Zespoły weselne, wodzireje i oprawa muzyczna
Szukaj zespołu, wodzireja, DJ'a:
‹  lista aktualności

7 rzeczy, o których musisz pamiętać przy wyborze oprawy muzycznej wesela

2016-12-13
Ślub to najważniejsze wydarzenie w naszym życiu. Jednym z ważniejszych elementów, o których musimy pomyśleć, organizując wesele, to wybór oprawy muzycznej. Na co musimy zwrócić uwagę i o czym powinniśmy pamiętać?

Zespół czy DJ?

To pytanie stawia sobie każda przyszła para młoda. Warto rozważyć wszystkie "za" i "przeciw". Wydaje się, że tradycyjne polskie wesele nie może istnieć bez muzyki na żywo, dlatego tak często wybieramy zespoły muzyczne. Trzeba jednak pamiętać, że są one dużo droższe niż opcja z DJ'em. Zaletą zatrudnienia DJ'a jest także większa elastyczność, jeśli chodzi o repertuar. Zagra on wszystko, czego sobie zażyczymy. Wybór DJ'a jest także świetnym pomysłem, jeśli chcemy zorganizować wesele w stylu "urban wedding". Czasami trudno jest znaleźć zespół, który nie gra kawałków disco polo czy biesiadnych hitów.

 

Jaką muzykę preferujemy?

Wiele zespołów ma swój stały repertuar, który gra na każdym obsługiwanym weselu. Niektórzy muzycy preferują jeden styl muzyczny, od którego nie lubią odchodzić. Warto więc wcześniej się zastanowić, jaka muzyka podoba nam się najbardziej, by wybrać zespół, który sprosta naszym oczekiwaniom.

fotografia zespołu weselnego z Bielska-Białej

Ewa - zespół weselny Bielsko-Biała

 

Akustyka sali weselnej

Rzadko zwracamy uwagę na tę kwestię, kiedy wybieramy salę weselną. Warto jednak wcześniej o tym pomyśleć i poprosić managera lub właściciela sali o puszczenie muzyki, żeby sprawdzić jak ją słychać w różnych miejscach sali. Jeśli jednak zdecydowaliśmy się już na salę, która ma słabą akustykę, zadbajmy o to by wynająć zespół czy DJ'a, który dysponuje wysokiej jakości sprzętem nagłośnieniowym. Dobry sprzęt i umiejętne wykorzystanie go pozwoli osiągnąć niezły efekt nawet przy słabej akustyce.

 

Do której gra zespół?

To ważna kwestia, o którą powinniśmy zapytać wybrany zespół. Niektóre zespoły gwarantują zabawę do godziny 4 czy 5. Niekiedy jednak możemy się spotkać z muzykami, którzy oferują granie przez 12 godzin. Jeśli więc nasze wesele rozpoczyna się o godzinie 15.00, o 3.00 nad ranem zespół już się z nami żegna.

zespół weselny z Wielkopolski w trakcie przyjęcia weselnego

Marcin - zespół weselny Wągrowiec

 

Próba pierwszego tańca

Warto zapytać nasz zespół o to, czy jest możliwa próba pierwszego tańca z ich udziałem. Niestety często zdarza się tak, że kawałek, który wybraliśmy na tą szczególną chwilę w wersji zespołu znacząco się różni od oryginału, który słyszeliśmy w radiu czy na internecie. Znaczące różnice mogą spowodować, że na weselu pomylimy kroki albo nie będziemy umieli się odnaleźć w rytmie.

 

Zabawy na weselu

Ważną kwestią w czasie wyboru oprawy muzycznej jest również oferta zabaw na weselu. Musimy się dowiedzieć, jakie zabawy zespół proponuje na oczepiny i ewentualnie zastrzec, które z nich nie wchodzą w grę. Warto też podpowiedzieć swoje propozycje, jeśli podpatrzyliśmy coś fajnego na weselu u znajomych.

muzyk weselny z Poznania gra na saksofonie w trakcie przyjęcia

Adrian - zespół weselny Poznań

 

Demo zespołu lub nagranie video z wesela

Przed wyborem zespołu lub DJ'a warto poprosić o demo utworów, które wcześniej muzycy wykonywali na weselach. Możemy również sprawdzić w internecie, czy nie ma nagrań video z ich udziałem.

 

o czym musisz pamiętać przed wyborem oprawy muzycznej - infografika

 

Czytaj także:

Oprawa muzyczna na ślub cywilny

Najmodniejsza muzyka na wesele – trendy 2016

5 pytań do DJ-a weselnego przed jego zatrudnieniem

Niespodzianka muzyczna na weselu

 

 

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza zespołów weselnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems