Zespoły weselne, wodzireje i oprawa muzyczna
Szukaj zespołu, wodzireja, DJ'a:
‹  lista aktualności

Znany zespół na weselu - czy to możliwe?

2016-01-28
Mówi się, że podczas organizacji ślubu nie powinno się na niczym oszczędzać i że to okazja do spełnienia swoich marzeń. Niestety zwykle ogranicza nas budżet ślubny, który każe „zejść na ziemię” i wybierać usługi takie, na jakie nas stać. A co jeśli by tak nie było? Czy wtedy można urzeczywistnić swoje marzenia o prywatnym koncercie ulubionego wykonawcy?

Maryla Rodowicz, Stachursky, zespół Boys, czy nawet Budka Suflera – to popularni artyści, a co ich łączy to fakt, że nie odmawiają sobie występu na imprezach zamkniętych. Za odpowiednią kwotę są w stanie przyjechać i wystąpić także na weselu. Jak zorganizować taki występ? Czy warto?


Gwiazdy na weselu – najlepsza atrakcja

Każdy z nas ma piosenkarza/piosenkarkę lub zespół muzyczny, który bardzo lubi i szanuje. Chętnie chodzimy na ich koncerty i słuchamy zarówno nowych płyt, jak i starych przebojów. Niektóre z nich są w dodatku dobrze znane w kraju, często mają status gwiazdy, a ich koncerty przyciągają tłumy. Wizyta na takim koncercie jest bez wątpienia niezwykłą atrakcją i wiele osób byłoby tym zainteresowanych, tym bardziej, jeśli w grę wchodziłby występ na prywatnej imprezie np. na weselu. Łatwo wyobrazić sobie miny zaskoczonych gości, którzy widzą, że na scenę wchodzi gwiazda, którą świetnie znają z telewizji. Taki wysiłek (nie tylko pieniężny) młodej pary, na pewno zostałby doceniony, a wesele, na którym zagrałby znany zespół, przeszłoby do historii i byłoby wspominane jeszcze przez wiele lat. Małżonkowie także mieliby okazję poczuć się bardzo wyjątkowo. To niesamowite uczucie, kiedy znany wykonawca śpiewa swoje piosenki dla nich i życzy im wszystkiego najlepszego.

Oprawę muzyczną na weselu można uatrakcyjnić także w inny sposób np. zatrudniając góralską kapelę weselną

Na weselu z typową oprawą muzyczną również nie brakuje ciekawych atrakcji:

Zabawy i atrakcje na weselu

Baza fotografii Piotra - wodzireja weselnego z Gdańska

 

Występ gwiazdy na weselu

Jak w ogóle wygląda takie weselne granie? Zdecydowanie nie ma w sobie nic z typowego wesela, jest to raczej prywatny koncert i to najwyżej kilkugodzinny (zwykle około 1 - 2 godzin). Nie ma co oczekiwać, że znany zespół będzie „przygrywać do kotleta” lub zaintonuje popularne weselne przyśpiewki. Zatrudniając gwiazdę, trzeba liczyć się z tym, że to ona ustala warunki, a para będzie musiała się dostosować. Znany zespół lub wykonawca zagra tylko swoje własne kawałki, choć można prosić o konkretne utwory z jego/jej repertuaru. Trzeba także być gotowym na to, że i tak musimy zatrudnić typowy zespół weselny, który będzie zapewniał oprawę muzyczną przed i po występie gwiazdy.

Wybierz zespół weselny z Gdańska.


Specjalne życzenia – wydatki i kłopot

Para młoda musi liczyć się także z tym, że znanej osobie lub zespołowi trzeba zapewnić odpowiednie warunki do występu np. osobną garderobę, nocleg w luksusowym hotelu, czy dobrej jakości sprzęt nagłaśniający. Czasem w listę warunków wpisana jest także długa lista życzeń łącznie z kompletną zawartością garderoby, włączając w to konkretne przekąski, czy napoje. Wyposażenie takiej garderoby i pokoju hotelowego to dodatkowy koszt, który młoda para musi pokryć, a w dodatku spory kłopot, bo nie każda sala dysponuje tak dużą przestrzenią, aby można było zmieścić w niej sporą garderobę i inne wymagane przez gwiazdę rzeczy. Wynajem dodatkowej przestrzeni w miejscu, które jest przygotowane na takie imprezy, kosztowałoby sporo, a w końcu okaże się, że całe wesele zamiast być organizowane zgodnie z planami narzeczonych, szybko stanie się podporządkowane życzeniom gwiazdy.

Bez specjalnych zachcianek, typowe zespoły weselne także są w stanie stworzyć przwdziwy show:

Zespół weselny Zielona Góra

Baza fotografii Dariusza z zespołu weselnego z Grodziska Wielkopolskiego

Znany zespół na weselu – ogromne koszty

Spore koszty dodatkowe związane z przystosowaniem miejsca na koncert to i tak mały wycinek kwoty, którą trzeba zapłacić zespołowi. Ceny sięgają kilkudziesięciu tysięcy złotych i to za godzinę występu z bisami. Dlatego właśnie prywatne imprezy zwykle organizowane są przez firmy, które stać na taki wydatek. W przypadku młodej pary, może się okazać, że zatrudnienie wymarzonego zespołu lub piosenkarza przekroczy koszty całej organizacji dobrej jakości wesela z ciekawymi atrakcjami. Trzeba w związku z tym poważnie przemyśleć, czy jest to rozsądny wydatek.

Ile kosztuje zwykły zespół weselny? Sprawdź!


Jak zorganizować koncert gwiazdy na weselu?

Jeśli pary nie zniechęcają koszty i wysiłek związany z zatrudnieniem znanego zespołu na wesele, to powinna ona pomyśleć o organizacji koncertu z wyprzedzeniem. W sprawie ustalenia daty, czy omówienia szczegółów trzeba kontaktować się bezpośrednio z menadżerem, z którym rozmawia się w ciągu procesu organizacji. To on przekazuje wszelkie życzenia i sprawdza, czy zostały one wypełnione. On także ustala sposób i czas zapłaty za usługę. Gwiazda pojawi się tylko na koncercie, a po zakończonym występie oddali się do hotelu.

A jak wyszukać zwykłe zespoły weselne? Najlepiej w wyszukiwarce portalu muzyka-wesele.pl:

Strona główna portalu muzyka-wesele.pl

Strona główna portalu muzyka-wesele.pl

 

Jak widać, zatrudnienie znanego wykonawcy, który wystąpi na weselu nie jest niemożliwe, choć wymaga znacznych nakładów finansowych. W zasadzie jest to opcja tylko dla osób, które mają nieograniczony budżet ślubny i mogą sobie pozwolić na taką ekstrawagancję. Inne pary, nawet takie, które marzą o występie swojej ulubionej grupy, powinny poważnie się zastanowić nad spełnieniem takiej zachcianki, bo choć jest to świetna atrakcja, to nie ma sensu się na nią zapożyczać, a wspólnego życia w małżeństwie zaczynać od sporych długów dla jednego, krótkiego występu. Tym bardziej, że to gwiazda mogę przykuć całą uwagę, a nowożeńcy, zamiast najważniejszych osób na weselu, będą tylko sponsorami koncertu.


Na wesele polecamy zatrudnić zespoły weselne z różnych miast w kraju:

Zielona Góra, Szczecin, Opole, Bydgoszcz, Toruń, Gorzów Wielkopolski i wiele innych...

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza zespołów weselnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems