Zespoły weselne, wodzireje i oprawa muzyczna
Szukaj zespołu, wodzireja, DJ'a:
‹  lista aktualności

Disco polo na weselu

2016-02-26
Mówi się, że muzykę disco polo albo się kocha, albo się jej nienawidzi - nie ma wariantów pośrednich. Rzeczywiście ten gatunek muzyczny jest bardzo kontrowersyjny, a dyskusja o nim budzi spore emocje. Hit lat 90., potem na długo zapomniany znów wraca na salony, bo imprezy disco polo to już nie domena wiejskich remiz, ale także popularnych klubów w największych miastach w Polsce. Czy zatem warto decydować się na granie disco polo na weselu?

Muzyka disco polo to klasyczny przykład gatunku, którego „nikt nie lubi, ale wszyscy znają”. Jakoś tak się składa, że najpopularniejsze piosenki i wykonawcy tej muzyki są bardzo popularni, a w dodatku świetnie sobie radzą, koncertując w całym kraju, a czasem nawet za granicą dla Polonii. W związku z tym może nie trzeba się obawiać, że goście uznają wesele z przewagą tej muzyki za prostackie?

 

Gusty muzyczne gości i młodej pary

Wesele to impreza niepodobna do żadnej innej. Dlaczego? Bo w jednym miejscy znajduje się spore grono osób, które nie ma z sobą nic wspólnego, poza tym, że są to znajomi pary młodej. To grupa o bardzo zróżnicowanym przedziale wiekowym, o różnym statusie materialnym, czy zainteresowaniach i gustach. Dlatego właśnie znalezienie odpowiedniej muzyki na wesele stanowi tak duży problem. W dodatku dochodzą jeszcze różnice w tym, co może spodobać się gościom, a jakie preferencje ma para młoda. Jak to pogodzić? Narzeczeni muszą sami zdecydować, czy najważniejsze jest dla nich urządzenie wesela „po swojemu”, czy może zorganizowanie wszystkiego tak, aby to goście byli zadowoleni. Jeśli wybiorą pierwszą opcję, wystarczy, że będą kierować się własnym gustem w doborze oprawy muzycznej. Jeśli jednak zdecydują się na drugą, to muszą określić, co najbardziej przypadnie do gustu weselnikom.

Jeśli para ma z tym problem, najlepiej wybrać bezpieczną wersję, czyli mix różnych piosenek i gatunków muzycznych. Powinno się tam znaleźć miejsce i na disco polo, chyba, że para go nie znosi, wtedy byłoby to dla niej niezbyt wygodne. Taka opcja sprawia, że każdy gość w pewnym momencie imprezy, znajdzie coś dla siebie i będzie mógł wziąć udział w zabawie.

Czytaj więcej o gustach gości weselnych!

Goście tańczący na weselu - muzyka na żywo

Dariusz - zespół weselny z Grodziska Wielkopolskiego

 

Muzyka dobrana do stylu wesela

Pary powinny zdawać sobie sprawę, jak ważna w organizacji wesela jest konsekwencja. Jeśli już podejmujemy decyzję dotyczącą np. miejsca wesela, to inne elementy powinny jej odpowiadać, tworząc niepowtarzalny styl. W tę konwencję powinna wpasować się także oprawa muzyczna. Chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć, że goście na wyjątkowo eleganckim weselu mogą być nieco zdezorientowani, kiedy zespół zaintonuje „Miała matka syna”, czy „Jesteś szalona”. Jeśli jednak charakter ślubu i wesela jest trochę bardziej rozluźniony, to muzyka disco polo jak najbardziej się sprawdzi.

Są takie utwory, bez których nie obejdzie się żadne wesele. Jakie? 

Disco polo na weselu - forum

Wypowiedzi na forum.przewodnikmp.pl

 

Disco polo – hit, czy kit?

To, że się nadaje, nie oznacza jednak, że jest dobrym wyborem. Jak zatem uznać, czy muzyka disco polo to prawdziwy hit, który zapewni, że goście będą się świetnie bawić, czy może przepis na katastrofę i spojrzenia spod byka niezadowolonych weselników? Muzyka disco polo nie bez powodu jest tak kontrowersyjna, zawsze znajdą się osoby, które będą uznawać ją za dobry materiał do zabawy, jak i takie, które będą unikać jej jak ognia. Dlatego trzeba zdać się na swój własny osąd. Choć prosta linia melodyczna i niewyszukane teksty nie mogą zostać uznane za muzykę dobrej jakości, to trzeba przyznać, że wiele osób bardzo dobrze się przy niej bawi. To rodzaj muzyki do tańczenia, a nie do słuchania, co jednak na imprezach takich, jak wesele ma podstawowe znaczenie.

Trzeba też przyznać, że disco polo przeżywa swojego rodzaju „odrodzenie”. Pojawia się sporo nowych zespołów, złożonych z młodych ludzi, którzy stawiają na dowcipne teksty i dynamiczną, a nie smętną melodię. Taki wybór może zatem całkiem dobrze się sprawdzić!

A może zamiast zespołu zatrudnić DJ-a i mieć większy wpływ na charakter muzyki? Zespół czy DJ na wesele?

Zespół na wesele - widok sali weselnej

Marcin - zespół weselny z Wrocławia

 

Czy muzyka disco polo nadaje się na wesele?

Czy oznacza to, że muzyka disco polo dobrze odnajdzie się na weselu? Pod warunkiem, że ktoś nie jest zdecydowanym przeciwnikiem tego gatunku muzycznego, wydaje się, że tak. Jak zostało już powiedziane, disco polo to energiczna muzyka, która służy hucznej zabawie, a takiej wielu nowożeńców oczekuje na swoim przyjęciu weselnym. Choć ostateczny wybór należy do pary młodej, to warto przynajmniej rozważyć tę opcję. Przepisów na to, jak sprawić, żeby goście bawili się na weselu „do białego rana” jest wiele, a disco polo na wesel pozostaje jednym z nich. Warto dać mu tę szansę i sprawdzić, czy taka muzyka dobrze odnajduje się w tej roli.

Disco polo na wesele - forum

Wypowiedzi na forum kafeteria.pl

 

Jak znaleźć zespoły disco polo na swoje wesele? Sprawdź tutaj!

Muzyka na wesele – Radom
Orkiestra weselna – Poznań
Disco polo na wesele – Białystok
Zespoły weselne – Konin
DJ na wesele – Puławy

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza zespołów weselnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems