Zespoły weselne, wodzireje i oprawa muzyczna
Szukaj zespołu, wodzireja, DJ'a:
‹  lista aktualności

Jazz na weselu - zabawa z klasą

2017-08-22
taniec_weselny
Wasze wesele – najpiękniejsza suknia ślubna, elegancki garnitur. Wzruszająca ceremonia, zachwyceni goście, a w końcu sala weselna, w której uczcicie wyjątkowy dzień. Idealnie przystrojona, odpowiednio oświetlona. Co pominęliśmy? Muzykę! Zespół na wesele jest przysłowiową kropką nad „i”. Bez muzyki wesele będzie jedynie spotkaniem rodzinnym, nie imprezą. W takim razie wyobraźcie sobie, jak siedząc przy weselnej kolacji, słyszycie łagodną, wyrafinowaną, a równocześnie uniwersalną muzykę jazzową. Czy to nie brzmi doskonale?

Jazz na weselu - to pomysł, który musi się spodobać. Trudno o przyjemniejsze dźwięki, które zamieniają przyjęcie weselne w imprezę z duszą, ciepłym i serdecznym klimatem. Ta atmosfera zapisze się na zawsze w sercach nowożeńców i gości weselnych. Bandy weselne, grające muzykę jazzową nie są rzadkością, choć to trend, który w Polsce dopiero się rozwija. Czy zespoły jazzowe grające na weselach cieszą się popularnością?

 

jazz

Zespół jazznawesele.pl

 

Zwykle jest to około 10 - 15 % zapytań w ciągu roku. Pary młode pytają przede wszystkim o oprawę muzyczną obiadu w stylistyce jazzowej. Niemniej jednak zdarza się również, że zapytania dotyczą także imprezy tanecznej w stylu jazzowym – opowiada Leszek Gorski z zespołu freewolni.pl.

W Polsce kochamy bawić się przy muzyce tanecznej, rytmach disco-polo i światowych przebojach muzyki POP. Jednak jazz zaczyna nie tylko „przedostawać” się cichaczem na sale weselne, ale staje się symbolem udanej imprezy i eleganckiego przyjęcia weselnego. W czym tkwi sekret jazzowej nuty? W muzyce granej na żywo. Macie jakąkolwiek wątpliwość? Wystarczy posłuchać kilku pierwszych taktów.

 

 

W przeciągu ostatnich lat zauważyliśmy dużo większe zainteresowanie tego typu oprawą muzyczną wesela – potwierdza Renata z zespołu jazznawesele.pl.  - Nasi odbiorcy to ludzie, którzy słuchają dobrej muzyki i taką też chcą usłyszeć w tym wyjątkowym dla nich dniu. Przy takim repertuarze można również świetnie się bawić i tańczyć.

 

 

Zespół na wesele – tylko jazz?

Jeżeli zdecydujecie, że wasze wesele będzie pełne jazzowych przebojów, warto pomyśleć o kompromisie. Wiadomo, że nie wszyscy goście weselni będą potrafili całą noc bawić się przy jazzowej nucie, a przecież chodzi o to, by każdy znalazł coś dla siebie. Właśnie dlatego zdecydowana większość zespołów grających na weselach proponuje parom młodym tak zwany `złoty środek`. Jak opowiadają muzycy z bandu Freewolni:

Mając na uwadze wszystkich gości biorących udział w zabawie, staramy się sugerować żeby mieszać muzykę jazzową z muzyką popularną, tak żeby każdy mógł się wytańczyć. Częste zapytanie to także prośba o muzykę w stylu electroswingu lub w stylu `Great Gatsby`, która doskonale łączy jazz z tańcem.

Mieszany repertuar świetnie się sprawdzi, jeżeli wesele ma być pełne zabaw i tańców, a parkiet ma być ważną częścią przyjęcia.

Sam jazz jest zdecydowanie wystarczający, jeśli organizujemy `zasiadany` bankiet weselny z "opcją tańca" – podpowiada Łukasz Czernecki z friendlyjazz.pl.

 

 

Rzeczywiście – delikatny, nastrojowy jazz będzie doskonałą oprawą muzyczną dla obiadu weselnego. Wprowadza rozluźniającą atmosferę, nie przeszkadza w rozmowach, tworzy klimat sprzyjający dobrej zabawie.

Jak wybrać zespół na wesele z jazzowym zacięciem?

Dobry zespół na wesele? Band, który poderwie do tańca każde pokolenie, będzie grał z klasą i podbije serca wszystkich gości? Nie ma znaczenia, czy mówimy o klasycznym zespole, kwartecie smyczkowym, czy formacji jazzowej. Liczy się umiejętność wyczuwania potrzeb gości i układania repertuaru, który będzie trafiał we wszelkie gusta.

 

Zespół friendlyjazz.pl

 

Uniwersalny zespół muzyczny z "jazzującą duszą", który potrafi połączyć na weselu elegancki repertuar (smooth jazz, swing, bossa nova) z ambitnie granymi utworami rozrywkowymi – oto recepta Łukasza z kapeli Friendly JAZZ Project.

Zespół weselny powinien poradzić sobie z każdą publicznością i mieć w zanadrzu repertuar, który spodoba się wszystkim. Nic więc dziwnego, że często bandy łączą siły z DJem:

Jeżeli mowa o całonocnych weselach, najczęściej repertuar jest przeplatany z DJ-em, który np. od godz. 23.00 całkowicie przejmuje kontrolę nad imprezą – opowiada Bogdan Ruta z zespołu jazztrio.pl. Wcześniej goście siedzą, rozmawiają przy subtelnej muzyce oraz tańczą.

Wilk syty i owca cała – jak widać, nie trzeba mieć obaw, planując wesele w jazzowej odsłonie. Najważniejsze, to znaleźć zespół, który świetnie sprawdzi się na żywo, jest kreatywny i ma ciekawy repertuar, który możemy wcześniej uzgodnić. Warto zdać się na doświadczenie kapeli, która nagrała już na wielu weselach i wie, jak poprowadzić zabawę, jak operować utworami granymi na żywo i w jaki sposób zainteresować gości.

 

Zespół jazznawesele.pl

 

Nowoczesne, klimatyczne wesele, pełne elegancji i rozrywki na najwyższym poziomie – jazz może być odpowiedzią na takie zapotrzebowanie. Słuchajcie, szukajcie inspiracji, podążajcie za rytmem. Doprowadzi was do najlepszego wesela, na jakim byliście – waszego własnego!

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza zespołów weselnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems