Zespoły weselne, wodzireje i oprawa muzyczna
Szukaj zespołu, wodzireja, DJ'a:
‹  lista aktualności

Wesele w stylu boho i elementy zero waste

2019-12-06
W ostatnim czasie śluby i wesela w stylu boho cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze strony par młodych. Boho wyróżnia się luźniejszą, trochę ekstrawagancką, ale elegancką stylistyką, w której niebagatelną rolę odgrywa natura i wykorzystanie motywów związanych z przyrodą.

Styl ten uwielbia nadto motywy rustykalne i kwiatowe. Bazuje na hippisowskiej modzie dzieci kwiatów, zaś w samych stylizacjach boho czuć nutę cygańskiej fantazji i swobody. Wesela w tym stylu najczęściej charakteryzują się stylistyką związaną z naturą, dlatego organizując ślub i wesele boho, warto rozważyć wykorzystanie elementów i motywów zero/less waste, których obecność ma na celu ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko. Możemy mieć pewność, że tego rodzaju elementy wystroju wkomponowane w klimat imprezy sprawdzą się świetnie.

Przyjrzymy się więc najciekawszym pomysłom. Ogromne znaczenie w projektowaniu stylistyki sali weselnej zajmuje dekoracja stołu. Korzystając z elementów zero waste można zachwycić gości nie tylko elegancją, ale i pomysłowością.

Świetnym rozwiązaniem będzie wykorzystanie podkładek pod zastawę z plastrów drewna. Kolor naturalnego drzewa, najlepiej nasycony widocznymi słojami drzewnymi powinien bardzo dobrze wpisać się w klimat boho. Dodatkowo, z drewna można wykonać także świeczniki lub podkładki pod słoiki z umieszczonymi wewnątrz świeczkami.

Stół może zostać udekorowany papierowymi wycinankami z finezyjnymi wzorami oraz ozdobami origami. Papierowe zwierzątka i gwiazdy idealnie zgrają się z elementami drewnianymi. Z papieru można także zamówić (bądź wykonać samemu) girlandy, które będą zawieszone u sufitu sali weselnej.

Idealnym posunięciem będzie także zastąpienie tradycyjnych plastikowych słomek do picia słomkami papierowymi. Są one równie wytrzymałe, a mogą być nadrukowane na różne, ciekawe sposoby zarówno w kontekście wzorów jak i kolorów. Co najważniejsze, popularyzacja słomek papierowych stanowi istotny głos w propagowaniu ochrony środowiska i ekologii, co jest również jedną z wielu idei leżących u podstaw zero i less waste.

Decydując się na wesele i ślub w stylu boho, warto postarać się o to, aby natura nie była jedynie tłem dla imprezy. O tym, że ochrona środowiska jest ważna, nie trzeba nikogo przekonywać. Dlatego, jeżeli jest do tego okazja, należy propagować postawy ekologiczne, między innymi poprzez wykorzystywanie elementów i motywów zero/less waste, które z kolei świetnie współgrają ze stylem boho. Także na weselu...

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza zespołów weselnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems