z wesela 1210
0
zespół muzyczny na wesele - Chorzów + Bielsko-Biała - zdjęcie z wesela 1100
0

Oferta cenowa

Nazwa
Cena
Opis
Cena

Oferta standardowa

3000 zł
3000 zł
DJ na wesele Bielsko-Biała - Jarek
DJ na wesele Bielsko-Biała - Jarek Ocena: 5,00 / 5 1 opiniaopinie
Panu Jarkowi należą się duże brawa,muzyka oświetlenie jak i cała oprawa organizacyjna jego zaangażowania była super.Wszyscy się dobrze bawili przy jego muzyce,która zadowalała od najmłodszych aż po starszych gości weselnych:) Polecamy Pana Jarka wszystkim,którzy chcą się dobrze bawić na swoim weselu lub przyjęciu. Anna Janusz i Emilka:)
Janusz Nowak, ślub: 2018-04-14
Wykonanie: DigiHex Systems