Zespoły weselne, wodzireje i oprawa muzyczna
Szukaj zespołu, wodzireja, DJ'a:
‹  lista aktualności

5 najgorszych typów zespołów weselnych

2016-06-18
Wszyscy dobrze zdają sobie sprawę, że muzyka stanowi jeden z najważniejszych elementów wesela. Dobry zespół weselny to skarb, który sprawi, że goście wyjdą z imprezy zachwyceni. Ale co jeśli nie przyłożymy się do poszukiwań i trafimy na orkiestrę, której daleko do serwowania muzyki weselnej marzeń? Oto najgorsze przykłady, na jakie możemy trafić!

Wiadomo, jaki powinien być idealny zespół ślubny. To grupa, która ma wysokie umiejętności muzyczne, a przy tym pozytywną energię, którą zaraża wszystkich wokół. Taki zespół to profesjonaliści, którym zależy na całkowitym zadowoleniu klientów. Ale co, jeśli dokonamy złego wyboru? Może się okazać, że trafiliśmy na osoby, które zniszczą atmosferę na weselu!


1. Fałszujący zespół na weselu

Choć może to dziwić, to nie każdy zespół ślubny działający w branży, może pochwalić się odpowiednią edukacją muzyczną. Łatwo możemy trafić na „samouków”, którzy mają poważne problemy z trafieniem w odpowiednie dźwięki. Podobna sytuacja może się rozwinąć, jeśli zespół gra z sobą niedługo lub niewiele ćwiczy i po prostu jest „niedograny”. Powoduje to bardzo złe wrażenie, bo przy takich „kocich dźwiękach” nie da się bawić, nawet po wypiciu sporej ilości alkoholu. Fałszujący zespół to zdecydowanie najgorsza opcja, jaka może się trafić na weselu, zniechęca do zabawy, wywołuje śmieszność i kpiny, a przy tym wystawia młodej parze opinię osób leniwych i niedokładnych, bo nawet nie zadali sobie trudu, aby sprawdzić, jak zespół sobie radzi. Dlatego, aby uniknąć takiej sytuacji, nie decydujmy się na wybór orkiestry przed usłyszeniem ich występów na żywo. Można poprosić ich o próbny pokaz, można też udać się na inne wesele, na którym występują. Nie ważne zresztą jak, ważne, żeby upewnić się, że zatrudniony zespół poradzi sobie z wyznaniem i nie przyniesie nam wstydu.

Jaki powinien być idealny zespół weselny? Sprawdź!

oferty zespołów weselnych

Wyszukaj sprawdzone zespoły weselne na portalu muzyka-wesele.pl


2. Zespół weselny przesadza z alkoholem

Zatrudniając weselną orkiestrę, liczymy, że będą to profesjonaliści, którzy wiedzą, jak się zachować. Dlatego bez zastanowienia przynosimy na stół zarezerwowany dla zespołu przekąski oraz alkohol. Jego odrobina nikomu zresztą nie zaszkodzi. Problem pojawia się, jeśli zauważamy, że zespół traktuje występ na naszym weselu, jako okazję do świętowania. Jego członkowie nie wylewają za kołnierz i szybko wydają się bardziej pijani niż goście. Efekt? Katastrofa! Dlatego, jeśli nie znamy dobrze zespołu, lepiej uniknąć takiej sytuacji i w ogóle nie oferować im alkoholu. Sama grupa też zresztą nie powinna tego wymagać, w końcu nie mogą zapominać o tym, że są w pracy, a ich zadaniem jest uczynienie wesela pięknym i niezapomnianym.

Poznaj lepiej swój zespół ślubny! Jakie pytania zadać orkiestrze?


3. Mało grania, długie przerwy

Innym problematycznym wyborem może być zdecydowanie się na zespół, który decyduje się na zbyt długie przerwy. I choć odpoczynek jest wskazany, a nawet wymagany, to przecież zagranie trzech kawałków i ustalanie przerwy na 30 minut jest absolutnie niepoważne. W takiej konfiguracji, goście nie mają czasu na wkręcenie się w zabawę i już muszą schodzić z parkietu, a potem oczekiwać aż orkiestra zdecyduje się zagrać kolejne kilka kawałków. To rodzi frustrację, bo goście nastawieni są na huczną zabawę, a z takim zespołem nie ma na to szans. Dlatego kwestię przerw należy wyjaśnić jeszcze przed wyborem grupy, dobrym pomysłem byłoby nawet wpisanie w umowę minimalnego czasu gry. Wtedy muzycy poczują się bardziej zmotywowani, a my zabezpieczymy się przed taką niemiłą sytuacją.

Nie popełnij tych błędów! Jak nie wybierać zespołu ślubnego?

jak długie przerwy w graniu na weselu?

Jak długie powinny być przerwy zespołu na weselu? - wpis na forum kafeteria.pl


4. Nuda i brak energii na weselu

Wesele, jak sama nazwa wskazuje to święto pełne radości i dobrego humoru. Świętujemy w końcu wejście na nową drogę życia. Dlatego atmosfera, którą kreuje orkiestra, powinna takiej okazji odpowiadać. Zespół grający „z musu”, stwarzający atmosferę prawie jak na stypie, na pewno nie sprawi, że goście dobrze się poczują. Muzycy, którzy wybierają głównie poważne kawałki i sami wydają się nie mieć w sobie radości życia to opcja, która nie sprawdzi się nawet na potańcówce dla emerytów, a tym bardziej na weselu, gdzie powinniśmy się dobrze bawić. Dlatego lepiej dokładnie zapoznać się z twórczością zespołu, aby nie okazało się, że nie będziemy mogli doczekać się końca wesela.

Jaka muzyka dawniej, a jaka dziś na weselu? Sprawdź!


5. Żenujące zabawy weselne

Dawniej była zasada, że im bardziej nieodpowiednia i żenująca zabawa, tym lepiej. Te czasy już jednak minęły i nikt nie chce zespołu, który właśnie takie zabawy będzie proponował. Większość z nich zresztą sama wycofała się z tego pomysłu i urządza zabawy dowcipne, ale ze smakiem i w dobrym guście. Może się jednak zdarzyć, że nasz zespół ma własną definicję takich zabaw, która niekoniecznie pokrywa się z naszą. Co z tym zrobić? Rozwiązaniem jest dobra komunikacja. Wyjaśnienie sobie jeszcze przed weselem, jakie plany ma orkiestra, uchroni nas przed nieprzyjemną sytuacją. Zespół powinien przedstawić, co planuje, a jeśli ta propozycja się nam nie podoba, mamy wystarczająco dużo czasu, aby prosić go o zmianę koncepcji lub rezygnację z zabaw. Taka kontrola zabezpieczy nas przed wpadką i sprawi, że będziemy znacznie spokojniejsi i nie będziemy musieli wstydzić się za zespół podczas wesela.

Najlepsze weselne zabawy muzyczne. Sprawdź!

Żenujące zabawy weselne

Najbardziej żenujące zabawy weselne - wpis na forum wizaz.pl

Każdy z tych typów zespołów weselnych łatwo może obrócić wesele w prawdziwy koszmar, powodując niezadowolenie i krytykę gości. Dlatego, aby nie dopuścić do tak nieprzyjemnej sytuacji, wystarczy dokładnie sprawdzić muzyków i ich koncepcję na nasze wesele. Dokładne zapoznanie się z ich ofertą i ustalenie wszelkich szczegółów sprawi, że żadna wpadka nie będzie mieć miejsca, a wesele będzie wielkim sukcesem!

 

5 najgorszych typów zespołów muzycznych

 


Szukasz dobrego zespołu na wesele? Sprawdź!

Muzycy na wesele – Tarnobrzeg
Najlepsze weselne zespoły – Malbork
Orkiestra weselna – Białystok
Tanio zespół ślubny – Radom

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza zespołów weselnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems