Zespoły weselne, wodzireje i oprawa muzyczna
Szukaj zespołu, wodzireja, DJ'a:
‹  lista aktualności

Jak najlepiej uwiecznić ślub i wesele?

2022-01-24
Jak najlepiej uwiecznić ślub i wesele?
Ślub to wyjątkowy moment w życiu każdego młodego małżeństwa, ale także ich najbliższej rodziny i przyjaciół. Obecne czasy dają niezwykłą możliwość – uwiecznienie tej ulotnej chwili tak, aby później można było z rozrzewnieniem i wzruszeniem do nich wrócić. Doskonałym wyborem jest film ślubny lub fotografie ślubne. Mogą one stać się nie tylko wyjątkową pamiątką dla pary młodej, ale i doskonałym prezentem dla tych, którzy byli na weselu oraz dla osób, które nie mogły się na nim pojawić.
 1. Co jest lepsze – filmy ślubne czy fotografia ślubna?
 2. Na co zwrócić uwagę, decydując się na film ze ślubu?
 3. Jak wybrać najlepszego fotografa na ślub?
 4. Wesele Włocławek– czy warto zdecydować się na amatorów?

Wesele i ceremonia zaślubin to emocjonujące chwile dla każdej pary młodej. Małżonkowie nie powinni musieć przejmować się w tym czasie czymkolwiek. W jaki sposób zadbać, aby wyjątkowego dnia zdjęcia czy film były wykonywane na najwyższym poziomie?

Co jest lepsze – filmy ślubne czy fotografia ślubna?

Trudno jednoznacznie określić, która opcja jest lepsza. Zarówno filmy, jak i fotografia ślubna mogą stanowić wyjątkową pamiątkę. Warto jednak zauważyć, że zdjęcia mogą być oglądane każdego dnia, jeżeli postawi się je w ramce czy powiesi na ścianie. Dzięki temu są bardziej wyeksponowane od filmu. Z drugiej jednak strony, kamerzysta ślubny ma możliwość na uchwycenie większej ilości chwil. Cała ceremonia i wesele mogą być nagrane, dzięki czemu żadna z cudownych chwil waszego wesela nigdy wam nie umknie. Zdjęcia nie dają takiej możliwości, pozwalają bowiem uchwycić jedynie ułamek ślubu i wesela. Z tych powodów warto zastanowić się, czy dobrym rozwiązaniem jest nie wybieranie między fotografem a kamerzystą ślubnym, lecz zatrudnienie obu. Tego najważniejszego dnia nie powinno się chyba oszczędzać – nie codziennie bierze się przecież ślub. Warto udokumentować wszystkie wyjątkowe chwile pierwszego dnia nowej drogi życiowej.

Na co zwrócić uwagę, decydując się na film ze ślubu?

Pary młode, decydujące się na film ze ślubu powinny pamiętać, że bardzo istotny jest dobry kamerzysta. To od jego pracy wiele zależy. Istotne jest portfolio – dzięki temu można przyjrzeć się poprzednim pracom i zdolnościom, jakimi dysponuje. Co więcej, warto zastanowić się, czy ma to być kamerzysta na wesele, czy też ma on również nagrywać ceremonię zaślubin. Dobrze jest sprawdzić, czy kamerzysta na wesele i ślub jest gotowy wykonać film według waszej wizji. Ustalenie tego wcześniej sprawi, że zarówno kamerzysta, jak i para młoda będą czuli się pewnie, a współpraca ma szansę dać lepszy efekt. Co więcej, dobrze jest starannie przejrzeć jego ofertę – być może potrafi on stworzyć teledysk ślubny lub reportaż ślubny? Zdecydowanie warto dowiedzieć się, jakie opcje oferuje kamerzysta. Istotny jest także sprzęt, na jakim pracuje – przecież im lepsza kamera, tym lepiej będzie później prezentował się film.

Jak wybrać najlepszego fotografa na ślub?

Dobrze wykonana fotografia ślubna jest na wagę złota. Zdjęcie może przecież zrobić każdy – to zrobienie dobrego zdjęcia, które po latach nadal będzie zachwycało jest wyzwaniem. Z tego powodu warto staranie dobrać fotografa. Przede wszystkim należy starannie przyjrzeć się jego portfolio. Dzięki poglądowym zdjęciom można wywnioskować, jakich zdjęć z waszego ślubu można się spodziewać. Ponadto dobrze jest dokładnie przeanalizować, jakie usługi oferuje fotograf. Czy jest on skłonny zająć się ceremonią i weselem, czy jedynie wykona pamiątkowe zdjęcia pary młodej? W jakich miejscach zdjęcia mogą być robione? Jeżeli chcecie wykonać niebanalne zdjęcia ślubne dobrze jest dowiedzieć się także, czy będzie on skłonny zrealizować wasz pomysł. No i przede wszystkim, zdecydowanie warto sprawdzić opinie klientów fotografa. Sesja ślubna to najczęściej proces, podczas którego para młoda musi współpracować z osobą, robiącą zdjęcia. Z tego powodu odpowiednie podejście fotografa jest istotne. Powinien on podpowiadać, jak się ustawić, być uprzejmym i otwartym. Warto sprawdzić, czy poprzedni klienci wspominają go z uśmiechem.

Wesele Włocławek – czy warto zdecydować się na amatorów?

Kiedy organizujesz wesele czego szukasz – zwykłych czy uroczystych rozwiązań? Decydujesz się na zwyczajne ciasto, czy wyjątkowy tort? Zapraszasz gości przez telefon czy drukujesz ozdobne zaproszenia? Oczywistym jest, że ceremonia ślubna wymaga wyjątkowej oprawy. Zatem jasne jest, że aby efekt końcowy był zadowalający, nie warto zatrudniać do nagrywania czy fotografowania przyjęcia weselnego i ślubu amatorów. Wybór profesjonalistów to gwarancja, że na filmie ślubnym oraz zdjęciach będą naprawdę istotne chwile, a całość wykonana zostanie starannie i w najwyższej jakości. Warto wspomnieć także o tym, że profesjonaliści najczęściej dysponują o wiele lepszym sprzętem od amatorów. Pozwala to na osiągnięcie lepszych efektów końcowych. Wesele i ślub to naprawdę ważne, pełne emocji chwile – oszczędzanie na kamerzyście czy fotografie może poskutkować słabymi zdjęciami, średniej jakości filmem lub, co chyba najgorsze, nieprofesjonalnym podejściem. Lepiej nie ryzykować i postawić na osoby doświadczone.

 

                                                                           

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

  Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

  Poniżej baza zespołów weselnych z największych miast:

  ‹  lista aktualności
  Wykonanie: DigiHex Systems