Zespoły weselne, wodzireje i oprawa muzyczna
Szukaj zespołu, wodzireja, DJ'a:
‹  lista aktualności

Jak uzbierać środki na wesele?

2018-07-16
Ślub i wesele to najważniejsza impreza, jaką organizuje się w swoim życiu, każdy więc chce, aby wszystko wyszło jak najlepiej. Zorganizowanie odpowiedniej zabawy wymaga jednak sporo wysiłku, a przede wszystkim zapewnienia odpowiednich funduszy. Wynajęcie sali, opłacenie zespołu muzycznego, czy też zakup sukni ślubnej kosztują, a to przecież tylko część kosztów. W jaki sposób zapewnić więc środku na organizację wesela?

Sposób 1 – zastaw się a postaw się

Impreza weselna ma zapewnić cudowanie wspomnienia, a nie długi na koncie. Mimo tego pożyczenie pieniędzy na ślub może być bardzo dobrym pomysłem np. na pokrycie przynajmniej części kosztów. Nie powinno być bowiem żadnego problemu ze spłaceniem rozsądnie zaciągniętej pożyczki, jako że państwo młodzi dostają spore prezenty pieniężne od gości weselnych.

Warto się jednak zastanowić nad tym, od kogo i w jaki sposób pożyczy się środki na wesele. Na szczęście w dzisiejszych czasach można znaleźć szybkie, proste i atrakcyjne oferty pożyczek. Wszystko zaś można załatwić błyskawicznie i to za pomocą Internetu.

W sieci znajdziemy bowiem setki ofert pożyczek, chcąc pożyczyć korzystnie, należy zaś wybrać możliwe najlepszą ofertą, co jednak także może być łatwe. W tym celu wystarczy skorzystać z innowacyjnej porównywarki pożyczkowej Matchbanker.pl. Portal ten za darmo udostępnia rzetelne i aktualne rankingi pożyczek internetowych dostępnych na polskim rynku.

Sposób 2 – wsparcie rodziców

Przyszli państwo młodzi często sięgają po pomoc finansową rodziców w sprawie organizacji wesela, którzy zwykle robią, co mogą, aby zapewnić wsparcie finansowe i organizacyjne. Takie rozwiązanie ma bardzo wiele plusów. Po pierwsze zwykle rodzice są bardziej majętni od swoich dzieci i mają odpowiednie fundusze do zorganizowania wesela. Po drugie wielu rodziców bardzo się cieszy, kiedy może wesprzeć swoje dziecko przy organizacji ślubu.

Zorganizowanie wesela przez rodziców ta jednak także swoje minusy. Przede wszystkim nie wszyscy rodzice mają odpowiednie oszczędności do tego, by zapewnić potrzebną sumę pieniędzy. W dodatku może także dochodzić do konfliktów rodzinnych, szczególnie wtedy, kiedy rodzice tylko jednego nowożeńca oferują swą pomoc. Rodzice, którzy sponsorują wesele, mogą także w większym stopniu wtrącać się do sposobu zorganizowania wesela, co zaś może nie spodobać się nowożeńcom.

Wsparcie rodziców jest więc często nieocenione przy organizacji ślubu, choć w wielu przypadkach lepszym rozwiązaniem będzie sytuacja, w której rodzice zapewniają tylko część, a nie cały budżet przeznaczony na wesele.

Sposób 3 – wesele finansują państwo młodzi

Sfinansowanie wesela przez przyszłych małżonków ma bardzo dużą ilość zalet. Określenie celu i wspólne uzbieranie funduszy przez nich może jeszcze bardziej poprawić relację między nimi. Samodzielne zapewnienie budżetu ślubnego to także powód do ogromnej satysfakcji. W dodatku nie ma się obaw, o to, że np. rodzice będą nadmiernie angażować się w zorganizowanie wesela.

Niestety chcąc samodzielnie sfinansować swój ślub, często napotyka się wielką barierę finansową. Co prawda ślub planuje się na ogół z dużym wyprzedzeniem, a więc ma się czas na uzbieranie pieniędzy, to jednak zaoszczędzenie kilkunastu, jak nie kilkudziesięciu tysięcy złotych potrzebnych na wesele przy polskich warunkach płacowych i kosztach życia jest często bardzo trudne, a czasem wręcz niewykonalne.

Z pewnością jednak przyszli małżonkowie powinni zorganizować ślub przynajmniej w części ze swoich własnych zaoszczędzonych pieniędzy, a resztę funduszy uzbierać w inny sposób.

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza zespołów weselnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems