Zespoły weselne, wodzireje i oprawa muzyczna
Szukaj zespołu, wodzireja, DJ'a:
‹  lista aktualności

Wesele bez muzyki disco polo. Czy to możliwe?

2016-12-13
Tradycyjne polskie wesele kojarzy nam się zwykle z rytmami disco polo i biesiadnymi przyśpiewkami wujka Heńka. Trudno nam wyobrazić sobie zabawę bez tych tanecznych hitów. Czy wesele bez disco polo jest w ogóle możliwe?

Ach ten weselny klimat... w jednej chwili słyszymy "gorzko, gorzko", a za chwile znowu tańce, bo "ona tu jest i tańczy dla mnie". Znacie to? Na pewno! Teraz już praktycznie żadne wesele nie może odbyć się bez hitu "Żono moja", "Ona tańczy" czy "Jesteś szalona. Niby Polacy nie przyznają się do słuchania disco polo, ale każdy podryguje nóżkami i podśpiewuje pod nosem, kiedy tylko usłyszy hity zespołu "Akcent" czy "Boys".

 

Urban wedding - co to za trend?

Ostatnio możemy zaobserwować rosnącą popularność wesel w nowoczesnym stylu, tzw. "urban wedding". Jest to alternatywa dla ludzi, którzy nie chcą organizować tradycyjnej zabawy w remizie, z biesiadnymi przyśpiewkami w tle. Wiele par stawia na wesela z klasą - w szykownej restauracji i ze smakiem. Nie uświadczymy tu hitów disco polo i żenujących zabaw. Możemy za to liczyć na kulturalnych DJ'ów, pokazy kulinarne czy barmańskie sztuczki.

zespół na wesele z Wrocławia - fotografia

Marcin - zespół weselny Wrocław

 

Zespół, kapela a może DJ?

Jeśli myślimy o kapeli czy zespole, powinniśmy wybrać takich muzyków, którzy już wcześniej grali na weselach bez disco polo. Jeśli wynajmiemy zespół, polecany przez ciotkę Krystynę, który zwykle gra na wiejskich potańcówkach, będzie nam trudno przekonać go do zmiany standardowego repertuaru. A może się zdarzyć i tak, że muzycy, wiedzeni swoją niezawodną intuicją, i tak zagrają co im się podoba. Bo przecież wiedzą najlepiej, przy czym bawią się ludzie.

Dobrym pomysłem w takim wypadku będzie zatrudnienie DJ'a, który zagra wszystko, co sobie zażyczymy, a i sam podpowie, jaką muzykę wybrać, by i fani disco polo byli zadowoleni.

 

Repertuar

Dj'e oraz zespoły, oferujące oprawę muzyczną wesela w stylu "urban wedding" proponują nieco bardziej wyszukane kawałki niż popularna muzyka biesiadna i disco polo. Wśród najczęściej granego repertuaru na takich zabawach, możemy spotkać rock'n'roll'a, muzykę lat 60. i 70. czy też energetyczny pop lat 80. Dobrym pomysłem będzie także popularna muzyka filmowa, rodem z "Dirty Dancing" czy filmów Tarantino. Takie kawałki nawet bez obrazu potrafią wzbudzać w nas wiele pozytywnych emocji i sprawią, że na parkiecie nie pozostanie puste miejsce.

Kobieta grająca na flecie

Aleksandra - oprawa muzyczna Katowice

 

Jeśli wśród naszych gości znajduje się wielu fanów disco polo, musimy zadbać o to, by także oni dobrze się bawili. Jest dużo popularnych piosenek, przy których nasi goście poczują się jak w domu. W tym wypadku utwory takich zespołów jak: Enej, Brathanki czy Zakopower doskonale się sprawdzą. Wielu DJ'ów jednak zabezpiecza się na wypadek usilnych próśb wujka i w swoim repertuarze ma kilka utworów disco polo. Bo chyba nie chcemy na swoim ślubie afery stulecia z wujkiem w tle. 

 

Znajdź oprawę muzyczną w poszczególnych miastach:

Muzyka na wesele - Warszawa

Muzyka na wesele - Kraków

Muzyka na wesele - Poznań

Muzyka na wesele - Wrocław

Muzyka na wesele - Kielce

Muzyka na wesele - Łódź

Muzyka na wesele - Lublin 

 

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza zespołów weselnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems