Zespoły weselne, wodzireje i oprawa muzyczna
Szukaj zespołu, wodzireja, DJ'a:
‹  lista aktualności

Czy warto inwestować w efekty specjalne na pierwszy taniec

2017-02-06
Pierwszy taniec jest tradycyjnym i nieodłącznym elementem każdego wesela. Czasami przyszłe pary młode przygotowują się do niego miesiącami, uczęszczając na kursy tańca i ćwicząc układ. To właśnie ten taniec jest początkiem niemal każdej zabawy weselnej, a piosenka do której tańczą młodzi jest zwykle utworem, który w jakiś sposób odegrał ważną rolę w ich związku. Wiele par dba o dodatkową oprawę. Z jakich efektów korzystają nowożeńcy?

Efekty pirotechniczne

Zapewne wiele razy widzieliście fajerwerki na weselu lub sztuczne ognie w czasie krojenia weselnego tortu. A byliście na zabawie, na której państwo młodzi tańczą wśród iskier? Dzięki wykorzystaniu specjalnych cylindrów, na których ustawione są słupy iskierek, para młoda może zatańczyć swój pierwszy taniec w wielkim stylu.

Oczywiście jeśli chodzi o efekty pirotechniczne, mamy dużo większy wybór. Płonący żel, którym można otoczyć młodych, wytwornice ognia... A wszystko to, by maksymalnie uatrakcyjnić uroczystość. Co najważniejsze - takie efekty są w pełni bezpieczne, więc bez przeszkód można z nich korzystać nawet w zamkniętych pomieszczeniach. Ceny takich atrakcji zaczynają się od 200 zł w górę.

Sala weselna przed przybyciem pary młodej i gości weselnych

Przygotowanie sali do pierwszego tańca, Marcin - oprawa muzyczna Warszawa

 

Taniec w chmurach

Marzyliście kiedyś o tańcu w chmurach, rodem z planów filmowych? W takim razie możecie je teraz spełnić. Obecnie wiele firm na rynku wypożycza wytwornice dymu ciężkiego, która idealnie nadaje się na pierwszy taniec. Taka atrakcja jest też coraz bardziej popularna na weselach. Koszt wypożyczenia to zwykle 500 zł wraz z obsługą. Może nie jest to mała cena, ale dla takich efektów naprawdę warto. Dodatkowo, unoszący się nad podłogą dym sprawi, że nawet małe pomyłki w Waszym układzie tanecznym, nie będą zauważone.

Pierwszy taniec pary młodej w chmurach

Pierwszy taniec w chmurach, Mateusz & Paweł - DJ na wesele Warszawa

 

Efekty świetlne

Są równie popularne jak reszta atrakcji. Mogą być stosowane nie tylko w czasie pierwszego tańca, ale i przez cały czas trwania wesela. Możemy wybierać spośród wielu rodzajów efektów świetlnych:

 • oświetlenie LED - czyli różnego rodzaju kurtyny, sznury i siatki z wykorzystaniem lampek lub diod,
 • reflektory dekoracyjne w różnych kolorach,
 • oświetlenie punktowe, np. do oświetlania stołów lub pary młodej w czasie pierwszego tańca,
 • reflektory wykorzystywane do oświetlania obrusów na stołach,
 • projektor efektu falującej wody,
 • projektory do monogramów, np. do wyświetlenia imion młodej pary na parkiecie,
 • podświetlane napisy, np. Love.
 • wytwornice baniek.

Jeśli chcecie zatańczyć w bajkowej scenerii, postawcie na wytwornicę baniek. Przyda się nie tylko w czasie pierwszego tańca, ale także gdy będziecie wychodzić z kościoła. Koszt wynajmu takiego urządzenia wraz z obsługą to ok. 200 zł za godzinę.

Efekty świetlne w trakcie wesela

Efekty świetle Marcina - DJ na wesele Łódź

 

Czy warto inwestować w takie atrakcje?

Oczywiście jeśli chcemy, by nasz pierwszy taniec był niezapomniany, a goście byli nim zachwyceni, warto zainwestować w specjalne efekty. Taka oprawa zabawy i tańca państwa młodych będzie na pewno mile wspominana. A pomyślcie sobie jak oryginalny i zachwycający będzie filmik z Waszego pierwszego tańca! Kto wie, może nawet wylądujecie na YouTubie.

Warto wspomnieć, że niektóre z tych efektów, jak np. wytwornice dymu czy oprawa świetlna wliczają się w cenę wynajmu DJ-a. Jeśli szukacie muzyki na wesele, a dodatkowo chcecie uświetnić ten wyjątkowy dzień przeróżnymi atrakcjami, warto poszukać DJ-a, który ma w swojej ofercie właśnie takie efekty. Jak widać, nie musicie wydawać masy pieniędzy, by Wasz taniec był najpiękniejszy.

Zespół muzyczny z Wrocławia gra na weselu

Łukasz - zespół weselny Wrocław

 

Czytaj także:

Jak oszacować budżet na zespół weselny?

7 rzeczy, o których musisz pamiętać przy wyborze oprawy muzycznej wesela

Najmodniejsza muzyka na wesele – trendy 2016

10 podstawowych pytań do zespołu ślubnego

Oprawa muzyczna wesela – czego wymagać od usługodawców?

 

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

  Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

  Poniżej baza zespołów weselnych z największych miast:

  ‹  lista aktualności
  Wykonanie: DigiHex Systems