Zespoły weselne, wodzireje i oprawa muzyczna
Szukaj zespołu, wodzireja, DJ'a:
‹  lista aktualności

Umowa z zespołem muzycznym lub DJem

2015-09-01
Jedno z najważniejszych wydarzenie w życiu każdego człowieka, czyli ślub wymaga równie pięknej oprawy. Wesele pozbawione muzyki stałoby się nudne i bezbarwne, za to profesjonalny zespół muzyczny lub DJ ubarwi każde przyjęcie i stworzy odpowiedni nastrój. Udane wesele należy odpowiednio wcześniej zaplanować, a także zabezpieczyć przez nieprzewidzianymi sytuacjami, dlatego warto spisać umowę z muzykami. Uchroni ona wszystkich przed przykrymi niespodziankami.

Pierwszym krokiem, aby uroczystość przebiegła bez problemów jest znalezienie odpowiednich specjalistów. Profesjonalny zespół muzyczny lub DJ, fotograf, kamerzysta oraz obsługa sali stanowią klucz do sukcesu. Warto zapoznać się z artykułem: Jak wybrać oprawę muzyczną? Następnie trzeba sporządzić stosowny dokument, który zabezpieczy każdą ze stron i zawiera wszystkie ustalenia z usługodawcą. 

 

Wybór odpowiedniej oprawy muzycznej

W trakcie przygotowań do ślubu dużym wyzwaniem dla narzeczonych jest znalezienie idealnego zespołu muzycznego lub DJa. Warto umówić się na spotkanie przynajmniej z kilkoma usługodawcami. Jest to ważne, ponieważ udane przyjęcie gwarantują tylko tacy specjaliści, którzy wcześniej zdążyli zaprzyjaźnić się z parą młodą i dokładnie poznać jej preferencje. Ogromną bazę zespołów muzycznych i DJów z całej Polski można znaleźć na stronie muzyka-wesele.pl.

screen strony głównej portalu muzyka-wesele.pl

Fragment strony głównej portalu muzyka-wesele.pl.

 

Warto pamiętać, że prawdziwi profesjonaliści sami zaproponują podpisanie odpowiedniej umowy, która zawrze dane usługodawców oraz klientów, a także szczegółowe informacje odnośnie świadczonej usługi. Jeżeli jednak wybrany zespół nie zaoferował stosownego dokumentu, trzeba sporządzić własny. Dobrze wiedzieć, że w tego typu umowie można zawrzeć różne zapisy, na przykład scenariusz wesela lub preferowany repertuar jako jeden z załączników.

 

Co umieścić w umowie? 

Umowy z zespołem muzycznym lub DJem nie różnią się znacznie od tych, które podpisuje się na przykład z fotografem ślubnym lub kamerzystą. Przede wszystkim tego typu dokument powinien zawierać szczegółowe dane osobowe każdej ze stron (imię, nazwisko, adres zameldowania, numer dowodu osobistego, NIP lub PESEL) oraz adnotację o dacie i miejscu podpisania pisma.

Konieczne jest także określenie przedmiotu umowy, czyli opisanie planowanej usługi. Tego typu charakterystyka powinna zawierać ceny oraz planowany przebieg pracy. Jeśli zakres obowiązków został ustalony, trzeba zapisać konkretne sposoby zrealizowania usługi, w tym na przykład wykorzystywane instrumenty oraz dodatkowy sprzęt grający. Nie można zapominać o określeniu dokładnego terminu przyjęcia.

podpisywanie umowy ślubnej

 

Prawa usługodawcy

Podczas przyjęcia weselnego zarówno zespół, jak i DJa, czy wodzireja trzeba odpowiednio ugościć. Ciepły posiłek i zapewnienie przerw można także wpisać do umowy. Czasami zdarza się, że zespół zażyczy sobie adnotacji na piśmie o transporcie. W takim wypadku, trzeba zapewnić grupie muzycznej możliwość dotarcia do sali weselnej.

W umowie trzeba także zawrzeć przykładowe sytuacje, które uniemożliwią zrealizowanie usługi w wyznaczonym terminie i w określony sposób. Para młoda musi wiedzieć na jaką pomoc będzie mogła wówczas liczyć. Umowa powinna również obejmować wszelkie dodatkowe zapisy dotyczące prawa autorskiego oraz zgody na wykorzystanie wizerunku. Dokument musi także regulować sprawy związane z zaliczkami lub zadatkami.

 

Warto również zapoznać się z artykułami:

Umowa z fotografem ślubnym i Umowa z kamerzystą ślubnym

 

Poniżej znajduje się lista muzyków ślubnych z największych miast:

Zespół/DJ z Warszawy

Zespół/DJ z Krakowa,

Zespół/DJ z Wrocławia,

Zespół/DJ z Katowic,

Zespół/DJ z Poznania,

Zespół/DJ z Lublina,

Zespół/DJ z Kielc,

Zespół/DJ z Łodzi,

Zespół/DJ z Gdańska

 

 

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza zespołów weselnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems