Zespoły weselne, wodzireje i oprawa muzyczna
Szukaj zespołu, wodzireja, DJ'a:
‹  lista aktualności

Oprawa muzyczna na ślub cywilny

2016-12-13
Na wielu forach i portalach ślubnych znajdziemy przeróżne porady na temat oprawy muzycznej wesela czy ślubu kościelnego. Rzadko jednak możemy się dowiedzieć, jaka będzie odpowiednia muzyka na ślub cywilny.

Jakie instrumenty na ślubie?

Zwykle urzędnicy nie mają nic przeciwko, żeby na swój ślub cywilny zaprosić kilku muzyków, którzy zajmą się oprawą muzyczną naszej uroczystości, ale warto wcześniej ustalać takie rzeczy w urzędzie. Zdarza się również, że urząd współpracuje z muzykami, których możemy zamówić na swoją uroczystość. Możemy wybrać jednego skrzypka, ale na pewno lepiej zabrzmi cały kwartet smyczkowy, który nie będzie wymagał żadnego podkładu. Dodatkowo instrumenty smyczkowe na pewno niezwykle zabrzmią podczas takiej uroczystości.

Dobrym pomysłem będzie też saksofon, a nawet pianino. Co do saksofonu, jest to instrument, które ma naprawdę duże możliwości brzmieniowe - od klasyki, aż po muzykę rozrywkową czy jazz. Pianino będzie idealną opcją, jeśli chcemy usłyszeć na swoim ślubie słynną już kołysankę "Bella's Lullaby", którą Edward grał dla Belli w filmie "Zmierzch". Taki utwór wzruszy na pewno wszystkich gości i sprawi, że ceremonia będzie poruszającym przeżyciem dla młodych.

Jeśli urzędnik nie będzie miał żadnych przeciwwskazań, na uroczystość możemy także zaprosić wokalistę lub niewielki chór.

zespół weselny z Żor w trakcie sesji zdjęciowej

Marcin - zespół weselny Żory
 

Jaki repertuar wybrać?

Oczywiście repertuar zależy od naszych własnych upodobań muzycznych. Warto pomyśleć o jakichś wzruszających piosenkach, które sprawią, że ceremonia będzie wyjątkowa. Nie musi to być koniecznie muzyka klasyczna. Możemy wybrać utwory, które wszyscy dobrze znają albo które są w jakiś sposób dla nas ważne. Ślub cywilny ma tę przewagę nad kościelnym, że tutaj możemy zagrać dosłownie wszystko. O ile w kościele przeważają delikatne czy religijne piosenki, to w urzędzie możemy trochę zaszaleć, proponując gościom również muzykę rozrywkową. Minusem jednak jest to, że z racji krótkiego trwania ceremonii, możemy wybrać jedynie kilka utworów.

Wybierając piosenki, musimy pomyśleć o kilku ważnych momentach uroczystości: wejście pary młodej, zakładanie obrączek (tutaj cicha muzyka wystarczy), podpisanie Aktu Małżeństwa przez parę młodą i świadków oraz zakończenie i życzenia dla młodych. Czytaj także: Najmodniejsza muzyka na wesele – trendy 2016

 

Nasze propozycje

Wśród naszych typów znajdziecie utwory znane i lubiane, wzruszające i wyjątkowe. Piosenki romantyczne i radosne. Polskie i zagraniczne. Zapraszamy do zapoznania się z listą piosenek, polecanych na ślub cywilny.

  • Marsz Mendelssohna - obowiązkowy utwór, którego nie może zabraknąć w czasie wyjścia pary młodej;
  • Andy Williams "Speak Softly, Love" - słynna piosenka z filmu "Ojciec chrzestny";
  • Carter Burwell "Bella's Lullaby"- ta pozycja nada się zarówno na wejście pary młodej, jak i podpisywanie dokumentów, czy tło dla zakładania obrączek;
  • Marek Grechuta "Dni, których nie znamy" lub "Będziesz moją panią";
  • A.L. Webber "Memory";
  • M. Jarre "Unchained Melody";
  • Whitney Houston "I Will Always Love You";
  • The Beatles "All you need is love".
     

goście weselni bawiący się na weselu

Kamil - dj na wesele Warszawa

 

Muzyka na ślub cywilny z poszczególnych miast:

Warszawa - oprawa muzyczna

Kraków - oprawa muzyczna

Kielce - oprawa muzyczna

Łódź - oprawa muzyczna

Poznań - oprawa muzyczna

Wrocław - oprawa muzyczna

 

 

Wasze komentarze (1)

  • Aniaa382 2018-06-29, 18:06

    Na moim ślubie grał ten zespół i byłam bardzo z nich zadowolona. Zespół jest elastyczny (pozwala na wybór własnych piosenek) a wybrane piosenki wykonuje przepięknie.

Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

Poniżej baza zespołów weselnych z największych miast:

‹  lista aktualności
Wykonanie: DigiHex Systems