Zespoły weselne, wodzireje i oprawa muzyczna
Szukaj zespołu, wodzireja, DJ'a:
‹  lista aktualności

Cenne rady, które mogą się przydać podczas poszukiwania DJ-a oraz zespołu na wesele.

2022-10-25
Organizacja wesela to sporo wyzwanie. Przygotowania do tego wyjątkowego dnia trwają bardzo długo i są zwieńczone godzinami spędzonymi w sieci, na forach i grupach internetowych. Wszystko po to, aby wybrać jak najlepszych wykonawców, którzy będą odpowiadać na potrzeby pary młodej i zrealizują ich marzenia o niezapomnianej imprezie do białego rana.

Oprawa muzyczna oraz prowadzenie przyjęcia to jeden z najważniejszych elementów tej układanki. Konsultantki ślubne z agencji ślubnej Czary Marry rozprawiają się z najczęściej powielanymi mitami dotyczącymi muzyki na weselu.

 

Jak wesele to tylko z zespołem.

Bez względu na to, czy zdecydujecie się na zespół, czy DJ-a, każdy wybór ma swoje plusy. Czasy, gdy na weselach grywały wyłącznie zespoły, już dawno się skończyły, a DJ-e przebojem podbili branżę ślubną. Jakie są więc plusy zatrudnienia DJ-a na wesele? Na pewno nieograniczony repertuar, elastyczność oraz niższe koszty logistyczne. Z drugiej strony muzyka na żywo w ciekawej aranżacji może być atrakcją samą w sobie. Najważniejsze, by wybrać to, co Wam w duszy gra nie poddawać się przestarzałym tradycjom i stereotypom.

 

Nie ma wesela bez disco polo.

Chyba nikt nie wierzy, że ten gatunek muzyczny to nasze narodowe dziedzictwo. Nawet gdyby tak było, nie dajcie się przekonać, że to jedyna gwarancja dobrej imprezy. Na większości wesel, które organizujemy, goście bawią się przy naprawdę dobrej muzyce i nikt nie tęskni za disco polo. Zarówno starsi, jak i młodsi doceniają klasyki polskiej muzyki rozrywkowej, hity lat 70 i 80 czy radiowe przeboje — opowiadają Kasia i Ola z Czary Marry. Tutaj po raz kolejny warto kierować się własnym gustem muzycznym, zaufać osobom prowadzącym przyjęcie i dobrze się bawić.

 

Im bardziej skrupulatną listę utworów zrobimy, tym lepiej.

Zarówno Dj-e, jak i zespoły bardzo często proszą o Wasze Top10 ulubionych utworów oraz tak zwaną czarną listę, czyli utwory, które nie powinny się pojawić na przyjęciu. To bardzo pomocne w określeniu Waszych preferencji muzycznych. Czasami jednak pary młode idą o krok dalej i przygotowują długie listy utworów do odtworzenia dla Dj-a lub wybierają piosenki, które mają zostać zagrane przez zespół. Niestety bardzo często to gwóźdź do trumny dobrej imprezy. Podczas wesela warto oddać stery DJ-owi lub zespołowi i pozwolić im robić to, co potrafią najlepiej. Zagrali setki imprez i potrafią wyczuć preferencji gości jak nikt inny.

 

Ten rodzaj muzyki nie nadaje się na wesele.

Wasz ulubiony gatunek muzyczny nie nadaje się na wesele? Niemożliwe. Oczywiście, jeśli jesteście fanami metalu, hard rocka lub techno może warto wstrzymać się z puszczaniem tego typu muzyki w pierwszym czy drugim secie muzycznym, ale po 24:00, gdy towarzystwo się rozluźni, warto przemycić jeden lub dwa ulubione utwory. Najważniejsze by wszystko było zrobione z umiarem i bez zamęczania gości.


Ciekawią Was inne mity dotyczące organizacji wesela? Koniecznie posłuchajcie podcastu Hey Wedding w którym Kasia i Ola z Czary Marry rozmawiają na ten i wiele innych tematów.

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza zespołów weselnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems