Zespoły weselne, wodzireje i oprawa muzyczna
Szukaj zespołu, wodzireja, DJ'a:
‹  lista aktualności

Jak oszacować budżet na zespół weselny?

2016-12-19
Nie ulega najmniejszym wątpliwościom, że jednym z filarów, na których opiera się udane wesele jest muzyka. To właśnie od niej w ogromnej części zależy, czy impreza przebiegnie w dobrej atmosferze, a goście i nowożeńcy jeszcze długo wspominać ją będą z uśmiechem na twarzy.

Muzyka na żywo czy z płyt?

Pierwszym krokiem jaki powinna wykonać przyszła Para Młoda jest podjęcie decyzji dotyczącej preferowanego przez nich sposobu wykonywania muzyki. Niektórzy nie wyobrażają sobie wesela bez utworów śpiewanych na żywo, z kolei dla innych podstawą dobrej zabawy są ich oryginalne wersje. Dlaczego jest to ważne? Ponieważ decydując się na usługi zespołu, płacimy kilku osobom wchodzącym w jego skład, natomiast podpisując umowę z DJ-em, opłacamy tylko jego, co w teorii powinno być tańsze.

Oczywiście, rzeczywistość nie jest tak prosta – jak zawsze ceny są mocno zróżnicowane nie tylko w zależności od lokalizacji, którą jesteśmy zainteresowani, bądź jaką obsługuje zespół. Cennik zależny jest również od umiejętności prezentowanych przez muzyków, ich doświadczenia, czy ewentualnego wykształcenia muzycznego. Ponadto niektóre z zespołów obsługują wesela ze wsparciem ze strony wodzireja, który kontroluje przebieg imprezy i prowadzi zabawy z udziałem gości; z kolei DJ tym wszystkim zajmuje się sam. Niebagatelne znaczenie ma też ilość (i jakość) sprzętu używanego przez muzyków. Im więcej instrumentów lub bardziej profesjonalna konsola do dyspozycji, tym wyższych cen można się spodziewać.

Kraków - zespół muzyczny na wesele

Damian - zespół weselny Kraków


Wydatki na opracę muzyczną wesela

Przejdźmy teraz do konkretów: aby wynająć niezły zespół na wesele, trzeba przygotować się na minimalny wydatek rzędu dwóch i pół tysięcy złotych, choć najczęściej w ich ofertach widnieją kwoty nieco wyższe, zdarza się, że dochodzące do pięciu tysięcy złotych. Jak wspomniano powyżej, wynajem DJ to mniejsze uszczuplenie budżetu; przeciętnie ich stawki to dwa tysiące złotych za 12 godzin występu.

cennik - oprawa muzyczna ślubu i wesela, Krakow

Przykładowa cena za oprawę muzyczną wesela, Kraków

 

cennik DJa ślubnego, Warszawa

Przykładowa cena za DJa na wesele, Warszawa


Przeglądając oferty rozmaitych zespołów czy DJów, można zauważyć, że również ich repertuar bywa mocno zróżnicowany, co oczywiście przekłada się na cenę. Obecnie coraz mniej muzyków decyduje się wyłącznie na doskonale już wszystkim znaną klasykę, za to mogą urozmaicić zabawę własnymi autorskimi utworami lub muzyką konkretnego gatunku, szczególnie lubianego przez gości. Ich usługi bywają wtedy nieco droższe niż konkurencji, skoro jednak nie sposób wyobrazić sobie „cichego” wesela, warto rozważyć także tę opcję.

 

Zobacz także na oferty opracy muzycznej w innych miastach: 

Cennik zespołu muzycznego lub DJa

Jak wybrać oprawę muzyczną?

7 rzeczy, o których musisz pamiętać przy wyborze oprawy muzycznej wesela

 

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza zespołów weselnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems