Zespoły weselne, wodzireje i oprawa muzyczna
Szukaj zespołu, wodzireja, DJ'a:
‹  lista aktualności

Najlepsze utwory na taniec panny młodej z tatą

2017-02-23
Taniec panny młodej z ojcem zawsze jest niezwykle wzruszającym momentem. Choć ta tradycja jest typowo amerykańska, również w Polsce zdarzają się wesela, na których chwila ta jest niemal tak samo ważna jak pierwszy taniec nowożeńców. Można powiedzieć, że jest to moment pożegnania ulubionej "córeczki tatusia". Dlatego również piosenka na ten taniec powinna być wyjątkowa. W końcu to tata uczył nas jeździć na rowerze i bronił nas przed całym złem tego świata.

Ulubiona piosenka taty

Wiele panien młodych decyduje się na to, by taniec z ojcem upłynął pod znakiem jego ulubionej piosenki. Tutaj mamy więc duże pole do popisu. Założymy się, że każdy ojciec ma jakiś ulubiony zespół lub szczególnie lubi którąś z jego piosenek. Warto więc iść właśnie w tę stronę. Może to być również znana i lubiana piosenka z dawnych lat. Na pewno znajdziecie taką, która kojarzy Wam się z latami dzieciństwa, kiedy to wspólnie z tatą siadaliście na ulubionej kanapie i słuchaliście muzyki.

goście tańczący na weselu - Kołobrzeg

Agata Krzych - zespół weselny Kołobrzeg

 

Taneczna niespodzianka

Taniec z tatą może przybierać różne formy. Kiedy zabrzmi ulubiona piosenka, panna młoda może poprosić tatę do tańca. Ostatnio jednak furorę robią układy taneczne, które już wcześniej przygotowuje córka z ojcem. A co byście powiedzieli na taneczną niespodziankę? Tak właśnie zrobiła pewna panna młoda ze Stanów Zjednoczonych. Taniec z tatą zaczyna się niewinnie wolną piosenką Boba Carlisle'a "Butterfly Kisses". Jednak już po chwili muzyka się zmienia i z głośnika płyną pierwsze takty utworu MC Hammer "U Can't touch this".

Cały układ składa się z mieszaniny różnych piosenek, gdzie zarówna panna młoda, jak i jej ojciec, dają popis swoich tanecznych talentów. Taka niespodzianka na weselu z pewnością zaskoczy wszystkich gości i sprawi, że będzie to niezapomniana zabawa. Możecie też dodać co nieco od siebie. Jeśli macie choć odrobinę talentu wokalnego, warto wspólnie zaśpiewać ulubioną piosenkę, do której wymyślicie zabawną choreografię, a może nawet uzupełnicie ją jakimiś oryginalnymi rekwizytami. Ubaw gwarantowany, a Wasi goście z pewnością będą zachwyceni.

zespół weselny w koszulkach supermana

Piotr - zespół weselny Warszawa

 

Najpiękniejsze piosenki na taniec córki z ojcem

No dobrze, ale nie każdy jest na tyle odważny, by szykować takie niespodzianki. Jeśli chcecie pozostać przy tradycyjnym tańcu, podpowiemy Wam, jaką muzykę wybrać. Wszystko zależy od tego, czy chcecie tą piosenką okazać wdzięczność swojemu ojcu za wszystkie lata, które Wam poświęcił, czy może ma być to utwór, który oddaje żal ojca po pożegnaniu córki.

Niezależnie od tego, jaki charakter ma mieć piosenka, podrzucamy Wam listę utworów, które sprawdzają się zawsze przy takiej okazji:

  1. Stevie Wonder "Isn't She Lovely"
  2. Bob Carlisle "Butterfly Kisses"
  3. Phil Collins "You'll be in my heart"
  4. The Pretenders "I'll Stand By You"
  5. The Wizard of Oz "Over the Rainbow"
  6. Loudon Wainwright "Daughter"
  7. Paul Simon "Father and Dauhter"
  8. Tom Petty "Wildflowers"
  9. Ben Folds "Gracie"
  10. Wilco "My Darling"
  11. The Temptations "My Girl"
  12. Nancy Sinatra "It's For My Dad"
  13. Michael Buble "Daddy’s Little Girl”
  14. Beyonce "Daddy"
  15. The Avett Brothers "A Father's First Spring"
  16. Rascal Flatts "My Wish"
  17. Eric Clapton "My Father's Eyes
  18. Luther Vandross "Dance With My Father"
  19. Patrycja Markowska "List do t"
  20. Patrycja Markowska & Grzegorz Markowski "Kołysanka"

 

Zobacz także:

Czy warto inwestować w efekty specjalne na pierwszy taniec

Ślub w nowoczesnym stylu - jaką muzykę wybrać?

Najmodniejsza muzyka na wesele – trendy 2016

7 rzeczy, o których musisz pamiętać przy wyborze oprawy muzycznej wesela

5 pytań do DJ-a weselnego przed jego zatrudnieniem

Karaoke na weselu

 

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza zespołów weselnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems