Zespoły weselne, wodzireje i oprawa muzyczna
Szukaj zespołu, wodzireja, DJ'a:
‹  lista aktualności

Zespół muzyczny, czy DJ na weselu?

2015-09-01
Ślub i wesele to najpiękniejsze momenty w życiu dla większości osób. Warto uświetnić te chwile odpowiednią oprawą muzyczną. Goście z pewnością zapamiętają przyjęcie na długo, jeśli prowadzący je zespół muzyczny, wodzirej lub DJ zapewni im doskonałą zabawę do białego rana. Planując idealne wesele warto przemyśleć kilka kwestii związanych z oprawą muzyczną.

Każde wesele jest inne pomimo wielu wspólnych elementów takich, jak powitanie nowożeńców, toasty, podanie tortu, czy oczepiny. Wynika to z odmiennych preferencji par młodych. Z tego względu oprawa muzyczna powinna być również dopasowana do indywidualnych upodobań narzeczonych oraz gości. Jak w takiej sytuacji wybrać odpowiednią kapelę? Kiedy lepiej zarezerwować zespół muzyczny, a kiedy DJa? Przeanalizowanie poniższych punktów z pewnością okaże się pomocne.  

Wodzirej weselny zabawiający gości w trakcie wesela

Zdjęcie pochodzi z profilu Piotra - wodzirej weselny Gdańsk w serwisie muzyka-wesele.pl.

 

1. Jakość wykonania

W zależności od umiejętności oraz talentu muzyków, wykonywane przez nich covery najpopularniejszych piosenek mogą brzmieć profesjonalnie i ze smakiem lub drażnić gości nieudaną aranżacją. Aby uniknąć przykrej niespodzianki należy bardzo dokładnie zapoznać się z twórczością wybranej grupy przed ostateczną decyzją. Jeżeli parze młodej zależy na dokładnym odwzorowaniu ulubionych utworów to najlepiej zaangażować DJa. Zagwarantuje to, że wszystkie piosenki będą odtwarzane z oryginalnych ścieżek dźwiękowych. 

 

2. Cena

Nie ma wątpliwości, że usługi DJa są zazwyczaj tańsze, niż rezerwowanie kilkuosobowego zespołu muzycznego. Związane jest to przede wszystkim z liczbą usługodawców, ponieważ konsolę obsługuje tylko jedna osoba. Z drugiej strony w zespole często pracuje wodzirej, który zachęca do różnego rodzaju zabaw podczas przyjęcia i zapewnia przyjemną atmosferę. Dj nie zawsze podejmuje się takiego zadania. Warto więc dobrze przemyśleć, czy rezygnacja z całego zespołu jest faktycznie opłacalna, ewentualnie należy zapytać DJa o możliwość organizacji różnego rodzaju atrakcji dla gości. 

 

3. Osobiste preferencje

Nie wszyscy lubią się bawić przy muzyce odtwarzanej z płyt. Dla starszych gości może być to nie do przyjęcia, ponieważ tradycyjne wesela zwykle kojarzą im się z muzyką graną na żywo. Taka forma oprawy muzycznej robi zazwyczaj dużo większe wrażenie, niż piosenki odtwarzane przez DJa. Warto jednak zauważyć, że repertuar Dja jest o wiele bogatszy od kapeli. Z tego względu większość gości powinna być zadowolona, a ich oczekiwania zostać zaspokojone. Jednak w praktyce okazuje się, że starsi goście i tak często bywają niezadowoleni. Elektroniczna muzyka jest za to dobrym rozwiązaniem, jeśli przyjęcie weselne będzie odbywało się z udziałem dużej ilości młodzieży.

 

4. Długość przerwy

Zdarza się, że goście narzekają na zbyt długie przerwy w graniu podczas wesela obsługiwanego przez zespół muzyczny. Nie jest to jednak problem nie do rozwiązania. Przerwy potrzebne są zarówno muzykom, jak i tańczącym gościom, jeśli sety muzyczne prezentowane przez zespół są dynamiczne to zachęcają do tańca gości każdego pokolenia. DJ zwykle robi krótsze przerwy, może też odtwarzać muzykę nawet wtedy, gdy sam nie stoi przy konsoli. To jednak też nie jest złoty środek na rozwiązanie problemu przerw, ponieważ na każdym weselu jest grono osób, które chce ze sobą porozmawiać przy stołach. Jeśli ciągle odtwarzana będzie głośna muzyka, będą zmuszeni przenieść się na zewnątrz. Każdorazowo kwestię długości pauzy na odpoczynek kapeli, czy DJa warto wcześniej omówić z usługodawcami.

 

Podczas planowania przyjęcia warto porozmawiać z kilkoma DJami i zespołami muzycznymi. Ogromną bazę muzyków weselnych z całej Polski można znaleźć na stronie muzyka-wesele.pl. Zawiera ona wiele udogodnień, na przykład możliwość wyszukania ofert według ceny, lokalizacji, czy pozytywnych opinii par, które wcześniej korzystały z usług wybranego specjalisty. 

 

Screen przedstawiający użyteczne funkcje serwisu muzyka-wesele.pl - wyszukiwarka

Użyteczne funkcje serwisu muzyka-wesele.pl.

 

Spotkanie na żywo może okazać się kluczowym czynnikiem, który pozwoli na podjęcie ostatecznej decyzji. Jeżeli para młoda od razu złapie kontakt z członkami zespołu, przyjęcie weselne powinno być bardzo udane. Najważniejsze, by narzeczeni potrafili wskazać na swoje potrzeby i mieli zaufanie do prowadzących przyjęcie. Lepiej nie korzystać z usług osoby, która jest bardzo służbowa i oschła przy pierwszym spotkaniu. Takie zachowanie nie wróży dobrze. Najlepiej, jeśli muzycy są przyjaźnie nastawieni do pary młodej.

 

Baza muzyków ślubnych z największych miast:

Warszawa, Kraków, Wrocław, Katowice, Poznań, Kielce, Łódź, Gdańsk, Rzeszów, Lublin

 

Polecamy artykuły:

Jak wybrać kamerzystę ślubnego?

Czym się kierować przy wyborze fotografa na ślub i wesele?

 

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza zespołów weselnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems