Zespoły weselne, wodzireje i oprawa muzyczna
Szukaj zespołu, wodzireja, DJ'a:
‹  lista aktualności

Jak nie wybierać weselnej orkiestry?

2016-03-12
Marzy wam się przyjęcie weselne mile wspominane przez gości po latach? Chcecie zorganizować huczne wesele, na którym wszyscy będą bawić się do samego rana? W takim razie musicie przede wszystkim zainwestować w dobrą oprawę muzyczną! Zespół lub DJ, który potrafi rozbawić gości to najważniejszy element udanego wesela. Sprawia to, że jego wybór jest jedną z najtrudniejszych decyzji, jakie mają do podjęcia narzeczeni.

Słaby, fałszujący zespół weselny lub DJ grający ciągle kawałki w tym samym stylu to najlepszy sposób, aby zepsuć zabawę weselną. Dlatego para powinna umiejętnie wybrać takich muzyków, którzy nie doprowadzą do żadnej wpadki, a wręcz przeciwnie, będą świetnie sobie radzić z zabawianiem gości. Jak podjąć decyzję, żeby wybrany zespół świetnie sprawdził się w swojej roli? Przede wszystkim trzeba wystrzegać się popełnienia poniższych błędów!


Znajomi polecają zespół weselny? To wystarczy!

Nie ma nic złego w korzystaniu z polecenia znajomych, czy rodziny. Co więcej, wiele osób bardzo mocno się nim sugeruje. Problem pojawi się, kiedy bezgranicznie im zaufacie, wierząc, że skoro siostra, szwagier, czy przyjaciółka mówią o zespole w samych superlatywach, to znaczy, że i wam będzie się on podobać. Każda osoba ma trochę inny gust i choć warto w pierwszym momencie wysłuchać, co znajomi mają do powiedzenia, to decyzja powinna być podjęta samodzielnie. Nie wystarczy „w ciemno” zgodzić się na występ zespołu, nawet, jeśli dostaniemy zniżkę „po znajomości”. Gorąco polecanych muzyków też trzeba dokładnie sprawdzić. Zbytnia wiara w dobre intencje znajomych i rodziny może skończyć się sporym zawodem.

Dowiedz się, czego powinno się wymagać od ślubnej orkiestry!

Zespół weselny - dwie wokalistki

Tomek - zespół weselny z Wrocławia


Nagranie zespołu brzmi świetnie, bierzemy to!

Internet bardzo ułatwia życie. Wystarczy dotrzeć w sieci do strony zespołu, który was interesuje, sprawdzić jego ofertę, przesłuchać nagrania tam umieszczone i decyzja podjęta! Niestety, nie jest to takie proste. Nagrania umieszczone w Internecie, szczególnie te na stronie zespołu to nie najlepszy sposób, aby wyrobić sobie przekonanie o umiejętnościach muzyków. Mają one zwykle niewiele wspólnego z grą na żywo, która jest znacznie bardziej spontaniczna, często mogą być także poprawione, w taki sposób, że nie słychać błędów, które ujawniają się podczas imprezy. Jeśli nie chcecie, aby na przyjęciu okazało się, że zatrudniony zespół po prostu fałszuje, to nie powinniście polegać na nagraniach, ale wysłuchać zespół na żywo. Jak to zorganizować?  Można pojawić się na jego próbie, można poprosić zespół o przygotowanie specjalnego pokazu albo przyjść na inne wesele, na którym zespół występuje. Sposób, jaki wybierzecie, nie ma znaczenia. Ważne, żeby przed podjęciem decyzji wysłuchać gry muzyków na żywo.

Nagrania zespołu w internecie

Nagrania zespołu weselnego Arkadiusza z Wrocławia


Ślub tuż tuż, trzeba szybko się zdecydować!

Wbrew pozorom ten błąd nie dotyczy tylko par, które muszą szybko zorganizować wesele. Nawet narzeczeni, którzy muszą czekać na ślub rok lub dłużej, mogą podejmować szybkie, nieprzemyślane decyzje, bojąc się, że wkrótce zespół zostanie zarezerwowany przez kogoś innego. Choć presja jest oczywista, to nie warto jej ulegać. Jeśli zespół, co do którego wciąż macie wątpliwości, nalega na jak najszybsze podpisanie umowy, strasząc, że są jeszcze inne osoby na wasze miejsce, warto poprosić o kilka dni zwłoki. W tym czasie można dokładnie przemyśleć, czy rzeczywiście jest on odpowiedni, lub postarać się przejrzeć inne oferty. Pośpiech jest najgorszym doradcą i zwiększa szanse podjęcia złej decyzji. Lepiej wycofać się na kilka dni z poszukiwań i dobrze zastanowić, żeby nie zrobić błędu, którego będziecie potem mocno żałować.

Muzyków trzeba dokładnie sprawdzić. Oto 10 pytań, które koniecznie trzeba zadać orkiestrze weselnej przed podpisaniem umowy. 


Nie chce mi się sprawdzać tylu opcji!

Czasem wynika to z pośpiechu, innym razem z lenistwa, ale zdarza się, że opcji jest tyle, że młodej parze nie chce się/nie starcza czasu, aby dokładnie je sprawdzić. Narzeczeni zadowalają się wtedy pierwszym lepszym zespołem, który wydaje się w porządku, choć nawet dokładnie go nie sprawdzili. To oczywiście wybór każdej pary, jak bardzo chce ona zaangażować się w przygotowania do ślubu, ale pewne jest jedno – jeśli organizacja przyjęcia was nudzi lub wydaje się zbyt obciążająca, to nie możecie liczyć na dobry efekt. Jeśli zależy wam na zachwycającym przyjęciu, to musicie się w nie zaangażować. Choć to trudne, to wysiłek włożony w organizację popłaca, bo będziecie naprawdę bardzo dumni z uzyskanego efektu.

Niezależnie od tego, czy brakuje wam czasu, czy chęci, warto zaangażować się w przygotowania do wesela na 100%, aby uniknąć wymienionych wyżej błędów. Można je popełnić nie tylko w przypadku muzyki, ale w każdym innym, z tym, że to źle dobrana oprawa muzyczna może całkowicie zepsuć imprezę!

Tomasz - zespół weselny z Radomia

 

Gdzie znaleźć dobry zespół muzyczny? Sprawdź!

Oprawa muzyczna wesel – Warszawa
Zespół na wesele – Kraków
DJ na wesele – Wrocław
Wodzirej na wesele - Poznań

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza zespołów weselnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems