Zespoły weselne, wodzireje i oprawa muzyczna
Szukaj zespołu, wodzireja, DJ'a:
‹  lista aktualności

Kogo wybrać na wesele DJ czy orkiestra

2022-07-06
Jak dobrze sobie zdajecie sprawę, odpowiednia muzyka na weselu to gwarancja sukcesu lub przyczyna porażki. Zatem szukając obsługi muzycznej tej imprezy, która chyba jest najważniejsza w Waszym życiu przestrzegaj kilku podstawowych zasad. Przede wszystkim nie ograniczaj swojego wyboru wyłącznie do orkiestry lub do DJ. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że szukając na siłę orkiestry weselnej tak naprawdę rezygnują z potencjalnych wielu ciekawych rozwiązań usług z zakresu DJ. Działa to też drugą stronę. Część osób nie wyobraża sobie wesela przy orkiestrze zawężając swoje poszukiwania tylko do usług didżeja. Tak naprawdę możesz być zadowolony zarówno z jednego jak i z drugiego rozwiązania. Musisz tylko pamiętać, że obie opcje muzyki na wesele mają swoje niezaprzeczalne zalety jak też i ograniczenia.

DJ na wesele


Usługa DJ na wesele to zazwyczaj oferta pojedynczej osoby lub duetu. Zarówno w jednym jak i drugim rozwiązaniu możesz znaleźć potencjalnie dobrą usługę dla siebie. usługę pojedynczej osoby DJ na wesele polecamy osobom które organizują mniejsze wesela lub przyjęcia ślubne. DJ weselny posiadający odpowiedni sprzęt nagłośnieniowy światła i umiejętności bez problemu doprowadzi do sukcesu waszą imprezę. Duety czyli DJ wodzirej lub po prostu DJ wodzirej plus pomocnik, bardzo gorąco polecamy osobom które organizują większe wesela. Przykładem takiej usługi jest DJ z Krakowa na wesele - DJ Robert prowadzący imprezy na terenie Małopolski. W jego ofercie znajdziemy dwa pakiety:

  1. DJ Wodzirej na nieduże wesela i przyjęcia weselne,
  2. Duet DJ Wodzirej i pomocnik na większe imprezy.

Dzięki dwuosobowej obsłudze wesela, można przeprowadzić więcej zabaw w bardziej elastyczny sposób oraz sprostać wszystkim życzeniom muzycznym ze strony gości.

Orkiestra weselna

Orkiestra, kapela, zespół, jak zwał. Ma grać dobrze i nacieszyć gości świetnym wokalem i brzmieniem instrumentów. Dodatkowym atutem zespołu jest to, iż może on na żywo poprowadzić wyprowadzenie Pani Młodej z domu. Takie tradycje spotykane są na wielu jeszcze obszarach. Jakie orkiestry spotkamy ? Od solistów z tak zwanym "parapetem", poprzez 2,3,4,5 a nawet większe kapele. Zarówno umiejętności, jak i budżety, którymi trzeba dysponować są przeróżne. To właśnie wybierając zespół musisz uważać, aby dobrze trafić. Niektórym brak umiejętności, są takie, które już spoczęły na laurach.

Cena usług weselnych

Nie da się ukryć, że DJ Wodzirej na wesele z reguły jest tańszy od zespołu. Jest tak, ponieważ zazwyczaj występuje solo, lub w dwie osoby, a zespół z reguły to kilka członków. Dodatkowo można zauważyć, iż wysiłek włożony w prowadzenie wesela przez zespół jest zazwyczaj większy, niż w przypadku didżeja. Z tego powodu słyszymy często, że kapela robi długie przerwy, a piosenek jest dość mało. Być może wynika to właśnie z potrzeby nakładów poniesionych na usługę. Są jednak kapele, które się nie obijają, muzyki wykonują dużo i uatrakcyjniają imprezę dodatkowymi atrakcjami. Nie rzadkimi przypadkami są didżeje, których stawki wynoszą więcej niż kilkuosobowe orkiestry. Nie wynika to jedynie z dobrego marketingu, ale z potrzeb rynku. Młode Pary często szukają osoby otwartej, z "ikrą", mającej do zaproponowania oprócz samej muzyki coś jeszcze.

Gdzie DJ a w jakich miejscowościach zespół ?

Są obszary geograficzne, które są zagłębiami zespołów, ale i miejscowości, w których zdecydowaną większość wesel obsługują osoby didżeja. Można generalizować, iż w większych miastach usługi DJ na wesele bardzo się rozpowszechniły i w wielkim stopniu wypierają zespoły. W mniejszych miejscowościach, lub terenach o bardziej tradycyjnym podejściu, nieodzowna jest kapela na wesele. Jeśli chodzi o Małopolskę, to z pewnością miastami, w których prym wiodą zespoły są Limanowa, Nowy Sącz, czy Zakopane. Kraków, czy Tarnów wychodzą z takich stereotypów. Tu na bardzo wielu weselach spotkasz didżeja.

Co lepsze DJ czy zespół ?

Ciężko generalnie określić. Zespół to niepowtarzalne brzmienie na żywo i wokal. Jednak sporo zespołów ma problemy z dotarciem się, czy z dobrym wokalem. DJ wydaje się ma łatwiejsze zadanie, ale na rynku jest cała masa didżejów, którzy na weselach dopiero się uczą. Niestety za te lekcje płacą Młodzi, którzy nie zawsze są zadowoleni z usługi. Niezaprzeczalnym atutem didżeja weselnego jest mnogość gatunków muzycznych. Niezależnie na usługi kogo się zdecydujecie, życzymy Wam, żebyście wybrali jak najlepiej.

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza zespołów weselnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems