Zespoły weselne, wodzireje i oprawa muzyczna
Szukaj zespołu, wodzireja, DJ'a:
‹  lista aktualności

Jak obniżyć koszty muzyki weselnej?

2016-02-11
Nie da się ukryć, że muzyka to wraz z menu najważniejszy element wesela. Dobra zabawa zależy przede wszystkim od pełnego żołądka i rytmów, które porwą gości do tańca. W związku z tym, ani na jednym, ani na drugim nie powinno się zasadniczo oszczędzać. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy ślubny budżet wymaga od pary młodej cięcia kosztów wszystkich elementów wesela? Z każdej sytuacji można znaleźć jakieś wyjście, na muzyce weselnej również można zaoszczędzić tak, aby nie ucierpiała jakość przyjęcia.

Wybór odpowiedniej muzyki weselnej zawsze nastręcza pewnych trudności. Pary młode nie tylko mają problem ze znalezieniem zespołu, ale nawet z tym, jaki gatunek muzyczny powinien górować nad innymi podczas zabawy. Nic dziwnego, że ta kwestia wywołuje u wielu par sporo nerwów, bo trudno przewidzieć, czy ich wybór zyska uznanie gości. Dlatego większość nowożeńców stara się nie oszczędzać na zespole muzycznym. Co zrobić w przypadku, gdy para musi ograniczyć koszty muzyki? Jest co najmniej kilka sposobów, które pozwolą zapłacić mniej, a tym samym nie pogorszyć jakości zabawy.

Jak może kształtować się cennik zespołu lub DJ-a weselnego? Sprawdź! 

 

DJ zamiast zespołu weselnego

Dawniej nie do pomyślenia była rezygnacja z zespołu weselnego, grającego muzykę na żywo. Dzisiaj to nic dziwnego, a nawet jest to często pierwszy wybór par, które pragną zorganizować nowoczesne wesele lub zwyczajnie… zaoszczędzić na oprawie muzycznej. DJ, nawet bardzo dobrej jakości to wydatek o 2, a nawet 3 tysiące złotych mniejszy niż rozchwytywany zespół muzyczny, a więc to opcja naprawdę godna rozważenia. Do tego zabawa przy znanych przebojach, przy bardzo różnorodnym repertuarze i z dodatkowymi atrakcjami, jak np. światła, czy dym, które wielu DJ-ów oferuje, może przebić niejedno wesele, na którym zagra zespół na żywo. Pary młode powinny poważnie przemyśleć tę opcję!

Więcej o rozterkach par młodych, czy wybrać zespół muzyczny, czy DJ-a na wesele w innym artykule! 

Piotr - DJ na wesele z Puław

Piotr - DJ na wesele z Puław

 

Nowy zespół weselny

Jeśli jednak parze bardzo zależy na muzyce na żywo, a cennik popularnych zespołów, obecnych na rynku przez szereg lat, stoi ponad możliwościami finansowymi narzeczonych, warto dać szansę debiutantom. Rynek muzyki weselnej jest bardzo dynamiczny i co chwila pojawiają się na nim nowe zespoły, które jednak muszą długo pracować na swoją markę, nawet jeśli oferują wysokiej klasy usługi. Zatrudnienie zespołu weselnego, który niedawno pojawił się na rynku to gwarancja niskiej ceny, a przy tym wyjątkowej atmosfery, bo zapewne niewielu z gości miało okazję widzieć występy takiej grupy. Oczywiście zespół taki musi być dokładnie sprawdzony, najlepiej pojawić się na innej zabawie, gdzie zapewnia oprawę muzyczną i zapoznać się z jego stylem, aby być pewnym, że wszystko jest w porządku. Jeśli jednak muzyka, którą zespół oferuje, odpowiada parze, to nie ma przeciwwskazań do zatrudnienia nowicjuszy w branży.

 

Zespół muzyczny „po znajomości”

Innym sposobem na znalezienie taniego zespołu weselnego jest skorzystanie z kontaktów rodziny lub znajomych, które mogą zapewnić oprawę wesela ze zniżką. Warto popytać wśród krewnych, czy nie mają wśród znajomych kogoś, kto zajmuje się występami na weselach, jeśli okaże się, że usługi takiej osoby, czy jej grupy satysfakcjonują parę, to warto starać się poprosić o zniżkę, czy promocję. Czasem nawet kilkaset złotych mniej robi poważną różnicę i pozwoli na zmniejszenie całościowych kosztów wesela.

Niektóre pary decydują się nawet na koncert gwiazdy na swoim weselu, ale to wiele ich kosztuje. Sprawdź! 

Tomasz - zespół weselny z Radomia

Tomasz - zespół weselny z Radomia

 

Własna muzyka na poprawinach

Nie wszystkie pary decydują się na zorganizowanie poprawin, jednak jeśli panuje taka tradycja, warto zorganizować je w nieco mniej kosztowny sposób. Jednym z elementów takiej organizacji poprawin jest rezygnacja z zespołu lub DJ-a i zapewnienie własnej muzyki np. poprzez przygotowanie ciekawej playlisty, która będzie odtwarzana potem na komputerze. Goście po weselu są zwykle wystarczająco zmęczeni, żeby być w stanie bawić się hucznie do samego rana na poprawinach, dlatego takie rozwiązanie wydaje się bardzo rozsądne. Jeśli para nie chce sama zajmować się obsługą muzyki, może zatrudnić do tego sąsiada lub znajomego, który zdradza takie talenty, ostateczny koszt będzie znacznie niższy, niż w przypadku zatrudnienia profesjonalisty.

 

Skromna oprawa muzyczna ślubu

Ślub w kościele potrafi być naprawdę pięknym wydarzeniem, szczególnie jeśli towarzyszy mu odpowiednia oprawa muzyczna. Niektóre pary decydują się na zatrudnienie chóru, inni na śpiewaczkę operową, czy muzyków, grających na skrzypcach lub wiolonczeli. Wszystkie te usługi jednak sporo kosztują. Zamiast tego można pokusić się o tańsze alternatywy np. o zatrudnienie scholi, jeśli tylko działa w parafii. Efekt często jest tak niesamowity, jak w przypadku zatrudnienia chóru, a spora suma pieniędzy zostaje w kieszeni. Można także poprosić kogoś ze znajomych o pięknym głosie o wykonanie paru utworów w formie prezentu ślubnego. Z pewnością nikt nie odmówi młodej parze, a ślub będzie bardzo wzruszający.

Poczytaj więcej o oprawie muzycznej ślubu w kościele!

Piotr - wodzirej weselny z Gdańska

Piotr - wodzirej weselny z Gdańska 

Jak widać, sposobów na oszczędności na muzyce weselnej jest sporo, trzeba tylko dobrze się rozejrzeć, a okaże się, że oprawa muzyczna ślubu i wesela wcale nie musi być droga, aby stała na najwyższym poziomie. Skromny budżet ślubny to okazja do ciekawych improwizacji, które mogą sprawić, że ten dzień będzie jeszcze bardziej niezapomniany!

 

Wyszukaj tanie zespoły weselne z różnych regionów!

Tania muzyka na wesele  - Gdynia
Tani zespół weselny – Radom
Oprawa muzyczna ślubu – Elbląg
DJ na wesele – Gliwice
Zespół na żywo na weselu  - Tarnów

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza zespołów weselnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems