Zespoły weselne, wodzireje i oprawa muzyczna
Szukaj zespołu, wodzireja, DJ'a:
‹  lista aktualności

Najmodniejsza muzyka na wesele – trendy 2021

2016-06-26
Marzycie o pięknym, modnym i niezapomnianym weselu? Musicie zwrócić uwagę przede wszystkim na weselną muzykę! Jakie trendy rządzą na parkiecie w 2021 roku?

Nikt nie ma wątpliwości, jak ważna jest muzyka na weselu. Goście liczą na dobrą zabawę i jeśli jej nie dostaną, to na pewno nie ocenią dobrze całego przyjęcia. Wcześniej wystarczało, żeby zespół był po prostu dobry i przypadł do gustu weselnikom. Dziś coraz częściej myśli się o tym, czy jest odpowiedni i wpisuje się w najnowsze trendy. W końcu, tak jak suknia ślubna, czy dekoracje, muzyka weselna również poddana jest modzie i musi jej odpowiadać.


Muzyka weselna dawniej

Dawniej na pewno nie było takiego problemu. Niektórzy nawet nie myśleli o muzyce na żywo, a z braku funduszy wybierali odtwarzacz, który umilał czas wąskiemu gronu rodziny i znajomych. Ci, którzy decydowali się na ślubną orkiestrę, także nie mieli większego problemu. Wybór był niewielki, dlatego jakikolwiek zespół weselny potrafiący grać, był w cenie. Nie było wielkiej konkurencji i większość grup grała tę samą muzykę, w lepszy lub gorszy sposób. Przeważały rytmy biesiadne, potem popularne stało się disco polo, które jednak przez wielu jest uważane za absolutnie nie na miejscu. Moda na muzykę ślubną zaczęła się rozwijać dopiero niedawno, kiedy na rynku pojawiło się więcej muzyków, którzy zaczęli z sobą konkurować jakością. Teraz zespoły są bardzo różne, jest w czym przebierać, stały się też bardziej eleganckie i profesjonalne, co wpisuje się w rozwój całej branży ślubnej. Jest jeszcze kilka trendów, które możemy obserwować, a które w sezonie 2021 odgrywają podstawową rolę.

Trafić na nich to pewna katastrofa! Oto najgorsze typy zespołów weselnych!

Zespół weselny dwuosobowy

Adrian - zespół weselny z Poznania


DJ zamiast zespołu weselnego

Z roku na rok widać, jak pozycja DJ-a na rynku muzyki ślubnej rośnie. Dawniej uważani za nieodpowiednią oprawę tak ważnej uroczystości, bo „nadają się tylko na dyskotekę”, z czasem stali się rozchwytywani i to nie tylko przez pary z niskim budżetem. Teraz najlepsi DJ-e to również spory wydatek, a mimo to nie narzekają na brak klientów. Dzieje się tak głównie dlatego, że DJ uchodzi za przepis na nowoczesne wesele, a właśnie takie jest teraz w modzie. Zespoły złożone z kilku osób przygrywające stare, nudne melodie nie wpisują się w obraz takiego właśnie wesela. Co innego DJ, który stawia na najnowsze hity, a przy tym elegancko i dowcipnie pełni rolę wodzireja na weselu. Taka opcja świetnie się sprawdziła i 2016 roku coraz więcej par się na nią decyduje.

Nowoczesna muzyka weselna - DJ i wodzirej w jednym!

DJ na weselu


Jakie gatunki muzyczne królują na weselu?

Różnice widać też w piosenkach, które możemy usłyszeć na weselu. Zdecydowanie nie pojawiają się już stare, biesiadne hity, zamiast tego usłyszymy coraz więcej przebojów popularnych aktualnie zespołów jak ENEJ, czy Piersi. Także popularne dawniej disco polo uległo zmianie. Co prawda nie zniknęło, ale dawnych muzyków wyparli nowi, z ich nowoczesnymi, bardziej energicznymi kawałkami, gdzie mniej śpiewa się o miłości, a więcej o dobrej zabawie. Efekt jest jednak taki, że te szybkie i melodyjne utwory znacznie łatwiej podbijają parkiet, tym bardziej, że młode osoby, które przecież stanowią większość na weselu, nie potrafią bawić się przy „Kawiarenkach” albo „Hej z góry, z góry”.

Bardzo modne stały się muzyczne niespodzianki na weselu!

Jazzowy zespół na wesele

Krzysztof - zespół weselny z Poznania


Weselne zabawy

Innym zauważalnym trendem jest to, jak zmieniły się weselne zabawy. Moment, który był zawsze albo znienawidzony albo uwielbiany, ale zawsze bardzo kontrowersyjny. Dlaczego? Zabawa w stylu przebijania balonów poprzez siadanie na nich, na pewno nie jest zbyt wyszukana. Problemem było to, że te zabawy zawsze nawiązywały w jakiś sposób do spraw intymnych, a przecież prawie nikt nie czuje się w takiej atmosferze komfortowo. Dlatego obecnie wiele par w ogóle rezygnuje z zabaw, a te, które je pozostawiają, całkowicie zmieniają zasady. Jakie zabawy królują na weselach w 2021 roku? Popularna jest ciągle zabawa w zoo, która sprawia, że członkowie rodziny odgrywają poszczególne role, biegając wokół krzeseł. Często młodej parze robi się także tzw. test zgodności małżeńskiej albo orkiestra odczytuje ciekawą historię/bajkę stworzoną specjalnie dla tej młodej pary. Takie zabawy na pewno nikogo nie spłoszą, a wciąż są dowcipne, a przy tym utrzymane w eleganckiej konwencji.

Jakie piosenki wybrać na podziękowanie dla rodziców? Sprawdź najnowsze trendy!

Zabawa weselna - wycieczka do ZOO

Trendy weselne 2016 nie pojawiły się znikąd. Już od wielu lat mogliśmy obserwować pewne tendencje, które z czasem będą tylko się umacniać. Wszystko po to, aby zabawa weselna bardziej odpowiadała młodemu pokoleniu i odrzucała starodawne tradycje, które nijak mają się do współczesności.

 

Znajdź muzyków na wesele!

DJ na wesele – Radom
Zespół weselny – Zakopane
Wodzirej na zabawę weselną – Łódź
Muzyka na wesele – Przemyśl

Artykuł przy współpracy BBaby.pl

 

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza zespołów weselnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems