Zespoły weselne, wodzireje i oprawa muzyczna
Szukaj zespołu, wodzireja, DJ'a:
‹  lista aktualności

DJ i wodzirej w jednym, czyli nowoczesna oprawa muzyczna wesela

2016-02-17
Choć weselna muzyka na żywo wciąż króluje na większości wesel w naszym kraju, to coraz popularniejsze staje się zatrudnianie DJa. Jego usługi są w większości przypadków tańsze niż zespół ślubny, a jednocześnie pozwala to na organizację nowoczesnego przyjęcia, co jest bardzo kuszącą perspektywą dla coraz większej ilości młodych par.

Inaczej sprawa ma się z wodzirejem, który w powszechnej opinii uchodzi za relikt poprzedniej epoki i jego usługi nie są uważane za odpowiednie na nowoczesnym weselu. W tym przypadku jednak powszechne przekonanie oraz rzeczywistość znacznie się różnią, bo obecni wodzireje to fachowcy, którzy nijak nie przypominają tych z dawnych lat. Są profesjonalni, przygotowani, kulturalni, a przy tym mają głowę pełną ciekawych pomysłów, a przy wprowadzaniu ich w życie, wykorzystują nowe technologie, czy  śmieszne przebrania. O zmianie, jaka zaszła w tym zawodzie najlepiej świadczy fakt, że coraz częściej DJ i wodzirej na weselu to jedna i ta sama osoba, która dba o to, żeby weselna zabawa stała na najwyższym poziomie.

Czy warto zatrudnić wodzireja na wesele? Sprawdź!

DJ na wesele - Łęczna

Marek - DJ na wesele z Łęcznej


Nowoczesne wesele – czy warto?

Dlaczego coraz więcej par decyduje się na odejście od ślubnych tradycji i zorganizowania nowoczesnego wesela? Wydaje się, że młodym parom coraz częściej zależy na jakości, a nie ilości, w związku z czym zapraszają mniej osób, ale za to stawiają na drogie i dobrej jakości usługi ślubne. Sprawia to, że coraz rzadziej zaprasza się osoby z dalszej rodziny, z którymi nie utrzymuje się kontaktu, a średni wiek gości spada. Jako że młodzi ludzie stanowią na weselach większość, to o nich głównie myśli się przy jego organizacji, wybierając DJ, grającego nowoczesną muzykę zamiast zespołu na żywo z repertuarem w postaci pieśni biesiadnych. Czy to dobry wybór?  Wydaje się, że tak, bo młodej parze zależy przede wszystkim na zadowoleniu gości, a więc ważne, aby w swoim wyborze muzyki kierować się takimi kryteriami jak wiek. Poza tym DJ jest znacznie bardziej wszechstronny niż zespół ślubny i bez problemu znajdzie w swojej bazie kawałki, które przypadną do gustu także starszej części publiczności.

Na nowoczesne wesele bardziej pasuje DJ, czy orkiestra? Przeczytaj i sprawdź! 


DJ i wodzirej w jednym

Coraz częściej można spotkać się z ofertą ślubną DJ-ów, którzy nie pozostają na puszczaniu muzyki podczas wesela, ale którzy są w stanie zadbać także o jakość zabawy gości np. poprzez zachęcanie ich do wyjścia na parkiet, proponowanie tanecznych układów, czy nawet opowiadanie żartów. Tym samym, taki DJ pełni jednocześnie rolę wodzireja, biorąc na siebie odpowiedzialność za rozbawienie gości. Choć to nowa moda to przebojem zdobywa kolejne wesela, a przy tym jest wyznacznikiem eleganckiego, nowoczesnego przyjęcia. Często pary zostawiają gości samych sobie, ale kto był na weselu z dobrym wodzirejem, ten wie, że zorganizowana przez niego zabawa nie równa się żadnej innej. Zatem jeśli możemy mieć dobrą muzykę i kogoś, kto będzie w stanie umilić czas gościom, w dodatku za niższą cenę, niż w przypadku zatrudnienia dwóch fachowców, dlaczego nie zdecydować się na taką opcję?

Jak obniżyć koszty muzyki na weselu? Sprawdź!

Wodzirej weselny z Gdańska

Piotr - wodzirej weselny z Gdańska


Jakie usługi oferuje taki DJ?

Na co mogą liczyć pary, które zatrudniają takiego DJ-a? Przede wszystkim mogą być pewne kompleksowej obsługi, w którą zalicza się oprawa muzyczna przez całość trwania imprezy, a w dodatku szereg usług dodatkowych, takich jak konferansjerka, czy zabawy weselne. Czy jeden DJ poradzi sobie z takim natłokiem zadań? Dobrze zorganizowany profesjonalista nie będzie miał z tym żadnego problemu. Jeśli jednak para martwi się o kondycję takiego przyjęcia, można zastanowić się nad zatrudnieniem duetu, których oferty również często pojawiają się na rynku. Jedna osoba w tym przypadku odgrywa rolę DJ-a, a druga wodzireja, często na zmianę. W taki sposób obsługa jest naprawdę kompleksowa i na pewno żaden element nie ucierpi.

Co robi DJ – wodzirej na weselu?

 • Zapewnia muzykę
 • Zapowiada kolejne elementy wesela, wznosi toasty
 • Proponuje gościom zabawy weselne
 • Bawi się z gośćmi na parkiecie
 • Stosuje przebrania, by uatrakcyjnić zabawę


Oferta osób, które zapewniają takie usługi, staje się coraz bogatsza i można znaleźć ich już w każdym większym, polskim mieście. Nie inaczej jest na portalu muzyka-wesele.pl, gdzie pojawiają się takie ogłoszenia. Zachęcamy do ich poszukiwania!

Zespół weselny z Grodziska Wielkopolskiego

Dariusz - zespół weselny z Grodziska Wielkopolskiego
 

Gdzie znaleźć oferty DJ-ów – wodzirejów? Sprawdź w różnych regionach!

Oprawa muzyczna wesela – Łeba
DJ na wesele – Lublin
Wodzireje weselni – Bytom
Muzyka na weselu – Wałbrzych

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

  Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

  Poniżej baza zespołów weselnych z największych miast:

  ‹  lista aktualności
  Wykonanie: DigiHex Systems