Zespoły weselne, wodzireje i oprawa muzyczna
Szukaj zespołu, wodzireja, DJ'a:

Zespoły weselne Ostrowiec Świętokrzyski

domyślnie | ceny | ocen nowożeńców | miasta
Grupa posiada bogaty repertuar muzyczny i wykonuje największe taneczne przeboje muzyki polskie i zagranicznej. Zespół ...
Pop
Jazz
Nowoczesna
Inna
Śpiewający DJ-Wodzirej Profesjonalizm i Doświadczenie, dj na wesele, Lublin, Radom, Warszawa
Weselna - standardowa
Pop
Nowoczesna
Inna
Nasz zespół zajmuje się oprawą wesel, studniówek, bankietów, imprez firmowych itp. W naszym repertuarze znajdują ...
Weselna - standardowa
Klasyczna
Pop
Jazz
Folk
Nowoczesna
Inna
Liczba pozycji: 3

Województwo Świętokrzyskie – zobacz listę zespołów muzycznych z innych miast:

Zespoły weselne Ostrowiec Świętokrzyski - nasz przewodnik

Różne osoby mają różny stosunek do wesel. Niektórzy je uwielbiają, inni ledwo mogą ścierpieć, uważając je za nieprzyjemną konieczność. Jednak i jedni i drudzy muszą przez jakiś czas pojawić się na parkiecie, gdzie albo bawią się do utraty sił albo wykonują bardziej stateczne i zdystansowane tańce. Nie można jednak zaprzeczyć, że w obu tych przypadkach ogromne znaczenie ma weselna muzyka. To, jak orkiestra lub DJ zagrają na imprezie, w większości przypadków decyduje o wrażeniach, jakie wynosi się z wesela. Dlatego, jeśli parze młodej zależy na zadowoleniu gości, powinna w pierwszej kolejności pomyśleć o oprawie muzycznej

Jaka muzyka na wesele?

W pierwszej kolejności warto zastanowić się nad tym, czy wybierzemy zespół, czy może DJ-a? Jeszcze kilka lat temu nie było takiego dylematu, każdy decydował się na zespół. Ta tradycja zostaje jednak coraz częściej wypierana i zamiast kilkuosobowego zespołu z muzyką na żywo, występuje jeden lub dwóch DJ-ów, którzy odtwarzają piosenki za pomocą konsoli. Zwykle dysponują porządnym sprzętem nagłaśniającym, a dodatkowo także światłami, czy dymem, który uruchamiają ku uciesze bawiących się na parkiecie gości. DJ ma także kilka innych zalet. Po pierwsze jest tańszy i to nawet kilkakrotnie od zespołu weselnego. Po drugie, jego baza piosenek jest ogromna, dlatego można zażyczyć sobie dosłownie każdy utwór, jest wielka szansa, że DJ będzie w stanie go zagrać. Inną zaletą jest to, że DJ gra piosenki w oryginale, a więc, te wersje, które znamy najlepiej, a więc będziemy się przy nich lepiej bawić. DJ świetnie nadaje się zwłaszcza na wesele, na którym przeważają ludzie młodzi, wtedy można je urządzić bardziej jak dyskotekę. Jednak zespół ślubny także ma wiele zalet. Przede wszystkim, gra na żywo, a taka muzyka jest bardziej ceniona niż ta odtwarzana z konsoli. W dodatku zespół dysponuje różnymi instrumentami, które może wykorzystać także osobno np. do zagrania w kościele lub zaintonowania toastów. Decyzja należy zatem do każdej pary z osobna, po wzięciu pod rozwagę ich potrzeb i preferencji. 

Najlepsze kawałki na wesele

Drugą kwestią, jaka zastanawia narzeczonych, jest to, jaki gatunek muzyczny grać na weselu. Często pojawia się tu problem kontrowersyjnej muzyki disco polo, niektórzy za nią przepadają, inni nie mogą jej znieść. Nie warto jednak skreślać żadnego ze stylów, jeśli tylko jest szansa, że goście dobrze się przy nim bawią. Zespół lub DJ sam zauważy, jaka melodia najbardziej podoba się gościom i będzie się starał kontynuować zabawę w tym duchu. Najważniejsze, żeby nie zabrakło popularnych przebojów, można np. pokusić się o biesiadne "Hej sokoły", czy "Góralu, czy ci nie żal". Żadne wesele nie może za to odbyć się bez popularnego "Jedzie pociąg z daleka", koniecznie właśnie w "pociągu", do którego dołączy się spora liczba gości. Znane przeboje świetnie ściągają gości na parkiet i sprawiają, że bawią się chętniej i dłużej, dlatego warto wziąć to pod uwagę przy ustalaniu repertuaru zespołu. Dobrym sposobem na zapełnienie parkietu jest granie sporej ilości dynamicznych melodii, które pozwalają się "wyszaleć". Po 2 - 4 takich piosenkach powinno się postawić na wolny kawałek, który pozwoli trochę odsapnąć. Tym sposobem, goście spędzą na tańcu sporo czasu, wciąż mając siłę na więcej.

Nie zapominajmy też o najważniejszym momencie wesela, czyli pierwszym tańcu. Muzyka wybrana na tę okazję powinna być wyjątkowa, najlepiej w jakiś sposób związana z młodą parą. Może to być np. "ich piosenka". Ważne przy tym, aby miała rytm, który pozwoli w efektowny sposób wykonać taniec, tak aby słabi tancerze się nie pogubili, a mocni pokazali swoje umiejętności. 

Wesele w Ostrowcu Świętokrzyskim

Muzyka i wesele to jednak nie wszystko, nie można zapomnieć o upamiętnieniu tego szczególnego dnia. Zdolnych fotografów i kamerzystów znajdzie się w Ostrowcu całkiem sporo, będzie można z nimi zorganizować całkiem ciekawą sesję ślubną. Jak dobrać do niej plener? Można skorzystać z najważniejszych zabytków miasta, a więc rozpocząć spacer od Rynku, gdzie znajdą się takie ważne budynki, jak: Kościół Najświętszego Serca Jezusowego oraz Muzeum Historyczno-Archeologiczne, a także Kolegiatę św. Michała Archanioła. Warto też uwiecznić urocze kamienice, które nadają Staremu Miastu stylu. 

Innym miejscem, którego absolutnie nie można pominąć, jest Zespół Pałacowo-Parkowego z dawnym pałacem hrabiów Wielkopolskich, który znajduje się w Częstocicach, jednej z dzielnic Ostrowca Wielkopolskiego. Ten unikatowy zabytek to duma miasta i jego punkt charakterystyczny, dlatego na pewno zasługuje na uwiecznienie go na zdjęciach ślubnych. 

Wesele w Ostrowcu Świętokrzyskim może być wspaniałym wydarzeniem, jeśli wykorzysta się możliwości, jakie daje miasto. Znalezienie lokalu, zespołu muzycznego, a także fotografa i kamerzysty, którzy staną na wysokości zadania, nie powinno być trudnością. Wykorzystanie pięknych plenerów, których jest znacznie więcej niż te wyżej wymienione, to sposób na cudowną ślubną pamiątkę. Takie upamiętnienie na pewno jest odpowiednie, a po wielu latach będziemy ze wzruszeniem wspominać te piękne chwile. 

Oprawa muzyczna, wodzirej, DJ - najpopularniejsze miasta:

Wykonanie: DigiHex Systems