Zespoły weselne, wodzireje i oprawa muzyczna
Szukaj zespołu, wodzireja, DJ'a:
‹  lista aktualności

Wesele w plenerze - jak zadbać o oprawę muzyczną?

2016-06-30
Choć wesele w plenerze to bardzo droga opcja, to nie ma co ukrywać, że coraz więcej par się na to decyduje. Młodzi ludzie mają pieniądze i nie boją się ich wydawać na spełnianie swoich marzeń, a ślub i wesele w plenerze to coś, o czym marzy wiele osób. Przy organizowaniu takiego wesela trzeba jednak pomyśleć o wielu szczegółach logistycznych. Jednym z nich jest zapewnienie muzyki, co jest znacznie trudniejsze niż w przypadku sali weselnej.

Muzyka to jeden z najważniejszych elementów wesela i nie może jej zabraknąć także na imprezie w plenerze. Niezależnie od tego, czy decydujemy się na puszczanie jej z płyt, zamówienie DJ-a, czy zespołu weselnego, musimy odpowiednio zabezpieczyć przestrzeń i sprzęt, które pozwolą na jej słuchanie. Jakie wyzwania stawia przed nami plener w zakresie serwowania muzyki i jak sobie z nimi poradzić?


Muzyka na weselu w plenerze – problemy

Pierwszym i najważniejszym problemem urządzania przyjęcia w plenerze jest to, że... nie ma tam prądu. Tak oczywista rzecz często jest lekceważona przez pary marzące o przyjęciu na świeżym powietrzu. Jedyną z  możliwości jest ten prąd sprowadzić, co oczywiście jest możliwe, ale bardzo drogie. Własne generatory prądu to tylko jedna z opcji i niestety nie jest ona najtańsza. W dodatku pamiętajmy, że trzeba będzie urządzić miejsce dla orkiestry/DJ-a oraz parkiet. Raczej nie wyobrażamy sobie, że goście będą tańczyć np. na trawniku. Innym problemem jest kapryśna pogoda. Cały sprzęt musi być bardzo dobrze osłonięty od deszczu i trzeba o tym pomyśleć nawet, jeśli zapowiedzi przewidują piękną pogodę na ten dzień. Chyba już się nauczyliśmy, że pogoda może bardzo zaskakiwać, a nie można ryzykować uszkodzenia sprzętu.

Jakich zespołów nie wybierać na wesele? Sprawdź!

Zespół ślubny w plenerze

Adam - zespół weselny z Rzeszowa


Jak zapewnić muzykę w plenerze?

Z tymi wszystkimi problemami można jednak łatwo sobie poradzić. Kwestią są raczej pieniądze, które trzeba będzie na to wydać. Jeśli organizujemy duże przyjęcie na świeżym powietrzu, w miejscu innym niż ogród hotelu lub nasz własny, jedyną właściwie opcją będzie zatrudnienie specjalistycznej firmy, która zajmuje się organizacją takich imprez. Oczywiscie można samemu starać się o zamówienie wszystkich koniecznych elementów, ale to sporo pracy, w dodatku jako laicy łatwo możemy zapomnieć o czymś ważnym. Profesjonalnej firmie na pewno się to nie przydarzy, w dodatku postara się ona nie tylko o sprzęt konieczny dla muzyki, ale nawet o stoły krzesła, czy dekoracje. To chyba najlepsza możliwość. Jeśli zależy nam na przyjęciu w ogrodzie, warto wybrać dom weselny lub hotel, który ma możliwość organizowania takich imprez. Wtedy cała techniczna organizacja również leży po jego stronie, w dodatku wszystko będzie znacznie tańsze, bo do uruchomienia sprzętu i nagłośnienia zostanie wykorzystana infrastruktura lokalu. Jeśli jednak stawiamy na samodzielnie zorganizowaną imprezę, warto do tego wybrać własny ogród (jeśli mamy na to warunki). Pozwoli to na wykorzystanie prądu z domu, miejsce dla orkiestry może udać się znaleźć pod dachem np. na werandzie, a sam parkiet można rozłożyć na trawniku. I choć jest to ryzykowna i pracochłonna opcja, to z pewnością satysfakcja ze spełnienia marzenia o weselu w plenerze, wynagrodzi trud.

A może wesele bez tańców? Jaka muzyka?

orkiestra weselna w plenerze

Daniel - zespół weselny z Libiąża

W gruncie rzeczy organizacja wesela w plenerze ogranicza się tylko do pieniędzy. Takie przyjęcie może kosztować nawet dwa razy więcej niż zwykłe, a część kosztów z pewnością pochłonie zapewnienie muzyki. Jeśli jednak jesteśmy gotowi na taki wydatek, warto zdecydować się na taką imprezę, wrażenia na pewno będą niesamowite!

 

 

jak zadbać o oprawę muzyczną w plenerze - infografika

 

 

Szukasz zespołu/DJ-a na przyjęcie plenerowe?

DJ na wesele – Kraków
Zespoły weselne – Gdynia
Muzyka na wesele – Białystok
Fajny zespół weselny – Mysłowice

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza zespołów weselnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems