Zespoły weselne, wodzireje i oprawa muzyczna
Szukaj zespołu, wodzireja, DJ'a:
‹  lista aktualności

Cennik zespołu muzycznego lub DJa

2015-09-02
Każda para młoda chce, aby jej ślub był niepowtarzalny i zapadł na długo w pamięć gości. Jednym z najważniejszych czynników jaki decyduje o powodzeniu tego wyjątkowego wydarzenia jest profesjonalna oprawa muzyczna. Czy trzeba jednak za nią słono zapłacić?

Przed wyborem odpowiedniego zespołu muzycznego lub DJa, narzeczeni powinni rozważyć każde za i przeciw. Warto przejrzeć oferty różnych muzyków, a następnie porównać je ze sobą i wybrać najkorzystniejszą. Jedną z najlepszych baz, która skupia muzyków z całej Polski jest serwis muzyka-wesele.pl. Posiada on kilka istotnych udogodnień, m.in pozwala na przejrzenie listy usługodawców pod kątem ceny ofert, lokalizacji, czy pozytywnych opinii. Ponadto istnieje możliwość sprawdzenia wolnych terminów u wybranego muzyka. 

 

screen z bazy muzyków ślubnych z portalu muzyka-wesele.pl

Pomocne funkcje serwisu muzyka-wesele.pl na przykładzie bazy muzyków ślubnych z Warszawy

 

Selekcja usługodawców 

Na ostateczną decyzję pary młodej w kwestii wyboru oprawy muzycznej powinna wpływać nie tylko cena. Warto przejrzeć repertuar każdego zespołu oraz DJa, a także dopytać o sprzęt, jakim dysponuje usługodawca. W przypadku zespołu należy zapytać o instrumenty, solistów i solistki. Czasami zdarza się, że młodzi DJe bez doświadczenia przychodzą na wesele tylko z laptopem, z którego odtwarzają pobraną muzykę z internetu. Uniknąć takiej sytuacji można tylko dzięki szczegółowej rozmowie poprzedzającej podpisanie umowy.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć w artykule: Umowa z zespołem muzycznym lub DJem. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto również zapoznać się z tekstami: Jak wybrać oprawę muzyczną? oraz Zespół muzyczny, czy DJ?.

 

Dlaczego ceny muzyków różnią się od siebie?

Wiele zależy od liczby członków zespołu oraz ich wykształcenia, a także doświadczenia. Czasami w zespole pracuje tylko kilku muzyków i jeden solista. Inne grupy obok instrumentalistów oraz wokalistów, zatrudniają także wodzirejów, konferansjerów. Specjalizują się także w wyjątkowej oprawie świetlnej swoich występów. Natomiast DJ sam obsługuje wesele. Ceny różnią się także ze względu na repertuar. Niektóre grupy muzyczne lub DJe wykonują tylko najpopularniejsze weselne piosenki. Inne z kolei specjalizują się w rozmaitych stylach muzycznych i są w stanie uświetnić wesele na przykład przy pomocy utworów jazzowych, brazylijskich, swingowych czy klasycznych.

Jednym z najważniejszych czynników regulujących ceny jest sprzęt wykorzystywany przez konkretną grupę muzyków lub DJa. Zasada w tym wypadku jest prosta - im więcej instrumentów tym wyższa cena za występ. Tego typu proporcje wyglądają identycznie w przypadku, gdy DJ obsługuje nowoczesną konsolę i zapewnia doskonałe nagłośnienie. Jeśli może pochwalić się drogimi urządzeniami, najprawdopodobniej jego usługi będą kosztowały więcej.

 

przykładowa cena za oprawę muzyczną - DJa

Przykładowa cena za wynajęcie DJa na wesele z serwisu muzyka-wesele.pl. 

 

Przykładowa cena za wynajęcie zespołu muzycznego

Cennik zespołu muzycznego w portalu muzyka-wesele.pl. 

 

Niektórzy usługodawcy oferują dodatkowe usługi typu muzyczne sety w wybranym stylu, rozmaite zabawy, poprawiny, czy prowadzenie wesel w różnych językach. Dzięki temu międzynarodowy ślub może stać się wyjątkowym spotkaniem kultur oraz nawiązaniem ciekawych przyjaźni. 

 

Szacunki ilościowe

Średnio za zespół muzyczny występujący na weselu płaci się około 2-5 tys. złotych. Znacznie mniejszym wydatkiem jest zatrudnienie DJa. Jego usługi są czasami kilkukrotnie tańsze, zwykle cena za występ oscyluje w granicach 2 tys. złotych.

Niektóre zespoły oprócz standardowego repertuaru posiadają w ofercie różne sprzęty wykorzystywane do zabawy. Mogą to być np. sceny z zadaszeniem, ekrany projekcyjne tylne i przednie, ekrany LED, monitory plazmowe itd. Dzięki tego typu urządzeniom wodzireje organizują różnego rodzaju gry oraz zabawy taneczne.

 

zespół taneczny dający występ na weselu

Zdjęcie pochodzi z profilu Piotra - zespół muzyczny z Konina

 

Polecane artykuły:

Cennik fotografa ślubnego - co jest ważne?,

Cennik kamerzysty ślubnego

 

 

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza zespołów weselnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems